تاریخ درج خبر : 1395/08/26
کد خبر : ۵۵۸۱۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -
فرماندار بویراحمد:

سازمان‌های مردم نهاد آلوده سیاست نشوند

فرماندار بویراحمد بر فعالیت تشکل‌ها در چارچوب اهداف سازمانی آن‌ها تاکید کرد و گفت: تشکل‌هایی که سیاسی نیستند نباید آلوده سیاست شوند.

13950804000691_photoa

 به گزارش  سایت استان کهگیلویه وبویراحمد به نقل از فارس،سید کاظم نظری  در نشست مسؤولان سازمان‌های مردم نهاد شهرستان بویر احمد اظهار کرد: هدف این بوده که اولویت‌های تشکل‌ها مشخص شود و سازمان‌ها پیشنهادات خود را بدهند تا حمایت‌های لازم را داشته باشیم و از تجارب تشکل‌ها در جهت بهبود شهرستان استفاده کنیم.

نظری با بیان اینکه تشکل‌های مردم نهاد باید صدای مردم باشند، گفت: درخواست‌های مردم را دنبال کنند با سیستم رای دموکراسی مردم حرف اول را می‌زنند از جاهایی که نظر مردم عینیت داشته باشند تشکل‌ها حضور و فعالیت داشته باشند.

فرماندار بویراحمد با اشاره به ماهیت تشکل‌های تخصصی اذعان کرد: به دلیل گستردگی کارها و برنامه‌های دستگاه‌ها بسیاری از کارهای تخصصی به تشکل‌ها واگذار می‌شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه در کشور به صورت اعم و شهرستان به صورت ویژه آنگونه که باید و شاید از تشکل‌ها حمایت نشد و تخصصی نشدند، گفت: باید کمک کنیم که تشکل‌های مردم نهاد توانمند شوند، چرا که در صورت حمایت به نفع دولت و مردم است و کارهایی که به عهده دولت بوده به تشکل‌ها واگذار می‌شود.

نظری از آسیب‌های تشکل‌ها را وابستگی به دولت عنوان کرد و گفت: هدف تشکل‌ها این بوده که وابسته به دولت نباشند و به دلایلی از جمله فرهنگ کار، سابقه تاریخی، مسائل معیشتی و …این مهم صورت نگرفته و باید این راه را تغییر دهند.

فرماندار شهرستان بویراحمد   گفت: مواردی از جمله خودکشی، اعتیاد، نزاع و تجاوز به محیط زیست و منابع طبیعی … از آسیب‌های جدی استان و شهرستان است که تشکل‌ها می‌توانند به صورت جدی فعالیت کنند.

نظری بیان کرد: در فضای مجازی نقش تشکل‌ها کلیدی است ولی متاسفانه آنگونه که باید و شاید به سمت و سوی اهداف خود نمی‌روند لذا باید در راستای اهداف خود حرکت کنند.

فرماندار بویراحمد با بیان اینکه دولت باید تشکل‌های مردم نهاد را حمایت کند، گفت: از سیاست‌های دولت یازدهم حمایت از تشکل‌ها بوده و حداکثر سهل‌گیری برای ثبت تشکل‌ها را خواهد داشت انتظار می‌رود تشکل‌ها از وابستگی به دولت دور باشند و دولت را وادار به انجام امور صحیح کنند و اولویت‌های مردم را لحاظ کنند.

نظری تاکید کرد: تشکل‌هایی که سیاسی نیستند نباید آلوده سیاست شوند و از آسیب‌های استان بوده که اگر سازمان‌های مردم نهاد ثبت و فعالیت خود را در حوزه فرهنگی و اجتماعی شروع کرد ولی در ایام انتخابات به نام تشکل فعالیت می‌کند که این امر اصلا پذیرفتنی نیست و نباید وارد عرصه‌هایی خارج از اهداف خود شوند چرا که دچار آسیب می‌شوند و اگر قرار است کار سیاسی صورت گیرد بین احزاب فعالیت کنند نه تشکل‌های مردم نهاد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد