تاریخ درج خبر : 1395/09/13
کد خبر : ۵۵۸۹۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

افتتاح فاز نخست پارکینگ بزرگ شهر یاسوج

فاز نخست پارکینگ هفت تیر شهر یاسوج، مرکز کهگیلویه و بویراحمد در زمینی به مساحت سه هزار و 200 مترمربع روز یکشنبه افتتاح شد.

82331496-71218626

به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد ،فرماندار بویراحمد از کمبود پارکینگ به‌عنوان بزرگ‌ترین مشکل شهر یاسوج یادکرد و گفت: همکاری اوقاف و شهرداری و دیگر اداره‌ها برای ساخت پارکینگ با معاوضه زمین فضاهای اداری اقدام ارزشمندی است.
سیدمحمد کاظم نظری با بیان اینکه  بحث پارکینگ در اولویت مرکز استان خواهد بود،گفت: با احداث این پارکینگ یکی از مشکلات اساسی شهر یاسوج که در سال‌های اخیر به یکی از دغدغه‌های مردم و مسئولان تبدیل شده ، مرتفع می‌شود.

نظری با تاکید براینکه نباید برای رفع چالشهای پیش رو در حوزه ی شهری به دیگر حوزه ها آسیبی وارد شود،اظهارکرد:   ورزش جوانان باید  مد نظر گرفته شود وفضایی بیشتر از فضای کنونی با موقعیتی بهتر جایگزین شود.

رئیس شورای اداری شهرستان با اشاره به مشکلات امنیتی وترافیکی  ورزشگاه تختی یاسوج،ابراز امیدواری کرد برنامه ریزی برای تامین اعتبار  ورزشگاه جدید با مکانی مناسب، در دستور کار مدیران و دست اندرکاران قرار بگیرد.

فرماندار تصریح کرد: عملیاتی کردن فازهای ۲ و۳ بزرگترین پارکینگ وپایانه درون شهری مستلزم همکاری ادارات ونهادهای مختلف است واز همه ی ادارات دولتی خواست برای بحث پارکینگ در مرکز استان اهمیت ویژه ای قائل باشند.

رئیس شورای ترافیک شهرستان افزود: پارکینگ را در هر جایی از شهر نمی توان احداث کرد واحداث این پارکینگ اقدامی ارزشمند است.

شهردار یاسوج  نیز در آیین افتتاح این طرح گفت: برای اجرای این پارکینگ در بخشی از زمین اداره اوقاف و امور خیریه یک میلیارد و 600 میلیون ریال هزینه شده است.
محمدعلی جاوید افزود: در فاز دوم، ساختمان‌های بهزیستی در محدوده میدان هفت تیر تملک و برای توسعه پارکینگ آماده سازی خواهد شد و معادل این فضاها شهرداری در نقطه دیگری فضای اداری پیش بینی خواهد کرد.
شهر بیش از 130 هزار نفری یاسوج با کمبود پارکینگ مواجه است.
وی گفت: برای ساخت پارکینگ خرید زمین از بخش خصوصی ممکن نیست و برای حل این مشکل شهرداری با همکاری دیگر دستگاه‌های دولتی در حال اقدام‌هایی برای افزایش رفاه حال مردم است.
شهردار یاسوج اظهار کرد: در فاز سوم ورزشگاه تختی و ساختمان‌های مجاور این پارکینگ مربوط به اوقاف تملک خواهند شد و بخشی از مشکلات ترافیک و کمبود پارکینگ مرکز شهر برطرف خواهد شد.

سعید پایدار عضو شورای شهر یاسوج نیز در این باره گفت: کار شهرداری یاسوج در بهره‌برداری از پارکینگ و پایانه درون شهری قابل تقدیر است و شهرداری با یک زمین پرت و بلااستفاده تاحدودی معضل ترافیک و نبود پارکینگ را برطرف کرده است.

علی اکبری‌تبار عضو شورای اسلامی شهر یاسوج  اظهار کرد: نبود پارکینگ یکی از معضلات اساسی شهر یاسوج است و از طرفی شهرداری یاسوج به دلیل نداشتن توان مالی برای احداث پارکینگ از توان دولت نیز بهره برده است.

اکبری‌تبار گفت: اقدام شهرداری یاسوج در گسترش توسعه فضای پارکینگ و ساماندهی خطوط تاکسی قابل قدردانی است و یکی از محاسن افتتاح پارکینگ و پایانه درون شهر جلوگیری از ترافیک و شلوغی در مرکز سطح شهر است.

وی بهره‌برداری از این پارکینگ را مسکنی برای شهر یاسوج دانست و گفت: قطعاً با برنامه‌ریزی‌های بهتر در شورا و شهرداری یاسوج نیز برای رفع معضل ترافیک و پارکینگ چاره‌ بهتری اندیشیده خواهد شد.

مرتضی فروغ فرد عضو دیگر شورای شهر یاسوج نیز با بیان اینکه این شهر از نبود پارکینگ رنج می‌برد، اظهار کرد: شهرداری یاسوج با کمترین اعتبار در سالی که به مزین به نام اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل است، توانست مشکل پارکینگ در این شهر را برطرف کند.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد