تاریخ درج خبر : 1395/08/28
کد خبر : ۵۵۸۲۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -

اتفاقی که نقش تاجگردون را در پروژه «تغییر نام استان» نمایان می‌کند (تصویر)

تغییر نام استان، به موضوعی چالشی در استان تبدیل شده است و همه را به خود درگیر کرده است؛ اما دراین‌بین از لحظات اولیه رسانه‌ای شدن، پس از جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، نام تاجگردون به‌عنوان موافق صددرصدی آن و به قول بعضی طراح و پیگیر جدی آن به میان آمد و البته تاجگردون در یادداشت‌های خود این موضوع را کتمان هم نکرده است (اینجا)؛ اما اخیراً موضوعی دیگر از تلاش‌های تاجگردون برای تغییر نام استان و امیدواری وی به این تغییر، مطرح شده که بسیار جالب است.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تابناک، تاجگردون را که باید استاد نفوذ بر رسانه‌ها دانست در اقدامی رسانه‌ای، چند ماه پیش مجوز راه‌اندازی سایتی با عنوان «توسعه و آبادانی زاگرس نوین «را از وزارت ارشاد اخذ کرده است تا نشان دهد که از اقدامات خود کاملاً مطمئن بوده و تغییر نام استان را جدی می‌دانسته است.

یکی از نکات جالب در این میان، اقدام غلامرضا تاجگردون بوده است که با یادداشت آخر وی همخوانی خاصی دارد.

190671_673

تاجگردون چند ماه پیش سایتی تحت عنوان «توسعه و آبادانی زاگرس نوین» را به نام خود از وزارت ارشاد درخواست مجوز کرده که اتفاقاً چند ماه است مجوز انتشار آن را هم دریافت کرده اما جالب این‌که تاکنون از آن استفاده نکرده و آن را رسانه‌ای هم نکرده است.

تاجگردون در یادداشت آخر خود پیرامون موضوع تغییر نام استان آورده است: دوستان عزیز و اهل نظر، به موضوع تغییر نام استان بیندیشید و نظر دهید و از اینکه به این موضوع در شورای فرهنگ عمومی فکر می‌کنید ممنونم. تابویی نبود که بخواهد شکسته شود و از شعارهای متعصبین هم نهراسید ولی بدانید آنچه زیبنده ماست، آن است که از ناممان تاریخمان نمایش داده شود. اردبیل از آذربایجان جدا شد و نام دیگری بر خود نهاد ولی همواره میگویند آذری هستیم. باید آن‌گونه تصمیم بگیریم که اگر مثلاً نام زاگرس را بر خود نهادیم بعد در تفسیر هویت خود نگوییم کهگیلویه و بویراحمدی هستیم.

با این حساب باید گفت تاجگردون رسماً به پیشواز نام زاگرس رفته است!

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ارش گفت:

  یا جدا سازی گچساران از استان یا
  استان کهکیلویه و دوگنبدان وبویراحمد
  استان دوگنبدان و بویراحمد
  اصلا استان گچساران….!
  نه زشته! ما هم خودخواه می شویم
  استان زاگرس
  یا دو سیلابی
  زاگرس جنوبی مثل آذربایجان شرقی!
  چطوره؟
  حرف تاجگردون بیراه نیست.اگر نام مبتنی بر مکانهای جغرافیایی باشد با توزیع یکنواخت میان سه قطب استان باشد.اما ایشان فراموش کرده اند که این استان چطور استان شده و وهم قدرت وی را بخاطر موقعیتش در حکومت او را در بر گرفته.تاریخ را یادآوری کنیم که این استان با گلوله و خون در تقابل با شاهی قلدر زمانی نه چندان دور، استان شده.

 • حسین اقبالی گفت:

  با تغییر نام استان موافقم زاگرس اسمی زیبا وپر معنایی است تعصب ره به جایی نمیبرد

پربازديد