تاریخ درج خبر : 1395/09/15
کد خبر : ۵۵۸۹۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -
نماینده بویراحمد و دنا:

16 آذر نماد آرمان خواهی و عدالت طلبی دانشجویان

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد ودنا در مجلس شورای اسلامی روز 16 آذر را در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی نماد آرمان خواهی و عدالت طلبی جنبش دانشجویی دانست و گفت: افق و آینده دانشگاه های کشور روشن و امیدوارکننده است.

به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد،غلام محمد زارعی با گرامیداشت روز دانشجو یادآور شد که مسیر پرامید و با نشاطی که سال های اخیر در فضای علمی و آموزشی کشور بوجود آمده باید ادامه یابد.

روز 16 آذر با شهادت سه دانشجو به نام های آذر شریعت‌رضوی، مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی که بعدها نیز به نام «سه آذر اهورایی» از آنها یاد شد به عنوان روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان این سرزمین در برابر استعمار غرب و استبداد و خودکامگی در دفتر تاریخ این سرزمین به یادگار ثبت شده است.
زارعی تصریح کرد که رشد فزآینده و درخشش خیره کننده مقالات علمی محققان ایرانی و پیشرفت های حاصل شده در عرصه های مختلف علم و فناوری در بخش های گوناگون پزشکی و داروسازی، سلولهای بنیادی، فناوری های زیستی و نانو، هسته ای، هوا فضا و غیره که در شرایطی سخت و با وجود کمبود شدید اعتبارات حاصل شده نشان از عزم و اراده ای استوار در حرکت مستمر در مسیر ارتقای علمی و فناوری کشور دارد.
زارعی تاکید کرد: شرایط امروز ایجاب می کند که دانشگاه و دانشگاهیان باید فضای امید، نشاط و پویایی خود را برای ایفای نقش سازنده و تعیین کننده خود در پیشرفت و تعالی ایران اسلامی همچنان حفظ کنند و فرزندان عزیز کشورمان نیز بر انجام رسالت خطیرخود که همانا پاسداری از کیان و آرمان نهضت امام راحل و انقلاب است اهتمام ورزند.
وی ادامه داد که شانزدهم آذر در تقویم پرافتخار ایران اسلامی یادآور روزی است که فرزندان دانشجوی این مرزو بوم در مسیر ارزشمند دستیابی به استقلال، آزادی و سربلندی ایران به جهانیان فهماندند که می‌توان در برابر هر قدرتی جانانه ایستاد و برای دفاع از کیان، ناموس و حفظ استقلال این خاک از جان خویش گذشت.
رئیس مجمع نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد افزود: دانشجویان و دانشگاهیان در راستای استقلال، استکبار ستیزی، عدم وابستگی و اعتلای نظام جمهوری اسلامی و در مسیر تولید علم و بومی سازی دانش، همواره در بزنگاه‌های تاریخی و برهه‌های حساس در صف مقدم نقش‌آفرینی و حماسه‌سازی قرار داشته‌اند.
زارعی با بیان اینکه سرآغاز خروش های اجتماعی و جنبش های بیداری دانشجویی الهام گرفته از روز سرنوشت ساز 16 آذر است، گفت: روز دانشجو روزی است که به همه دوستداران واقعی این انقلاب صبر، ایستادگی، عدالت خواهی و دفاع از مظلوم را یادآوری می کنند.
وی با تاکید بر راه پرفروغ شهدای دانشجو در روز 16 آذر و لزوم حفظ فضای بازسیاسی و فکری در دانشگاه ها، گفت: ایمان، استقلال طلبی، آرمان خواهی و انقلابی گری همواره از ویژگی ها و شاخص های مهم جنبش های دانشجویی بوده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    تنها نماینده ی بی آزاری که نه توی بهارستان حرفی واسه گفتن داره نه واسه مردم حوزه ی خودش.سلامت باشه انشااله
    البته بعضی وقتها از طریق پیامک به مردم فقط اطلاع رسانی(مصوبات مجلس و وزارت کشور در مورد طرح های اجرایی و احداثات رو)میکنه.بازم خسته نباشی نماینده

پربازديد