تاریخ درج خبر : 1395/09/08
کد خبر : ۵۵۸۷۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری همایش «یاوران وقف» با محوریت «تغییر نام استان»/ صحبت دوباره تاجگردون از «واو» معروف

همایش یاوران وقف با حضور غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، مدیران ارشد کهگیلویه و بویراحمد، جمعی از مردم این استان در سالن کتابخانه مرکزی یاسوج برگزار شد.

photo_2016-11-29_14-02-51
به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از کبنانیوز، در این همایش تاجگردون بعد از پرداختن به مقوله اقتصاد و وقف به مسئله توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت و اظهار کرد: خیلی نگران توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد نیستم، در گذشته همیشه اعتبارات استان یکی مانده به آخر بود و یا آخر بوده، اما اکنون اعتبارات ۱۷ استان از ما کمتر است.
*روزی زیر یک درصد اعتبار داشتیم، اما الان نگران نیستم به این دلیل است که اعتبارات ما ۲/۵ درصد است. سه برابر وسعت و جمعیت ما اعتبار داریم، از این حیث نگران نیستم، پول هست اما نمی‌گویم خیلی هست، اما هست.
* اما نگران چیز دیگری هستم، جامعه و انسان می‌تواند کمک کند تا ما بهتر از منابع خودمان استفاده کنیم، اما نگران یه چیز مهمتر هستیم، نگران این هستم، که از کارکردهای اجتماعی خودمان خوب استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه من با آقای زارع همکار هستیم، و هر دو ماه یک بار با وزیر نیرو جلسه داریم، افزود: بله من نگران این هستم که آب سد کوثر جای دیگر می‌رود، اما نگران چیزهای دیگر هستم.
* من نگران جامعه هستم، هر گاه حرف وحدت در یک نقطه است، نمی‌گویم کار خطرناک اتفاق می‌افتد، اما آسیب‌های اجتماعی بیشتر می‌شود، با کارکردهای اجتماعی و مدیریتی نباید آسیب‌های اجتماعی را بیشتر کرد.
*با روش‌های سنتی نمی‌توان به جامعه انگیزه داد. تمام تلاش نمایندگان در این دوره این بوده که روش‌های انتخاب کنیم که اصل همگرایی در آن وجود داشته باشد.
*هر گاه با یک غده چرکین روبرو هستیم، باید با حرف نو و گفتمان نو مسئله غده را حل کرد. اصالت ما به تاریخ است. اگر ما ایرانیان بگویم، کوروش، زدودن دین است. اگر بگویم کوروش پادشاه عدالت گستر بوده کفر است، اما اگر رفت پای مقبره کوروش سجده کرد، این کفر است.
*به هر دلیل نام استان ما شده کهگیلویه و بویراحمد، هیچ گاه طرف بحث تغییر نام نبوده و نه هستم. هیچ‌گاه به خودم اجازه نمی‌دهم که قیم مردم باشم، و به هیچ کس هم اجازه نمی‌دانم که کسی بخواهد قیم مردم باشد.
*بویراحمدی اصیل هستیم، اما نباید ما پای نام خودمان سجده نکنیم، بگذارید در دانشگاه‌ها پیرامون این مسائل حرف زده شود.
*من صریح و شفاف عرض می‌کنم، چرا نباید حرف بزنیم، من تعجب می‌کنم، برخی عزیزان نخوانده حرف می‌زنم، دو نامه اخیراً در خصوص تغییر نام را در خارج از کشور بودم.
* ایران زمانی ایران است که بتواند با فرهنگ و هنرش و همه چیزش بتواند حرفش را بزند.
* در قرن ۲۱ به گوشی که نمی‌شنود، سیلی نمی‌زند، به دهن که نمی‌خواهد ساکت شود، سنگ نمی‌زنند، می‌نشینند و حرف بزنیم.
*من گفتم، اسم استان را نگذارید دنا، که بعد سمیرم بگویند، دنا متعلق به ما است، نگذارید زاگرس که بعد دیگران بگویند زاگرس متعلق به ما است. این بحث را یه روز دیگر تمام کنید و بگذارید کنار.
*من «واو» هستم، اما به آن احترام بگذارید، اما آقایان هدایت‌خواه، موحد، بزرگواری، زارعی و … ما تاکنون هیچ بی‌احترامی به کهگیلویه و بویراحمد نکردیم، اما به من حق بدهید، که از این «واو» دفاع کنیم. من می‌گویم به این واو احترام بگذارید، آیا این حرف خلاف شرع است، برخی نخوانده در این باره حرف زدند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • لر اصیل گفت:

    بعضی می گویند برای تغییر نام استان باید رفراندوم برگزار کنیم و نتیجه هر چه شد مورد قبول باشد مضحک تر از این حرف وجود دارد مگر می شود برای تغییر اسناد و محل و اشخاص تاریخی رفراندوم برگزار کرد مقلا می شود اسم تخت جمشید را با رفراندوم عوض کرد و گذاشت تخت احمد آیا خنده دار نیست استان کهگیلویه و بویراحمد به این راحتی بدست نیامده خون های زیادی ریخته شده بچه زیادی یتیم شدند سیاه چادر های زیادی آتش زدند و با افراد زیر چادر سوخته اند عروس های زیادی بیوه شدند و کهگیلویه و بویراحمد یک شب بدست نیامده که با یک رفراندوم عوض بشود این را از سرتان بیرون کنید این استان نا ابد با همین اسم مقدس می ماند انشاالله

پربازديد