تاریخ درج خبر : 1395/08/27
کد خبر : ۵۵۸۱۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -
سید حسن حسینی موردراز

تغییر نام کهگیلویه‌ و بویراحمد ابطال تاریخ استان است

با درود به محضر یادگاران دلاور مردان و شیر زنان سرزمین کهگیلویه و بویراحمد

با عنایت به خبر تلویزیون استان، دشمنان قسم‌خورده‌ی کهگیلویه و بویراحمد باز از عرصه‌ی خالی در میدان سیاست، سوءاستفاده کرده و میزان عداوت خویش را با تکرار، علنی نموده‌اند و تغییر نام زیبای استان که حامل تاریخ پرافتخار این سرزمین است را بهانه‌ی ابراز دشمنی و درمان کینه‌ی درونی خود قرار داده‌اند آیا این اقدام ننگین و پذیرفتن آن بدتر از مرگ، برای مردم کهگیلویه و بویراحمد نیست؟hasan_hosini

چون سکوت دلیل پذیرش این ننگ است باید همه مسئولین کشوری و استانی را متوجه کینه‌ورزی بانیان نماییم.

از مسئولین مستقیم موضوع که اظهارنظر هم نموده‌اند می‌پرسم آیا همه دردهای این مردم محروم، درمان شده فقط همین یک موضوع مانده؟

آیا حداقل بنام سایر استان‌های کشور هم توجه نموده‌اند؟

آیا تاریخ ثبت شده ما تحت عنوان کهگیلویه و بویراحمد باید مورد هجمه‌ی متصدیانی قرار گیرد که در انجام‌وظیفه کم آوردند و می‌خواهند با این فاجعه‌ی مضاعف ناتوانی خود را پنهان کنند؟

آیا با این اقدام ننگین چه دردی از کوچکترین واحد اجتماعی استان درمان می‌شود؟

آیا این متصدیان به کدام دلیل به فکر توجیه چنین مصیبتی بر مردم متدین استان که با عنایت به همه‌ی محرومیت‌های گذشته، باز هم مقام برتر را در راه دفاع از دین و میهن، بنام خود ثبت کرده‌اند دست به چنین فاجعه‌ای می‌زنند؟

اگر امروز توان تحول مورد انتظار جامعه استانی را ندارید باید تاریخمان را موردحمله و دستبرد قرار دهید؟!؟

اگر در این مورد موفق شوید بجز دشمنان امروز مردم کهگیلویه و بویراحمد و مزدوران قبل از پیروزی انقلاب که نه‌فقط مردم استان از آنان خاطره خوشی ندارند بلکه خودشان هم از دیروزشان شرمنده هستند، چه کس یا کسانی را شاد خواهید نمود؟؟

فراموش نکنید کسانی در این راستا مصرند که نام نیکی از گذشته در این دیار ندارند زیرا نام استان یادآور دلیرمردان و شیرزنان این سرزمین است.

تاریخ حقیقی و حماسه‌ای استان نه‌فقط گویای تسلیم دشمنان در طول تاریخ است که حامل گرد ننگی است بر چهره محقرین دیروز و مدعیان بدون استدلال امروز.

حال مفهوم واقعی این بیت نمایان است که:

دشمن دانا بلندت می‌کند بر زمینت می‌زند نادان دوست.

آیا پیشنهاددهندگان و مؤیدین این دشمنی با مردم استان، دوستان جمهوری اسلامی هستند؟؟؟

مردم کهگیلویه و بویراحمد اعضای یک جسم‌اند و تکدر خاطر هر یک مرضی است بر پیکر این جسم که در آن صورت:

چو عضوی بدرد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار

در پایان از امام‌جمعه محترم یاسوج جناب آقای حسینی تقاضا دارم نظر معلم و استاد خویش، مرحوم آیت‌الله ملک حسینی را که همیشه موجب فخر مردم استان بوده و خواهد بود، در این موردمطالعه نمایند.

در ضمن حتماً نقش من و دوستانم را همراه آن مرحوم (حضرت آیت‌الله ملک حسینی) در سال ۱۳۵۷ فراموش نکرده و سهم امروزمان را هم خوب میدانید پس من برای سهم خواهی سخن نگفته و نمی‌گویم.

و راست می‌گویم و از گفته خود دلشاد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • از دهدشت گفت:

  استاد جان توحش و دزدی و غارت‌گری که افتخار ندارد.
  حالا گیرم که کل دنیا بفهمند که سیوند و کازرون و…. غارت کردید بیشتر بدنامی دارد تا افتخار…..

 • لیزه " ارسلان علیزاده " گفت:

  فارغ از خدمت یا خیانت و اینکه درو یی چیست و دو رو کیست واقعیت این است که استان کهگیلویه و بویراحمد از دو کلمه ” کهگیلویه ” و “بویر احمد ” تشکیل شده است و پر واضح است با این اسم بقیه نواحی استان خصوصا گچساران که یکی از شهرستان های مهم آن به شمار می رود نادیده گرفته می شود . به عبارت ساده ترگم می شود .
  من به عنوان یک شهروند مستقل گچسارانی که هیچ گونه وابستگی سیاسی و جناحی ندارم پیشنهاد می کنم نام این استان پس از کار شناشی تغییر ، و در غیر این صورت گچساران از آن منفک گردد .
  اصرار درخصوص اینکه این نام به همین صورت باقی بماند جز اقرار و اعتراف به غرور و تمامیت خواهی ارزش دیگری نخواهد داشت

 • کر بویراحمدی گفت:

  درود بر آقای حسینی بزرگ

 • ناشناس گفت:

  مشکلات جای خود . اما وقتی میشود اسم استان را عوض کرد پس باید عوض شود چون اصلا اسم خوبی نیست و فقط بیانگر نام دو شهرستان است . پس سهم بقیه مردم استان چه میشود اقای محترم. فقط دوستان بویراحمدی مخالف هستند اونم بخاطر تعصبات بی منطق. شما نام شهرستان بویراحمد را تا ابد حفظ کنید و برای تبلیغ کنید اما ما خواهان تغییر نام استان هستیم و استدلال های شما اصلا اهمیتی ندارد.

پربازديد