تاریخ درج خبر : 1395/08/29
کد خبر : ۵۵۸۲۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

ایجاد کارآفرینی‌های خرد تنها راه مبارزه با بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ایجاد کارآفرینی‌های خرد و شرکت‌های دانش‌بنیان تنها راه مبارزه با بیکاری در این استان است.

kiani

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، جبار کیانی‌پور در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: با توجه به وضعیت تپوگرافی و مسائل زیست‌محیطی بخش عمده‌ای از این سرزمین باید حفظ و از ایجاد صنایع آلاینده خودداری شود.

وی عنوان کرد: برای مبارزه با بحران بیکاری و ایجاد اشتغال پایدار ایجاد کارآفرینی‌های خرد و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند در پایین آوردن نرخ بیکاری کمک کند که این موضوع در نشست امروز مطرح و موافقت شد.

کیانی‌پور ابراز کرد: اتاق بازرگانی استان به‌عنوان پایلوت کارآفرینی خرد با همکاری دستگاه‌های متولی ازجمله جهاد کشاورزی، کار و امور اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری هسته پژوهشی و تحقیقاتی ایجاد و هر چه سریع‌تر نسبت به فراخوان فارغ‌التحصیل رشته‌های فوق اقدام کنند و سپس متناسب با فرصت‌های شغلی معرفی‌شده از طریق اداره کار تعاون و همچنین علاقه‌مندی فارغ‌التحصیلی نگاه دانش‌بنیان و سپس نسبت به تأسیس شرکت‌های اقدام کنند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: امیدواریم امکان استفاده از تسهیلات از طریق صندوق نوآوری و شکوفایی و همچنین سایر منابع مربوطه به این شرکت‌ها سبب ایجاد اشتغال ایجاد شود.

کیانی‌پور ابراز کرد: اتاق بازرگانی یاسوج بنا دارد با همکاری دستگاه‌های اجرایی نسبت به شناسایی فارغ‌التحصیلان رشته‌های مختلف شناسایی و نسبت به تجاری‌سازی ایده آنان کمک کند.

وی با تأکید بر اینکه دنبال صنایع سنگین رفتن راه به جایی نمی‌بریم افزود: تنها راه مبارزه و زودبازده با بیکاری در این استان با ظرفیت‌های بالقوه کارآفرینی خرد بوده و البته تحقق این مهم نیازمند حمایت همه‌جانبه دستگاه‌های اجرایی از شرکت‌های دانش‌بنیان است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد