تاریخ درج خبر : 1395/09/02
کد خبر : ۵۵۸۳۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -
عضو شورای شهر یاسوج؛

استیضاح شهردار یاسوج در صورت عدم پاسخ قانع‌کننده به رأی گذاشته می‌شود

عضو شورای شهر یاسوج با بیان اینکه دنبال طرح سؤال از شهردار هستم گفت: در صورت عدم پاسخ قانع‌کننده توسط شهردار استیضاح وی به رأی گذاشته می‌شود.

alipour

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، علی علیپور اظهار داشت: سؤالات فراوانی برای اعضای شورای شهر و عموم مردم وجود دارد که شهردار باید پاسخگو باشد و به‌زودی طرح سؤال شهردار را به شورای شهر ارائه می‌کنم.

وی با تأکید بر اینکه طبق قانون شهردار باید هر 6 ماه نسبت به ارائه گزارش درآمد و هزینه شهرداری به شورای شهر و به اطلاع رساندن عموم اقدام کند عنوان کرد: تاکنون شهردار یاسوج نسبت به ارائه گزارش درآمد و هزینه شهرداری بی‌توجهی کرده است.

علیپور از درخواست شهرداری یاسوج برای دریافت 150 میلیارد تومان تسهیلات از بانک شهر خبر داد و گفت: این موضوع به تصویب شورای شهر رسیده و باید در کمیته تطبیق فرمانداری نیز تائید شود.

این عضو شورای شهر از مخالفت خود با دریافت 150 میلیارد ریال تسهیلات از بانک شهر توسط شهرداری خبر داد و افزود: اول باید شهردار تکالیف بودجه‌ای خود را انجام داده و گزارش درآمد و هزینه شهرداری را ارائه دهد و دوم با توجه به اینکه در ماه‌های پایانی عمر شورا و شهردار هستیم نباید شهرداری را بدهکار تحویل شهردار بعدی دهیم.

علیپور بیان کرد: احداث زیرگذر و روگذر میدان جانباز، احداث پارک‌های محله‌ای و همچنین ساماندهی رودخانه مهریان (احداث پارک) سال 94 و 95 در دفترچه بودجه پیش‌بینی‌شده ولی تاکنون شهرداری اقدامی در این زمینه انجام نداده که باید پاسخگو باشد.

وی با تأکید بر اینکه سؤالات متعددی درزمینهٔ فعالیت و عملکرد شهرداری داریم گفت: در صورت عدم پاسخ قانع‌کننده توسط شهردار، استیضاح وی به رأی گذاشته می‌شود که آن موقع منتظر هستیم ببینیم اعضای شورای شهر به سمت شهردار یا به سمت مردم طبق سوگند یاد شده تمایل دارند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ale گفت:

    به اقای علیپور یادمان رفته بود که شما هم عضو شورای شهر هستید البته انتخابات نزدیک است و….

  • 125 گفت:

    آقای علی پور چرا این حرفها را چها ر ماه مانده به انتخابات میگوید مگه شما قبلا عضو شورای شهر نبودید

پربازديد