تاریخ درج خبر : 1395/09/15
کد خبر : ۵۵۹۰۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -

پاسخ دانشگاه فرهنگیان درباره لغو یک سخنرانی

روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد با ارسال متنی در خصوص لغو سخنرانی نقوی حسینی در این دانشگاه توضیح داد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد ،متن ارسالی به شرح زیر است؛

(قولوا الحق ولو علی انفسکم (امام علی (ع))
دانشگاه فرهنگیان به منظور تربیت معلمانی آگاه، شجاع، راستگو، آزادمنش و انقلابی و حقیقت جو مسیر درخشانی را در پیش گرفته است که برپایی کرسی های آزاد اندیشی، همایش های فرهنگی و اجتماعی، فعالیت های قانونی تشکل ها و انجمن های دانشجویی با محوریت قانون و بر اساس ضوابط و آیین نامه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بخشی از این تلاش ها است. برپایی هرگونه سخنرانی، برنامه و یا نشستی از سوی هر نهاد و مرجعی باید تابع مقررات دانشگاه باشد تا در عین امنیت، آرامش و مهیا کردن فضاهای کالبدی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دانشگاه و اطلاع مراجع ذی صلاح در شورای فرهنگی -اجتماعی برای این فعالیت ها تصمیم گیری شود.
متاسفانه خبردار شدیم که آن سایت خبری بدون بررسی دقیق و تنها براساس مصاحبه با یکی از دانشجویان پردیس شهید ایزدپناه یاسوج خبری را نقل کرده اند که موجب تشویش اذهان عمومی و تشنج در فضای سیاسی – فرهنگی دانشگاه و آن هم در آستانه روز دانشجو شده است. حق بود که مسئولان محترم خبرگزاری در این خصوص با دانشگاه استان در باره صحت و سقم خبر گفتگو می کردند.این دانشگاه ضمن انتقاد به روند تهیه و تنظیم خبر و محق دانستن خود برای پیگیری حقوق قانونی دانشگاه، استادان و دانشجویان در این زمینه اعلام می دارد:
دانشگاه به منظور حفظ آرامش و وحدت فضای دانشجویی و توجه به ارزش های مقدس نظام در جهت پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی، راه روشن حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب و شهیدان والامقام خود را مقید و مدافع این اندیشه می داند و با تاسی از اندیشه های والای مسولان ارشد نظام مانع هرگونه هزینه افزایی و تحمیل فشار روانی برجامعه و فضای سیاسی کشور می شود. لذا با رعایت موازین قانونی زمینه را برای جلسه ها، همایش ها، سخنرانی های قانونی و مجوزدار و هماهنگ شده فراهم می کند و از گفتگوهای منطقی و آزاد که موجب رشد فرهنگی و سیاسی دانشگاه شود بخوبی حمایت می کند.
در این خصوص هیچگونه تقاضای مکتوب مبنی بر برگزاری نشست یا دعوت از مهمان یاد شده به مدیریت دانشگاه تحویل داده نشده ولذا هیچگونه مجوزی تاکنون در این زمینه صادر نشده است و از طرفی دانشگاه به تقاضای شفاهی و بدون برنامه ریزی و هماهنگ نشده با حراست، روابط عمومی و شورای فرهنگی و اجتماعی ترتیب اثر نخواهد داد. دانشگاه فرهنگیان استان هیچ گونه دعوت رسمی از دکتر نقوی حسینی به عمل نیاورده و لذا میزبانی این دانشگاه در دعوت از سخنگوی امنیت ملی مجلس کذب محض است.
از طرفی دانشگاه فرهنگیان استان از مهر ۹۵ تاکنون سالن شهید ایزدپناه را با وجود تقاضاهای متعدد بیرون دانشگاه مبنی بر اجاره در اختیار هیچ فرد یا گروهی قرار نداده و در شورای فرهنگی – اجتماعی استان مصوب شده که این سالن صرفا برای استفاده برنامه های دانشگاه، موضوعات مرتبط با ستاد اقامه نماز و بنیاد فرهنگی مهدویت می باشد. نکته قابل تامل اینکه این مصوبه به امضا و تایید دانشجوی نامبرده به عنوان یکی از اعضای شورای فرهنگی دانشگاه نیز رسیده است.
امید است دانشجو معلمان نماد حق طلبی و صداقت که برگرفته از درس های تاریخی ۱۶ آذر است، باشند و بیش از پیش خود را به زیور علم و تقوی بیارایند.
روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان استان کهگیلویه و بویراحمد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد