تاریخ درج خبر : 1395/09/05
کد خبر : ۵۵۸۵۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -
سایت استان کهگیلویه و بویراحمد؛

گزارش استخدام‌های غیرقانونی در جهاد کشاورزی از زبان مدیر معزول

معاون پیشین توسعه منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد بلافاصله پس از عزل خود از وضعیت استخدامی غیرقانونی در سازمان جهاد کشاورزی استان و دیگر موارد پرده برداشت.

veasi-ghodratolla

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فصلی نو، قدرت الله ویسی با اشاره به استخدامی‌های این سازمان گفت: بر اساس مجوز ۲۴ که در تاریخ اردیبهشت سال ۹۴، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به تعداد ۳۲ نفر به‌صورت قرارداد کار معین (یکساله) در رشته‌های مختلف مطابق ماه ۳۲ قانون مدیریت خدمات کشوری در اختیار سازمان قرار گرفت، با ورود دستگاه‌های نظارتی، تعداد افراد موردنظر بر اساس آگهی استخدام کار معین یکساله که پست، مکان و رشته موردنظر مشخص‌شده بود، سرانجام پس از کشمکش‌های فراوان آزمون در تاریخ ۲۳ مهر سال ۹۴ با شرکت ۹۵۳ نفر متقاضی برگزار شد و جهاد و کشاورزی اقدام به اعلام افراد پذیرفته‌شده کرد.

هرچند که با توجه به مکاتبات صورت گرفته ارسالی به وزارت خانه که توسط رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تنظیم و تائید شده بود تعداد ۷ نفر به اسامی ف-پ، ز-ک، ش-ع، ص-ج، م-م، م-او ر-ج در آزمون جز نفرات اول بودند که بعدها این لیست اعمال نشد و ۷ نفر از نزدیکان ایشان با توجه به محل خدمت به‌جای آنان به کار گرفته شدند اما باید توجه کنیم که ملاک انتخاب برای سازمان بالاترین نمره کسب شده بود.

آگهی به شکلی تنظیم شده بود که بتوانند افراد خاصی را جذب کنند، دلیل عمده عزل من خواسته‌های غیرقانونی ازجمله تنظیم صورت‌جلسه در قبل از تاریخ انتشار آگهی بود که قبول نکردم.

در ابتدا ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان بدون هیچ‌گونه اطلاعی به اینجانب نسبت به ثبت تعداد ۶ نفر از آشنایان و بستگان خود در سامانه کارمندان ایران کرد و در این خصوص استخدام بدون آزمون بستگان و همچنین اطلاع دستگاه‌های نظارتی ازجمله سازمان بازرسی و با هوشیاری جناب آقای کرمی بازرس کل وقت به این موضوع ورود کرد و علیرغم مقاومت رئیس سازمان جهاد کشاورزی، ناچارا تصمیم به برگزاری آزمون در سال گذشته گرفته شد.

متأسفانه پذیرش تعداد موردنظر به‌گونه‌ای است که تعداد ۷ نفر از کسانی که بالاترین نمره بر اساس بخش و محل خدمت تعیین شده قبلی بکار گرفته نشده‌اند و مدارک آن‌ها در سازمان جهاد کشاورزی موجود است.

 این در حالی است که خود رئیس سازمان به اداره کل امور اداری وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که ۷ نفر بالاترین نمره را کسب کرده‌اند و درخواست مجوز جدید کرد.

عجیب است که چرا این تعداد ۷ نفر که برخی خانواده ایثارگر هستند بکار گرفته نشدند و کسانی با نمره‌های کمتر جایگزین شده‌اند.

طبق دستورالعمل و بخشنامه استخدام ناظرین، از سال گذشته تاکنون قریب به ۱۵۰ نفر از ناظرین جهاد کشاورزی در مراکز خدمات نظام‌مهندسی در دهستان‌های استان بکار گرفته شدند که آیا نمی‌طلبید از محل مجوزهای ۳۲ نفر ماده ۳۲ در رشته‌های موردنیاز سازمان ازجمله حسابداری و کامپیوتر و حقوق و … رشته‌های موردنیاز فعلی سازمان، استفاده می‌شد؟

 نفراتی که در آزمون اول شده از طریق دیوان عدالت اداری پیگیر هستند و گوهرگانی از من خواست صورت‌جلسه را بگونه ای تنظیم کنم که آن ۷ نفر به‌حق و حقوق خود نرسند و با توجه به اینکه اینجانب خود و همسرم از خانواده شهدا هستیم و خود نیز جانباز هستم و برخی پذیرفته‌شدگان هم از خانواده معزز ایثارگران هستند به‌هیچ‌وجه خواسته ایشان را نپذیرفتم و نه‌تنها چنین کاری نمی‌کردم بلکه اعتقاد دارم باید قانون و عدالت رعایت شود.

در رابطه با بحث نیروهای شرکتی در سال گذشته بر اساس مجوز سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان از طریق مناقصه شرکتی برنده شد که صرفاً در ابتدا لیستی از نیروها در قالب ماده ۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری به‌صورت یکساله در سطح شهرستان‌های استان بکار گرفته شد.

 با توجه به اینکه اتمام قرارداد شرکت تا پایان سال ۹۴ بود لذا اینجانب بر اساس وظیفه قانونی و برای جلوگیری از هرگونه حادثه احتمالی و ازآنجایی‌که نیروهای بکار گرفته شده موردنظر طرف قرارداد سازمان نبودند و طرف قرارداد شرکت بود، لذا اینجانب در اسفندماه سال گذشته به شرکت مذبور، حراست سازمان، بازرسی و ریاست سازمان و مدیریت‌های شهرستان‌ها طی مکاتبات مکتوب اعلام کردم تا اخذ مجوز قانونی در سال جاری هیچ‌گونه مسئولیتی سازمان ندارد و با توجه به اینکه برخی نیروها نگهبان و راننده بودند، قاعدتاً می‌بایست طبق قانون توسط ریاست سازمان اخراج می‌شدند و ایشان نه‌تنها اقدام قانونی نکرد بلکه اصرار به ادامه کار آن‌ها داشت.

جالب‌توجه اینجاست که ۷ روز مانده به پایان قرارداد شرکت در سال گذشته، رئیس سازمان اقدام به معرفی ۶ نفر دیگر به جهت اشتغال به کار در شهرستان‌ها معرفی کرد!

 تاکنون هیچ‌گونه مجوزی مبنی بر بکارگیری نیرو در قالب ماده ۱۷ مدیریت خدمات کشوری از طریق سازمان مدیریت در اختیار سازمان جهاد کشاورزی قرار نگرفته است و شرکت هم به دلیل عدم برگزاری مناقصات، قراردادی ندارد که بتواند با نیروها قرارداد ببندد ولی در سال جاری ریاست سازمان اصرار داشت که تعدادی نیرو مجدداً به نیروهای بلاتکلیف قبلی اضافه شوند و اینجانب زیر بار مسئولیت نرفتم و یکی دیگر از دلایل جابجایی بنده خواسته‌های غیرقانونی بود که در این رابطه داشت.

 در رابطه با جذب ناظرین و سایر موارد رفتاری به اینجانب و ارباب‌رجوع مطالب حساس و تکان‌دهنده‌ای وجود دارد که درصورتی‌که مدیران ارشد استانی و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و همچنین دادستانی و دستگاه‌های نظارتی تمایل داشته باشند آمادگی بازگویی و افشا آن‌ها را دارم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محسن گفت:

  از دوسال پیش تا حالا خواب بودی….

  • محمد گفت:

   درود بر گوهرگانی همین که تونست عده ای از جوانان بیکار استان مارا جذب بکند بخدا جای تقدیرو تشکر داره…جناب آقای گوهرگانی شما که لطف کردی ونیرو در قالب شرکتی گرفتید سعی بکنید مجوزی هم برای تبدیل وضعیت آنها هم فراهم بکنید…

 • R گفت:

  حالا که پست از دست دادی !!!

 • سعید گفت:

  درود بر شرفت با شرف .اگر دین ندارید لااقل ازاده مرد باشید

پربازديد