تاریخ درج خبر : 1395/09/01
کد خبر : ۵۵۸۳۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -
استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:

تدوین سند توسعه صادرات غیرنفتی کهگیلویه و بویراحمد در آینده نزدیک

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: سند راهبردی توسعه صادرات غیرنفتی این استان به‌زودی تدوین می‌شود.

khademi

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، سید موسی خادمی ظهر امروز در همایش بزرگداشت روز ملی صادرات در یاسوج اظهار داشت: یکی از راهبردهای مهم درزمینهٔ تحقق اقتصاد مقاومتی توسعه صادرات غیرنفتی بوده که باید بر اساس اسناد بالادستی ازجمله سند توسعه صادرات غیرنفتی کشور و برنامه ششم توسعه تدوین شود.

وی عنوان کرد: سند راهبردی توسعه صادرات غیرنفتی با هدف توسعه و حمایت از صادرات غیرنفتی در طول برنامه توسعه ششم در جهت تحقق اهداف سیاست‌های کلی نظام در کاهش وابستگی دولت به نفت اجرایی می‌شود.

خادمی با اشاره به ضرورت دستیابی به سبد صادراتی و تنوع کالاها و خدمات و همچنین پایداری توسعه صادرات  ابراز کرد: باید دنبال ماندگاری و حفظ سهم در بازارهای جهانی و دستیابی به تنوع بازارهای صادراتی باشیم.

وی با تأکید بر اینکه کهگیلویه و بویراحمد صنعت جوانی دارد بیان کرد: تجارت و اقتصاد در این منطقه جوان بوده و نیازمند نگاه ویژه متولیان امر اعم از مسئولان و بخش خصوصی است زیرا داشته‌های فعلی استان زیاد نیست.

نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: اقتصاد دانش‌بنیان تابع مکان نبوده بلکه تابع مغزها است و حمایت از این شرکت‌ها به طور ویژه در دستور کار مجموعه مدیریت ارشد استان است.

خادمی با تأکید بر اینکه به طور حتم در صورتی به دنبال کارهای کوچک مبتنی بر دانش و خلاقیت باشیم زودتر به توسعه می‌رسیم تصریح کرد: درزمینهٔ گیاهان داروئی و صنعت فرش با وجود وزن کم ولی از نظر ارزش می‌توانیم سهم خوبی در صادرات داشته باشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد