تاریخ درج خبر : 1395/08/28
کد خبر : ۵۵۸۲۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -
پشت پرده طرح تغییر نام استان؛

دستور تاجگردون به استاندار کهگیلویه و بویراحمد، نام استان را تغییر بده، نهراسید/ تهدید مسئولان و فرمانداران به موافقت با تغییر نام

رفته‌رفته پس از جلسه شورای فرهنگ عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد ابعاد تازه‌تری از پشت پرده‌های تغییر نام استان مشخص می‌شود.

18343_636151026342536252_s

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از بویرنیوز، درحالی‌که عمده فعالان سیاسی و فرهنگی و هنری و نمایندگان استان مخالفت صریح خود را با این اقدام طی روزهای گذشته نشان دادند، اما نکته جالب موافقت مسئولان دولتی با این امر است.

برخی از فرمانداران که در محافل خصوصی مخالفت خود را با این کار اعلام کرده بودند اما در گفتگو با خبرنگاران حاضر به اعلام نظر در این مورد نشدند! و برخی نیز با تغییر نام موافقت می‌کنند.

یک منبع آگاه در استانداری به خبرنگار بویرنیوز گفت که استاندار موافق صریح تغییر نام است و این موضوع تلویحاً به مسئولان و فرمانداران گفته شده و کسی جرئت مخالفت ندارد.

در همین حین غلامرضا تاجگردون که در یک شوی تبلیغاتی چند روز پیش با انتشار مطلبی از چند سال پیش خود مخالفت صریح خود را با تغییر نام اعلام کرده بود اما امروز با چرخش ۱۸۰ درجه ای با تشکر از اعضای شورای فرهنگ عمومی از آن‌ها خواسته تا اسیر متعصبین نشوند.

وی در یادداشت امروز خود به‌صورت تلویحی خطاب به استاندار که خود پیشنهاددهنده طرح موضوع در شورای فرهنگ عمومی بود، نوشته:

دوستان عزیز و اهل نظر، به موضوع تغییر نام استان بیندیشید و نظر دهید و از اینکه به این موضوع در شورای فرهنگ عمومی فکر می‌کنید ممنونم. تابویی نبود که بخواهد شکسته شود و از شعارهای متعصبین هم نهراسید ولی بدانید آنچه زیبنده ماست، آن است که از ناممان تاریخمان نمایش داده شود. اردبیل از آذربایجان جدا شد و نام دیگری بر خود نهاد ولی همواره میگویند آذری هستیم. باید آن‌گونه تصمیم بگیریم که اگر مثلاً نام زاگرس را بر خود نهادیم بعد در تفسیر هویت خود نگوییم کهگیلویه و بویراحمدی هستیم و اگر نام دنا را برگزیدیم سمیرم بگوید دنا از من است و فارس و اقلید نیز همچنین و به‌یک‌باره هر آنچه داشتیم از دست دهیم

جالب است همین فرد به گفته سایت حامی ایشان در دوره تبلیغات انتخاباتی گفته بود:

در کهگیلویه و بویراحمد نامی از گچساران نیست برخی اصطلاحاً می‌گویند آن واوی که بین کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفته گچساران است همان واو به ما اصالت می‌دهد.

غلامرضا تاجگردون تصریح کرد: ما حاضریم واو بین کهگیلویه و بویراحمد باشیم اما جایگاهمان را تغییر ندهیم.

وی گفت: بعضی‌ها در ایران با تلفظ نام کهگیلویه و بویراحمد مشکل دارند و برایشان سخت است مشکل خودشان است نه مشکل ما.

تاجگردون افزود: مشکل ما چیز دیگری است چون با ما کاری ندارند برایشان سخت است، چون چند سالی یکبار نام ما را می‌برند.

وی همچنین گفت: ما باید در قلعه نشسته باشیم تا مجبور شوند نام کهگیلویه و بویراحمد را تکرار کنند و یاد بگیرند.

غلامرضا تاجگردون بیان کرد: اگر نام کهگیلویه و بویراحمد را غلط نوشتند باید مجبورشان کنیم هر غلط را ۲۰ بار بنویسند.

وی افزود: آن روز که کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شد حرف و جایگاهی پشت آن بود…

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محمد گفت:

  در حال حاضر همه چیزمان به هم میاد.اگر از نظر اشتغال و مدیریت و فرهنگی درست شدیم اونوقت می شود به تغییر نام اندیشید.مدرنیته بایستی در ذات و مرام باشد.

 • روشن گفت:

  بدبختی استان مارانگاه کنید استانهای دیگه درحال راه اندازی پتروشیمی وپالایشگاه ونیروگاه هستند مدیران ما دارن نام استان عوض میکنندبهترنیست به فکر بیکاری ودربه دری جوانهای استان باشین تاکمتربه این شهرواون شهرجهت جویای کارباشند یادرمسیرجاده های عسلویه وبندرعباس تلف بشند

 • محسن /پاتاوه گفت:

  سلام تغیر نخواهد کرد ه افتخار او مایاقای … هم دنبال حاشیه هست که خودشون رو ثابت کنن ما ایشون رو از فتخارات استان میدونیم در سطح کشوری ولی ایشون درست نیس از جایگاهشون درست استفاده نکنن باید ایشون ب همراه سایر نمایندگان ب دنبال ترقی و بازگشایی راهای پیشررفت ب استان باشن ن رواوردن ب چنین مسائلی // جناب مدیر جمله که بالای کاربری بنام اریوبرزن با نام کاربری ناشناس نوشته شده رو مجدد بررسی نمایید(نیازمند حذف می باشد)

 • دکتر گفت:

  یا اسم استان رو تغییر بدین یا گچساران از استان جدا شه.وقتی استان به اسم دوتا شهرستانه و گچساران در اون نیس پس همون دوتا شهرستان بمونن و گچساران جدا بشه.دلیلی نداره تو استانی که به اسم بقیه ست ما بمونیم

 • سیروس گفت:

  یا نام استان تغییر می کند و در غیر اینصورت با همه پرسی شهرستان گچساران از استان جدا خواهد شد

  • رحمت گفت:

   باشتی و باوی انقدر بخیل است که وقتی میان یاسوج مواظب هستن حتی هزار تومن تو یاسوج خرج نکنن.شما بهتره عضوی از خوزستان باشید اگر بخوانتون…از پول گاز و نفت هیچی خرج استان نشد به بهانه محرومیت همش بین دهدشت و گچساران حیف میل شدتا الان بدون پول نفت و گاز سربلندبودیم و تا ابد هم سر بلند خواهیم بود.

  • ناشناس گفت:

   ما هم مفتخریم اگر گچساران جدا شود چون صرفا یک شرکت شهر است و هیچ نقش نقش در استان شده این استان نداشته است

  • ناشناس گفت:

   وگندم که جدا شدی.

  • اریو برزن گفت:

   مملکت اونقدر بی صاحب نشده که تو همه کارش بشی

 • saeed گفت:

  باسلام.بنظرمن بهترین اسم که جامعیت ومطابقت با شرایط جغرافیائی وطبیعی استان رادارد( دنا) میباشد.موفق باشید

پربازديد