تاریخ درج خبر : 1395/09/01
کد خبر : ۵۵۸۳۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -
فرمانداربویراحمد:

مانور گاز در شهرستان بویراحمد اجرا می شود

فرماندار بویراحمد از برگزاری مانور گاز در این شهرستان با حضور تمامی دستگاه های امدادی، خدماتی و اجرایی خبر داد.

nazari---01

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، سید محمدکاظم نظری ظهر امروز در جلسه مدیریت بحران شهرستان بویراحمد که در خصوص برگزاری مانور گاز شهرستان با حضور مسؤولان منطقه پنج خطوط انتقال گاز کشور برگزار شد، با گرامیداشت هفته بسیج اظهار کرد: بسیج زاییده انقلاب است و معمار آن حضرت امام خمینی (ره) است و برکات زیادی برای کشور و نظام داشته که امیدواریم این نهاد مقدس بیشتر از گذشته توسعه یابد و روزی برسد که تمامی جامعه عضو بسیج باشند و بسیج در راستای اهداف اولیه ای که مد نظر امام خمینی (ره) بود، قدم بردارد.

فرماندار شهرستان بویراحمد با تاکید بر اینکه بسیج نهاد مقدسی است که نباید مورد استفاده گروه سیاسی قرار گیرد و جایگاه بسیج نباید مورد سوء استفاده قرار گیرد، گفت: امیدواریم ترویج دهنده راه بسیج باشیم.

نظری در ادامه با اشاره به موضوع جلسه اذعان کرد: در آستانه بارندگی‌ها هستیم و لازم است تمامی دستگاه‌ها آمادگی لازم را داشته باشند، در ایام تابستان  آتش‌سوزی‌های زیادی داشتیم که برخی دستگاه‌ها خوب عمل کردند و برخی دیگر دستگاه‌ها ضعیف عمل کردند.

وی بر آمادگی کامل مدیران شهرستان در مواقع بحرانی تاکید کرد و گفت: در فصل بارندگی مدیران آمادگی لازم را داشته باشند و باید عکس‌العمل‌ها سریع باشد و از بخشداران شهرستان بویراحمد خواست، برای حوزه روستاها هماهنگی لازم را داشته باشند.

فرماندار بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع جلسه اظهار کرد: دستگاه‌های امدادی، خدمات‌رسانی و اجرایی شهرستان آمادگی لازم برای برگزاری مانور گاز در شهرستان را داشته باشند.

نظری با بیان حساسیت موضوع و آمادگی کامل ستاد بحران در این خصوص اذعان کرد: با توجه به اینکه سه خط لوله فشار قوی از شهرستان بویراحمد و شهر یاسوج عبور می‌کند و مناطق مسکونی در حاشیه این خط لوله قرار دارند لذا برگزاری چنین مانورهایی بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

این مسؤول زمان برگزاری مانور گاز در شهرستان بویراحمد را نیمه دوم آذرماه عنوان کرد و گفت: جلسه نهایی با حضور دستگاه‌های عضو از جمله آتش‌نشانی، اورژانس ۱۱۵، هلال‌احمر، بسیج سپاه و …با حضور مسؤولان منطقه پنج برگزار و سناریوی آن آماده و اجرا می‌شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران شهرستان در بسیاری از زمینه‌ها آمادگی خود را نشان دادند، گفت: خوشبختانه برای برگزاری مانور گاز آمادگی کامل را داریم.

فرماندار بویراحمد در ادامه سخنان خود با بیان اینکه بخش زیادی از منابع طبیعی شهرستان در پی انتقال خطوط گاز از بین رفته و مردم کمترین بهره‌وری را از آن داشتند، گفت: باید حداقل‌های مردم در این خصوص محقق شود.

نظری اذعان کرد: بخش‌های زیادی از دهستان دشتروم با وجود اینکه سه خط لوله گاز از آن عبور می‌کند ولی متاسفانه فاقد گاز هستند و در سرمای کنونی با مشکملاتی مواجه هستند لذا انتظار می‌رود مسؤولان تدابیری در این خصوص بیندیشند.

وی افزود: به منظور حفاظت، مراقبت و حضور به موقع در مواقع بحرانی در خصوص گاز، حضور تیم تخصصی امداد در منطقه مختار بسیار مهم و ضروری است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد