تاریخ درج خبر : 1395/09/06
کد خبر : ۵۵۸۶۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -

امام جمعه قلعه رئیسی: به جای تغییر نام استان به فکر حجاب و بیکاری جوانان باشید

امام جمعه قلعه رئیسی گفت: شورای فرهنگ عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد به جای تغییر نام استان به فکر حجاب و بیکاری جوانان باشد.
به گزارش سایت استان به نقل از فارس، حجت الاسلام اسماعیل صلواتی عصر امروز در جمع مردم قلعه رئیسی در مصلای این شهر با تبریک هفته بسیج اظهار داشت: بسیجی صاحب تفکر جهادی و انقلابی است و با الهام از حماسه‌های تحول‌آفرین همچون بعثت نبوی و غدیر علوی و عاشورای حسینی راست قامت و استوار در برابر هرگونه بی عدالتی و ظلم و فتنه می ایستد و با همه وجود برای خدمت خالصانه و بی‌منت به خلق خدا سر از پا نمی شناسد.

امام جمعه قلعه رئیسی در ادامه با انتقاد از تغییر نام استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: خیلی‌ها با حاشیه‌سازی مردم را از اصل دور می‌کنند که این بار این اتفاق در استان ما رخ داد یک عده آمدند اعلام کردند چون بعضی از آقایان از تهران آمدند و نتوانستند اسم استان ما را تلفظ کنند تصمیم به تغییر نام استان گرفتند.

وی با بیان اینکه به نظر شورای فرهنگ عمومی استان که بزرگان استان هم هستند، احترام می‌گذارم، افزود: واقعا اولویت مردم استان ما تغییر نام استان است یعنی درد مردم ما تغییر نام استان است اولویت مردم استان ما در فرهنگ عمومی وضعیت اسفبار حجاب است.

صلواتی خاطرنشان کرد: وضعیت اسفبار 700 مسجد بدون طلبه استان، وضعیت اسفبار تالارها و بیکاری جوانان مهمترین اولویت استان هستند که اعضای شورای فرهنگ عمومی به آنها توجه نه به فکر تغییر نام استان باشند.

امام جمعه قلعه رئیسی یادآور شد: اینکه بعضی نمی توانند اسم استان را تلفظ کنند این مشکل خود آنها است اسم استان هویت این استان است و با هویت مردم این استان گره خورده است.

وی به هزینه های تغییر نام استان هم اشاره و تاکید کرد: اگر نام این استان تغییر کند باید تمام تابلوهای ادارات و ورودی شهرها، تمامی سربرگ های ادارات و تمامی مدارک با نام استان تغییر کند که این هزینه از پول بیت المال است و هزینه بسیار هنگفتی برای استان خواهد داشت که این نوعی اسراف در استان است.

صلواتی با بیان اینکه بچه های استان کهگیلویه و بویراحمد در جنگ و هشت سال دفاع مقدس را با این هویت می شناختن خاطرنشان کرد: اما حالا چون یک عده نتوانستند نام استان را تلفظ کنند اقدام به تغییر نام استان کنیم و جالب این است که کار گروهی تشکیل دادند که از شهرستان ها نظرخواهی کنیم که این توهین به مردم بخش ها و روستاها بود.

امام جمعه قلعه رئیسی در ادامه با بیان اینکه وظیفه ما این بود اقدام نظر کنیم و مطمئنا اولویت استان تغییر نام استان نیست و نیاز بود که شورای فرهنگ عمومی به معضلات و مشکلات فرهنگی استان توجه بیشتری کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد