تاریخ درج خبر : 1395/09/05
کد خبر : ۵۵۸۵۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -
عضو شورای شهر یاسوج:

عملکرد استاندار شائبه‌های قوم‌گرایی را قوت می‌بخشد

عضو شورای شهر یاسوج با بیان اینکه حساسیت‌های ناشی از طرح تغییر نام استان میمون و ارزشمند است گفت: هویت، فرهنگ و تاریخ محلی تشکیل‌دهنده هویت ملی است وقتی نسبت به تاریخ و فرهنگ محلی خود حساسیت داریم یعنی به هویت و اتحاد ملی خود نیز معتقدیم.

dscf0151-1600x1200

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، سعید پایدار افزود: تجزیه‌طلبان و سلطنت‌طلبان و دشمنان این مرزوبوم از هیچ کاری برای به مخاطره انداختن اتحاد دریغ نخواهند کرد نمونه بارز آن طرح عیلامی خواندن لرها ازجمله ایل بختیاری و تلاش در جهت تحریک قومیتی در این خطه از ایران اسلامی است. که تاکنون هیچ نتیجه‌ای را از طرح این موضوع نگرفته و نخواهند گرفت.

پایدار تأکید کرد: ایران کشوری پهناور با فرهنگ و اقوام مختلف است که این تکثر و تنوع فرهنگی در نوع خود در دنیا بی‌نظیر است و مسئولین باید با این به ظرافت‌های فرهنگی بسیار ظریف و کارشناسی شده برخورد کنند.

وی با بیان اینکه طرح موضوع تغییر نام استان در شرایط کنونی هیچ توجیه منطقی نداشته گفت: مدعیان این طرح فقط دلیل مضحک، طولانی بودن نام استان را مطرح کرده‌اند و این نشانه نبود تحلیل و اعتقاد فرهنگی است.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه استاندار محصول دولت تدبیر و امید و از همه مهم‌تر بومی و مطلع به حساسیت‌های قومی در استان است اضافه کرد: انتظار می‌رفت استاندار بیشتر از همه مدبرانه و بدون تعصب عمل کند، اما وی رسالت و وظیفه اصلی خود که باید همه استان را زیر چتر داشته باشد در موضوع تغییر نام استان در حد یک فرد بدون مسئولیت و متعصب تنزل داد.

پایدار ادامه داد: در سال پایانی دولت، استاندار باید تلاش خود را در جهت کسب اعتماد مردم جهت رأی به دولت دوچندان کند ولی متأسفانه دقیقاً عکس آن را عمل کرد و باعث بدبینی مردم به دولت روحانی شد.

به گفته وی این عملکرد استاندار ذهنیات عموم را مبنی بر نگاه قومی استاندار به عینیت تبدیل کرد و این به معنی سوختن اعتماد اجتماعی به وی است.

پایدار تصریح کرد: باوجوداینکه عملکرد استاندار و تیم مدیریت استان حوزه‌های مختلف ضعیف ارزیابی می‌شود این حرکت عملاً فرار به جلو جهت سر پوشیدن ضعف‌های مدیریت استان بود اما مردم به‌خوبی به این موضوع را درک می‌کنند.

این کارشناس ایران‌شناسی تأکید کرد: در چند وقت اخیر استاندار و یکی از معاونان بر شدت اقدامات قومیتی خود افزوده‌اند و این باعث ناراحتی عمده نخبگان استان شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد