تاریخ درج خبر : 1395/09/12
کد خبر : ۵۵۸۸۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون اتحادیه قصابان یاسوج:

گوشت قرمز باید گران شود

معاون صنف اتحادیه قصابان یاسوج گفت: بهای گوشت قرمز در این شهر متناسب با قیمت دام زنده نیست و افزایش آن برای رسیدن به قیمت واقعی الزامی است.

82329787-71215120

به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد به نقل از ایرنا یونس جلالی مقدم روز شنبه اظهار کرد: در فصل پاییز بهای دام زنده افزایش یافت اما قیمت گوشت بر اساس نرخ تعیین شده از قبل تغییر نکرده است.
وی گفت: بهای دام زنده هر کیلوگرم 105 تا 110 هزار ریال است که بر اساس تحلیل های انجام گرفته قیمت‌های فعلی گوشت قرمز برای قصابان اقتصادی نیست.
جلالی مقدم افزود: بهای گوشت قرمز در شورای تنظیم بازار هر کیلوگرم بزغاله و بره 290 هزار ریال، گاو 250، گوساله 270 هزار ریال و بز و میش 230 هزار ریال تعیین شده اما این قیمت که به دلیل برخی ناهماهنگی ها اجرایی نشده برای قصابان اقتصادی نیست و نیازمند بازنگری است.
البته برخی قصابان گوشت کم کیفیت بز و میش را تا 240 هزار ریال و گوشت بزغاله و بره را تا 300 هزار ریال به فروش می‌رسانند.
معاون اتحادیه صنف قصابان یاسوج بیان کرد: در نشست شماری از قصابان با مدیرکل امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد مقرر شد دوباره نرخ جدید گوشت قرمز بر اساس آنالیز جدید محاسبه شود.
وی گفت: قیمت فعلی گوشت بز و میش 21 هزار ریال، بره و بزغاله 270 هزار ریال، گاو 240 هراز ریال و گوساله 250 هزار ریال است.
در شهر یاسوج 84 قصابی وجود دارد و مصرف گوشت قرمز در این شهر بیش از گوشت ماهی است.
بر اساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تولید گوشت قرمز در کهگیلویه و بویراحمد بیش از نیاز این استان است در حالی که بخشی از تولید گوشت مرغ این استان از دیگر استان‌ها تأمین می‌شود.
کهگیلویه و بویراحمد دارای 2 میلیون واحد دامی است و درعین‌حال شهروندان از گرانی گوشت قرمز گله مند هستند

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • حمید گفت:

    سلام. اگر شما می بینید در تهران گوشت قرمز گران است انها دام زنده را هر کیلویی 14000 خرید می کنند در صورتی که شما دارید 10000 خرید می کنید از روستاییان ، خواهشمندم از صنف قصابان توازن را رعایت کنند و بیشتر به فکر مردم باشند تا سود بالاتر 84 قصاب یاسوج. ممنون

پربازديد