تاریخ درج خبر : 1395/08/26
کد خبر : ۵۵۸۰۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -
پس از 10 سال رکود؛

اتاق تعاون استان کهگیلویه وبویراحمد دوباره افتتاح شد

اتاق تعاون استان کهگیلویه وبویراحمد پس از 10 سال رکود دوباره افتتاح شد اما رئیس اتاق تعاون ایران یادآور شد: این رکود فقط مختص این استان نیست و به دلیل تحریمهایی که گریبان کشور را گرفت از 180 هزار تعاونی ثبت شده در کشور،110 هزار تعاونی فعال است.

photo_2016-11-17_03-36-11

به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد،بهمن عبدالهی دولتی بودن 75 درصد از اقتصاد  ایران،اعمال قوانینی مانند مالیات بر ارزش افزوده و نفتی بودن اقتصاد نیز از دیگر عوامل موثر بر رکود این تعاونیها دانست.

به گفته عبدالهی اگرتعاونیها تاکنون نتوانستند سهم 25 درصدی خود را در اقتصاد کسب کنند با این حال دولت یازدهم همه تلاش خود را به کار گرفته تا نقش دولت در اقتصاد کمرنگتر و بخش تعاون و خصوصی توانمندتر شود.

وی ادامه داد: تاکید ما بر شکوفایی تعاونیها ،برگرفته از یک تفکر اقتصادی جهانی است  چراکه که تعاونی ها به پشتوانه هویت اجتماعی خود توانسته اند الگوی موفقی برای تحقق عدالت اجتماعی باشند.

عبداللهی بیان کرد: در کشورهای غرب سرمایه داری نسبت به تعاونی‌ها اهتمام جدی دارند به طوری که از 10 بانک اول آمریکا دو مورد تعاونی است.

رئیس اتاق تعاون ایران با بیان اینکه اولویت اتاق تعاون حمایت از کارآفرینان تعاون‌گرا است گفت: ایران رتبه ۸۱ کارآفرینی را در میان ۱۳۰ کشور جهان دارد که این روند مطلوب نیست.

باقری:اتاق را به جایگاه واقعی خود می رسانم

رئیس اتاق تعاون کهگیلویه وبویراحمد از راه‌اندازی صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در استان خبر داد.

لهراسب باقری اظهار داشت: رشد اقتصادی دنیا بر پایه نوآوری بنا شده و باید به دنبال افراد نوآور، خلاق و مسئولیت پذیر باشیم تا تولید ثروت کنند.

رئیس اتاق تعاون کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به اینکه اتاق تعاون استان دهه 70 راه اندازی شد، افزود: بعد از گذشت این همه سال اتاق فقط اسمی بود و در حاشیه قرار گرفت.

باقری عنوان کرد: مسئولیت اتاق و صندوق ضمانت سرمایه گذاری اتاق تعاون استان را بدون هیچ چشم داشتی گرفتم و با هزینه شخصی این اتاق را به جایگاه واقعی خودش می‌رسانم و با تعامل با اتاق بازرگانی استان تلاش می‌کنیم به توسعه استان کمک کنیم.

وی از راه‌اندازی صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در استان خبر داد و افزود: امیدوارم با راه‌اندازی این صندوق تا حدودی مشکل برخی تعاونی‌ها برطرف شود.

باقری با بیان اینکه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون برای توسعه بخش تعاون در استان راه‌اندازی می شود، تصریح کرد: برای خروج از مشکلات بخش تعاون نیازمند حمایت‌های ویژه از سوی مسئولان استان و کشور هستیم.

وی تاکید کرد: بی‌شک دولت ابزارهای خوبی را برای حمایت از طرح‌های بخش تعاون داشته و راه‌اندازی صندوق ضمانت سرمایه گذاری از جمله این اقدامات است.

رئیس اتاق تعاون کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه استان کهگیلویه وبویراحمد از محرومیت تاریخی رنج می‌برد، عنوان کرد: انتظار می‌رود مسئولان در سطح ملی توجه ویژه‌ای به این استان داشته باشند و با فراهم کردن زیرساخت‌ها زمینه اشتغال‌زایی جوانان را ایجاد کنند.

خادمی:روحیه کار آفرینی بدون رفع موانع اقتصادی محقق نمی شود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: روحیه کارآفرینی بدون رفع موانع اقتصادی، بهبود فضای کسب و کار، دادن آزادی قانونی مورد نیاز به سرمایه گذاران و فعالان این عرصه و فراهم کردن شرایط لازم در استان محقق نمی شود.

سید موسی خادمی اظهار داشت: امروزه اقتصاد دانش بنیان در دنیا مطرح شده و در آن به جای منابع بر علم، دانش، تحقیق، فناوری و تکنولوژی تکیه می شود.
وی گفت: اقتصاد دانش بنیان به مراتب سودآوری و درآمدزایی بیشتری نسبت به اقتصاد سنتی متکی بر منابع دارد و به همین دلیل باید در کهگیلویه و بویراحمد مورد توجه جدی قرار گیرد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه امروزه اقتصاد دانش بنیان سبب تحولات چشمگیری در حوزه کارآفرینی شده، افزود: 2 ویژگی مهم کارآفرینان شامل تغییر ساختارهای اقتصادی با خلاقیت و ایده های نو و داشتن روحیه خطرپذیری است.
خادمی بیان کرد: کارآفرینان به عنوان افرادی خلاق و ایده پرداز می توانند در توسعه اقتصادی، رونق تولید و کاهش نرخ بیکاری اثرگذار بوده و نقش آفرینی کنند.
وی عنوان کرد: مسائل مهمی در اقتصاد دانش بنیان از جمله خلاقیت، ابتکار، نوآوری، تبدیل ایده به ثروت و تغییر ساختارهای اقتصادی موج می زند.
وی ابراز داشت: باید فضا و روحیه کارآفرینی بیش از پیش در کهگیلویه و بویراحمد ایجاد و گسترش یابد و شرایط لازم در این راستا نیز در استان فراهم شود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: دولت تدبیر و امید بستر را برای بهبود هر چه بیشتر فضای کسب و کار در کشور فراهم کرده که این امر می تواند به رونق روحیه کارآفرینی کمک بسزایی داشته باشد.
خادمی اظهار داشت: انتظار می رود که افراد صاحب فکر و ایده در کهگیلویه و بویراحمد برای ترویج روز افزون فرهنگ کارآفرینی در این استان تلاش و اقدام کنند.
وی بر لزوم استفاده بهینه تر از منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد و ترکیب آنها با کارآفرینی در راستای رونق تولید، ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی در استان تاکید کرد.
وی بیان کرد: ایده ها، فکرها و ابتکارها در تعاونی ها با یکدیگر ترکیب شده و عامل توسعه اقتصادی می شوند.
استاندار کهگیلویه و بویر احمد عنوان کرد: فرهنگ و روحیه تعاونی در این استان سابقه طولانی و پیشینه تاریخی دارد و چنین روحیه ارزشمندی همواره بین مردم این منطقه رواج داشته است.
وی ابراز داشت: انتظار می رود که مسئولان کشوری حمایت بیشتری از تعاونی ها و اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد داشته باشند تا روحیه تعاونگری بیش از پیش در استان تقویت و ارتقا یابد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد