تاریخ درج خبر : 1395/09/05
کد خبر : ۵۵۸۵۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -
داوران با وانت راهی خانه شدند؛

کارت قرمز داوران به میزبانی نفت و گاز گچساران

داور جوان فوتبال می‌گوید سه ساعت کنار جاده ایستادم تا درنهایت یک وانت من را به اصفهان رساند، مسئولین تیم میزبان، پس از بازی عذر من را از مهمانسرا خواستند تا بنده شبانه و در آن سرما، از گچساران بروم.

davar

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ورزش سه، مجتبی شریفی، داور جوان فوتبال ایران که پس از سانحه تصادف خود را به قضاوت دیدار تیم‌های جوانان نفت و گاز گچساران و نفت آبادان رساند، پس‌ازاین بازی و با وجود سرمای هوا و نبودن وسیله نقلیه، مجبور به ترک گچساران شد و در عین ناباوری مسئولین تیم میزبان اجازه حضور او را در مهمانسرا ندادند.

مجتبی شریفی درباره شرح این موضوع می‌گوید: پنجشنبه برای قضاوت دیدار تیم‌های جوانان نفت و گاز گچساران و نفت آبادان به‌سوی یاسوج رفتم تا ازآنجا به گچساران بروم اما متأسفانه در طول مسیر و به علت خوابیدن راننده دچار سانحه شدیم و ماشین از جاده خارج شد، در این میان من از ناحیه چشم و کتف به‌شدت آسیب دیدم اما بااین‌حال خودم را به مقصد رساندم تا مشکلی برگزاری این بازی را تهدید نکند.

او ادامه داد: پس از رسیدن به گچساران سرپرست تیم میزبان به دنبالم آمد و من را به مهمانسرا برد، متأسفانه علیرغم اینکه مشکلم را گفته بودم کسی اعتنایی نکرد، من ساعت 9 شب رسیدم و کمک‌هایم نیز ساعت 2 صبح رسیدند، خوشبختانه، صبح روز بعد وقتی آقای رودنیل فهمیدند اوضاع من را جویا شدند و من هم شرایطم را برای ایشان گفتم.

وی در ادامه گفت: پس‌ازآن به ورزشگاه رفتیم، وقتی خودم را گرم می‌کردم تشخیص دادم می‌توانم این بازی را قضاوت کنم، اما هرچقدر گفتم کسی پیدا نشد کتف آسیب‌دیده‌ام را ببندد. اگر نمی‌خواستم آن بازی را قضاوت کنم مشکلاتی در راه برگزاری بازی پیش می‌آمد، در نیمه دوم آن دیدار تیم میزبان نتیجه بازی را واگذار کرد و متأسفانه بعدازآن با بی‌احترامی رفتار کردند.

شجاعی ادامه داد: به دلیل اینکه هوای بسیار سردی بر شرایط جوی حاکم بود از مسئولین خواستم آن شب را در مهمانسرا بمانیم اما متأسفانه اجازه ندادند تا مجبور به ترک گچساران شویم، به دلیل اینکه برای بازگشت مسیری وجود نداشت من به همراه کمک‌هایم مجبور شدیم از ساعت 6 الی 9 شب کنار جاده بایستیم تا وسیله‌ای برای بازگشت گیرمان بیاید. دو کمکم به دلیل اینکه باید به شهر دیگری می‌رفتند با یک ماشین رفتند و من هم با یک وانت مجبور به بازگشت شدم.

وی ادامه داد: آن روز از داور بودن خودم پشیمان شدم، درست است که ما داور بودیم اما مگر انسان نبودیم؟ هنوز نمی‌دانم چرا مسئولین تیم گچساران با ما آن رفتار را کردند، ما حتی به نماینده فدراسیون هم گفتیم اما حرف او را هم گوش نکردند، فقط می‌توانم بگویم متأسفم برای مسئولین آن تیم که رفتار ناشایستی با ما داشتند، مسئول باخت تیم گچساران ما نبودیم که یک‌شب اجازه حضور در آن شهر را به ما ندهند. امیدوارم این فرهنگ در باشگاه‌ها عوض شود که فوراً پس از هر دیدار از تحویل یک اتاق به داوران امتناع می‌کنند.

شجاعی در پایان گفت: از مسئولین محترم داوری کشور تشکر می‌کنم، پس‌ازآن روز از کمیته داوران با من تماس گرفتند و حمایت کردند بابت این موضوع از آن‌ها ممنونم، درست است که برای قضاوت‌های مختلف ازنظر مسافتی دچار مشکل می‌شوم اما بااین‌حال مطیع دپارتمان و کمیته داوران هستم و در هر رده‌ای که به بنده قضاوت بدهند قبول می‌کنم چراکه با تلاش می‌خواهم نان حلال بر سر سفره خانواده‌ام ببرم.

پس از صحبت با شجاعی در رابطه با صحت‌وسقم آن با علی خسروی تماس گرفتیم و او با تائید این موضوع گفت: بله متأسفانه این اتفاق افتاده است و من از جنوبی‌های خونگرم تعجب می‌کنم که چرا اجازه حضور این داوران را در مهمانسرا و در آن سرما ندادند. این داور محترم اگر به خاطر آسیب‌دیدگی خود نمی‌خواست قضاوت کند مشکلاتی در راه برگزاری این بازی پیش می‌آمد اما او فداکاری کرد و نباید اینطور به او پاسخ می‌دادند، اگر اتفاقی برای آن‌ها در کنار جاده می‌افتاد واقعاً چه کسی پاسخگو بود؟ امیدوارم باشگاه‌های ما بیشتر به داوران اهمیت دهند تا شاهد صحنه‌های این‌چنینی نباشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    سلام لطفا یه طرفه قضاوت نکنید چرا از مسوولین نفت گچساران سوال نکردن.

پربازديد