تاریخ درج خبر : 1395/09/04
کد خبر : ۵۵۸۴۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -

معاون دادگستری استان: تذکر جدی به پایگاه‌های خبری داده شود

معاون پیشگیری دادگستری کهگیلویه و بویراحمد از تشدید برخورد با رسانه‌های که با نشر کاذیب سعی در تشویش اذهان عمومی دارند خبر داد و گفت: رسانه‌ها در انتشار اخبار حریم‌ها را رعایت کنند.

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، الماس گشتاسبی در نشست با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: با توجه به اینکه نشر اکاذیب باعث می‌شود افرادی شاکی شده و حقوق خود را مطالبه کنند ضرورت دارد که یک تذکر جدی به پایگاه‌های خبری داده شود.

وی با اشاره به فعالیت برخی سایت‌های بدون مجوز عنوان کرد: مطابق مواد قانونی ٧ و ١٢ قانون مطبوعات این اختیار را داده‌اند پایگاه‌های خبری که پرونده‌ای تشکیل نداده و به صورت غیرمجاز فعالیت کنند با اعلام دادستانی استان بعد از تذکر با آن‌ها برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

گشتاسبی افزود: رسانه‌ها باید به سمت حفظ قانون و قانونمندی سوق داده شوند و باید آستانه تحمل خود را بالا برده و از جبهه گیری پرهیز کنند.

وی تصریح کرد: 99 درصد اخباری که توسط پایگاه های خبری انتشار داده می شود اطلاعات مثبت دارند و در مواردی اندک شاهد تخلف هستیم هرچند که برخی از پایگاه‌های خبری در انتشار اخبار باید حریم‌ها را رعایت کنند.

معاون پیشگیری دادگستری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: انتشار بسیاری از اکاذیب در فضای مجازی است که تقریبا قابل کنترل و رسد نیستند که این هم یکی از معظلات است و باید برای آن چاره‌ای اندیشیده شود و برای جلوگیری از این تخلفات باید مواردی چون شناسایی، ابلاغ و تذکر، آموزش، بررسی و رصد کارها را در دستور کار قرار دهیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد