تاریخ درج خبر : 1395/08/23
کد خبر : ۵۵۷۹۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

۲۰ روز فرصت برای تعیین تکلیف تغییر نام استان کهگیلویه و بویراحمد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعیین تکلیف طرح تغییر نام استان لازم است.

khademi-mosa

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایسنا، سید موسی خادمی در نشست شورای فرهنگ عمومی استان با بیان اینکه این طرح چندین سال در برهه‌های زمانی مختلف مطرح شده است، گفت: برای تصمیم‌گیری نهایی در خصوص طرح تغییر نام استان کارگروهی ۲۰ نفره تشکیل خواهد شد.

وی بیان کرد: نتیجه نهایی این کارگروه ظرف مدت ۲۰ روز برای تصمیم‌گیری نهایی به شورای فرهنگ عمومی استان ارجاع خواهد شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نخبگان و مردم را از اعضای مهم این تصمیم‌گیری عنوان و خاطرنشان کرد: در صورت موافقت مردم طرح تغییر نام استان برای نهایی شدن به هیئت دولت و مجلس ارائه می‌شود.

همچنین حجت‌الاسلام سید علی‌اصغر حسینی، امام‌جمعه یاسوج نیز در این نشست با اشاره به لزوم توجه به همه جانب در تغییر نام استان گفت: با تغییر نام استان مخالف نیستم اما در مورد انتخاب نام باید همه جوانب را در نظر گرفت.

وی اضافه کرد: برخی اسم کهگیلویه و بویراحمد را جزء فرهنگشان می‌دانند و می‌گویند نباید اسم عوض بشود و فکر می‌کنند به کارهایشان لطمه می‌خورد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  سلام.لطفا نظر مار هم بنویسید متشکرم.س ط

 • ناشناس گفت:

  جناب اقای استاندار کار، رفاع،سلامتی،شادی وامید وار کردن مردم مهم است.نه دو دستگی ومشغول کردن .ممنون جناب استا ندار.

 • سیمین طا هری گفت:

  جناب اقای استاندار بهتر نیست بجای اینکه اینهمه نگران نام استان هستید!نگران بیکاری،نداری!افسرده گی ،وخودکشی های پی درپی جوانان استان باشی!اقای خادمی چراتلاش می کنید هرچیزی که یک ذره مردم به ان دلخوشند می خواهید انرا ازبین ببرید.ایا واقعا با تغیر نام مشکلات حل میگردد،اقا بگذارید به درد خودمان بنالیم.بچه هایت بیکار نیستند .قبض واویلای برق،اب،گاز تورا از پای در نیا ورده، دچار یاس نگشته ای.هر روزصورتت را باسیلی سرخ نکردهای.جامه ی زشت فقر را که مادر همی فساد است ازتن این استا ن زر خیز همیشه محروم دربیاورید ناینکه هویت وشناسامه اورا پاره کنید.

 • ناشناس گفت:

  بنظرم هدف از تغییر نام استان،هویت بخشی به بومی بودن غیر لرهای استان می باشد

 • بسیجی دفاع مقدس گفت:

  واقعا متاسفم / به جای گرفتن هویت پر افتخار از استان مشکلات مردم راحل کنند زخمهای مردم با این تغیرات درمان نمی شود فقر وبیکاری مردم را گمراه ووووو……کرده است

 • محمد گفت:

  نام کوتاه و زیبا،نگارش روزمره را به مراتب راحت می کند و 80 میلیون ایرانی را که در مورد نام فعلی استان،سردرگمند راحت خواهد کرد.

 • م گفت:

  آدم ریشه دار و با اصل و نسب حرف ریشه دار می زند و از بی هویتی و بی اصالتی پرهیز کرده و هرگز حاضر نمیشود بر شاخه نشیند و بن به برد. هویت تاریخی ما را نام ما در قالب واژه ها بیان میکنند. واژه ها روایت گر هویت و تاریخ ند .خلق هر واژه ای تاریخی به درازای خود تاریخ دارد.مفاهیم و معنای واژه ها در دل آنان به ودیعه گذارده شده و برای بیرون کشیدن معنای هر واژه ای بصیرت و آگاهی می خواهد. انتظار نیست که هر انسانی معنای هر واژه ای را بداند اما اگر آدمی طالب فرهیختگی و دانایی باید با تلاش وکوشش در مسیر دانایی گام دارد. تا که حداقل بداند که نام و نشانش چیست و نیاکانش کی بوده اند. نام کهگیلویه و بویراحمد

 • شهروند گفت:

  استاندار به جای بررسی مسائل کلیداستان در جلسه با تاکسیرانی به سر می برد . برای اینکه پدر مردم را در بیاورند وبا ده دوازده نفر از راهنمایی و شهرداری و تاکسیرانی و نمی دانم کی و کی ، جوان بدبخت و بیکاری را که از بد حادثه به نان بخور ونمیری به نام مسافر کشی ، گرفتارند را از کار بیکار کنند . که این قصه پر غصه سر درازی دارد . راهنمایی جدا گانه جریمه میکند و تاکسیرانی جداگانه جریمه می کند . غافل از اینکه بیکاری ،فقر و اعتیاد پدرمردم رو در آورده است .

پربازديد