تاریخ درج خبر : 1395/09/08
کد خبر : ۵۵۸۷۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -

تجمع اعتراض‌آمیز قصابان یاسوج نسبت به قیمت گوشت قرمز

جمعی از قصابان شهر یاسوج نسبت به وضعیت کشتار و قیمت گوشت جلوی فرمانداری بویراحمد تجمع کردند.
به گزارش سایت استان به نقل از کبنانیوز، امروز جمعی از قصابان شهر یاسوج با حضور در فرمانداری بویراحمد از وضعیت کشتار و قیمت در این شهر گلایه کردند.
سعادت علیزاده یکی از نمایندگان قصابان با گلایه از مسؤولان گفت: قیمت دام زنده سرسام‌آور شده و قصابان به دلیل نبود دام و عدم قیمت واحد متضرر شدند.
وی با بیان اینکه هیچ گونه حمایتی از سوی مسؤولان استان جهت قیمت گوشت گرم کشتار روز صورت نمی‌گیرد، گفت: با چنین وضعیتی بیشتر قصابان یاسوج مغازه‌های خود را بسته‌اند و دچار مشکلات روحی و روانی شدند.
علیزاده قیمت دام زنده بز و میش را ۱۱ هزار تومان، گوشت گرم بز و میش را ۲۱ هزار تومان عنوان کرد و گفت: از درخواست‌های تمامی قصابان این شهر این بوده که کارشناس دام و نرخ قیمت مصوب در استان و شهرستان وجود داشته باشد.
وی تاکید کرد: یک شهر و چند نرخی که می‌گویند در یاسوج بوده و به وضوح این چند نرخی مشهود است.

علی فیلوندی یکی دیگر از قصابان معترض با بیان اینکه عوارض بالای مالیات، گرانی و نبود دام باعث بروز مشکلات متعدد برای قصابان شده است، گفت: نرخ کنونی بز و میش ۲۱ هزار تومان و بره و کهره ۲۷ هزار تومان است که انتظار می‌رود بز و میش به ۲۵۵ هزار تومان و بره و کهره به ۳۰ تا ۳۲ هزار تومان افزایش یابد.
وی در ادامه با اشاره به تجمع قصابان جلوی فرمانداری اذعان کرد: فرماندار محترم شهرستان بیان کردند که خواسته تمامی قصابان و علت اعتراض آنها در قالب نامه‌ای به این فرمانداری ارائه شود.
فیلوندی با بیان اینکه از کشتارگاه هم‌ ناراضی هستیم، گفت: کشتارهایمان به صورت روزانه نمی‌آید و گوشت ۲۴ ساعت در سردخانه می‌ماند سپس به قصاب تحویل داده می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه ضایعات کشتارها را کشتارگاه خود به فروش می‌رساند و از این طریق سود زیادی می‌کند، گفت: کرایه حمل سنگین است و قریب به چهار ماه است که افزایش قیمت نداشتیم.
وی نبود دام در شهرستان را از دلایل بروز مشکلات قصابان شهر یاسوج عنوان کرد و گفت: در صورتی که مسؤولان و متولیان وام به قصابان دهند تا خود دامداری راه‌اندازی کنند.

صابری از دیگر قصابان معترض با بیان اینکه دام خود را از بروجن و شیراز می‌آوریم، گفت: نماینده قصابان نرخ پیشنهادی را به صنعت و معدن دادند که کارشناسان جهاد کشاورزی اذعان کردند که استان منبع تولید دام هستیم در صورتی که عشایری در شهرستان وجود ندارد و اگر زمان کوچ عشایری باشد از استان‌های اصفهان و شیراز هستند.
وی با بیان اینکه تعداد دام زنده استان مشخص است، گفت: در یاسوج کارشناس نداریم که مسائل کارشناسی شده باشد به همین دلیل بسیاری از کارها غیر حرفه‌ای صورت می‌گیرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد