تاریخ درج خبر : 1395/08/28
کد خبر : ۵۵۸۲۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -

جمعیت سرشماری شده استان به اندازه دوره قبل نرسیده/ تمدید سرشماری به مدت سه روز

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه‌وبودجه کهگیلویه و بویراحمد گفت: افزون بر 615 هزار نفر در قالب 159 هزار خانوار تا پایان روز گذشته (جمعه) اطلاعات آماری خود را در اختیار مأموران سرشماری این استان قرار دادند.

%d8%b3%d8%b1%d8%b4%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c95

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، علی شهابی در گفت و گو با برنامه سلام بامدادی رادیو دنا گفت: با توجه به اینکه هنوز سرشماری نفوس و مسکن استان به میزان دور گذشته صورت نگرفته است، مرحله دوم و حضوری در این استان نیز همزمان با سراسر کشور از امروز به مدت سه روز تمدید شده است.

شهابی افزود ما برای برخی شهرستان‌های استان تقاضای تمدید مهلت سرشماری کرده بودیم اما گویا به‌طورکلی و سراسری این مهلت را تمدید کرده‌اند.

این مسئول افزود ما برای برخی شهرستان‌های استان تقاضای تمدید مهلت سرشماری کرده بودیم اما گویا به‌طورکلی و سراسری این مهلت را تمدیده کرده‌اند.

وی در ادامه افزود: برآوردها نشان می‌دهد که افزون بر 9 هزار خانوار این استان هنوز اطلاعات آماری خود را در اختیار مأموران سرشماری قرار نداده‌اند.

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه‌وبودجه کهگیلویه و بویراحمد افزود: 6 هزار خانوار در این استان از این تعداد غایب محسوب می‌شوند که با مراجعه مأموران در منزل حضور نداشتند.

شهابی تصریح کرد که 2 هزار خانوار کهگیلویه و بویراحمد نیز افرادی هستند که بنا به دلایل مختلف قصد همکاری با مأموران سرشماری و آمارگیران را نداشتند.

وی یادآور شد: حدود 2 هزار خانوار دیگر نیز کدهای دریافتی آن‌ها به نوعی نامعتبر بوده و مأموران سرشماری ظرف سه روز باقی مانده در حال رفع این ایرادهای جزئی هستند.

معاون آمار و اطلاعات سازمان برنامه‌وبودجه کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در مرحله نخست سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95 حدود 54 درصد خانوارهای این استان اقدام به ثبت اطلاعات آماری خود به‌صورت اینترنتی کردند، گفت: بیش از 48 درصد کدهای دریافتی این تعداد خانوار معتبر و حدود پنج درصد نیز تاکنون نامعتبر بوده است.

400 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم درگیر سرشماری حضوری در کهگیلویه و بویراحمد هستند که بر اساس برنامه‌ریزی هر مامور 1200 خانوار را سرشماری می‌کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد