تاریخ درج خبر : 1395/08/30
کد خبر : ۵۵۸۲۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -
فرماندار بویراحمد:

تغییر نام استان به صلاح نیست/موافقان و مخالفان از پرخاشگری و اهانت پرهیز کنند

فرماندار بویراحمد گفت: موافقان و مخالفان تغییر نام استان کهگیلویه و بویراحمد از پرخاشگری و اهانت پرهیز کنند و در موارد مورد نیاز در یک فضای آرام بحث مستدل و منطقی داشته باشند.

139310251925267174528304

به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد ،محمد کاظم نظری در زمینه موضوع تغییر نام کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: به عنوان‌ یک ‌شهروند سعی کردم نظرات موافقان و مخالفان ‌را بدون تعصب مطالعه کنم و با توجه به پاسخ و تحلیل موافقان و مخالفان ‌این ‌موضوع،‌‌‌ با‌ تغییر نام‌ استان‌ موافق ‌نیستم‌.

وی با تاکید بر اینکه معتقدم ‌‌مضرات ‌و مشکلاتی ‌که طرح ‌تغییر نام استان کهگیلویه و بویراحمد در شرایط‌ کنونی‌ ایجاد می‌کند‌ بیشتر از فواید ‌آن ‌است عنوان کرد: ضرورتی‌ به‌‌ پرخاشگری ‌و اهانت‌ موافقان‌ و مخالفان ‌طرح‌ به‌ همدیگر  ‌وجود‌ ندارد‌‌ و می‌توان‌ با‌ ادبیات صحیح ‌در‌ این‌ مورد ‌و سایر‌ مسائلی‌ که ‌اختلاف ‌نظر وجود دارد صحبت‌ کرد‌ و نیازی‌ به‌ اهانت کردن‌ نیست‌.

نظری ابراز کرد: طرح تغییر نام استان کهگیلویه و بویراحمد می‌تواند در سطح استان اختلاف‌ و شکاف‌ ایجاد ‌کند‌ و به صلاح‌ نیست‌ به خاطر چنین‌ موضوعی‌ فضای آرام استان ‌دچار خدشه‌ شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان بویراحمد تاکید کرد: در صورت اصرار ‌بر تغییر نام‌ استان، تنها راه حل مشکل دانستن‌ نظر اکثریت‌ مردم از طریق‌ رفراندم ‌و رای مردم‌‌ است.

نظری تصریح کرد: ضمن آنکه از نظر اقتصادی و هزینه‌ای نیز، شرایط برای چنین کاری مساعد نیست و کار پر هزینه‌ای است و در شرایطی که  ادارت ما‌‌ همه مشکل‌ هزینه‌ای ‌دارند ‌نمی‌توانند‌ از عهده ‌چنین ‌هزینه‌هایی ‌‌بر آیند.

وی ابراز کرد: طرح موضوع یک محکی از عکس‌العمل‌ مردم‌ بود ‌و نشان‌ داد حساسیت درباره آن ‌زیاد‌‌ و‌مشکل‌زا‌ بوده‌ و به‌نظر من‌ اصرار بر آن بصلاح نیست‌‌ و پیش‌بینی‌ من ‌این ‌است ‌که ‌این ‌طرح‌‌ عملی‌ نمی‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • حسن گفت:

    گوروت من دلم

  • بدون تعصب گفت:

    خداوکیلی اسم بدقواره و غیر قابل تلفظ و غیر قابل فهم است
    تصورش بکنید در دنیای امروز آیا یک فرد خارجی می تواند این اسم را اصلا با چهار تا غلط تلفظ کند؟!

پربازديد