تاریخ درج خبر : 1395/09/15
کد خبر : ۵۵۹۰۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل امور عشایر:

استخدام فله ای نداشتیم/کسی حاضر نیست با حقوق ناچیز راننده مناطق عشایری شود

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد نسبت به انتشار خبر برخی رسانه‌های محلی مبنی بر استخدام در اداره‌کل امور عشایر این استان واکنش نشان داد و گفت: استخدام فله‌ای در این اداره‌کل ‌صحت ندارد. و این خبرها را کسانی که منافعشان در سازمان از دست رفته به رسانه ها داده اند.

636134384968332629

به گزارش  سایت استان کهگیلویه وبویراحمد ،مجید علیپور افزود: نمی توانیم فراخوان بزنیم و افراد را از عسلویه برای کار بکشانیم و بعد از سه ماه تسویه حساب کنیم.ضمن آنکه کسی حاضر نیست با حقوق مد نظر ما کار کند.

وی با بیان اینکه هیچ کدام از بستگان من در این اداره به کار گرفته نشده اند تاکید کرد:  نحوه جذب و استخدامی نیروی عشایر در دو بخش است، که 57 نیروی رسمی، پیمانی و قراردادی در اداره کل عشایر استان مشغول فعالیت هستند ‌که 31 نفر به صورت رسمی، 10 نفر پیمانی،  13 نفر قرارداد معین و 2 نیروی مامور اکنون مشغول به فعالیت هستند.

رسانه‌های محلی کهگیلویه و بویراحمد خبری را با عنوان “استخدام فله‌ای در امور عشایر منتشر کردند که مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه در دوسال اخیر هیچ‌گونه مجوز استخدامی نداشتیم، افزود: تنها 3 نفر از خانواده شهدا از طریق بنیاد شهید و حوزه نیروی انسانی استانداری و پس از برگزاری آزمون به این اداره کل معرفی شدند.

علیپور با بیان اینکه با توجه به ماده 32 قانون مدیریت خدمات کشوری حق هیچگونه جذب نیرو در این دو سال وجود نداشت، گفت: در زمان حضور بنده  نه تنها ظرفیت نیرو در امور عشایر تکمیل بود بلکه مازاد نیرو نیز وجود داشت.

وی با بیان اینکه تنها یک نیرو مجوز و دارای کدشناسه بود که  دارای 10 سال سابقه کار در این مدت جذب شد، تصریح کرد: هرگونه خبر پیرامون استخدامی در این اداره کل کذب محض است.

علیپور با بیان اینکه بخشی از شرایط حضور و فعالیت در امور عشایر مربوط به سیستم حمل و نقل است، عنوان کرد: 38 نفر با عنوان طرح آبرسانی به مناطق عشایری و بازگشایی در مدت سه ماه با این اداره کل همکاری کردند که اکنون تنها 14 نفر از آنها مشغول به کار هستند.

وی افزود: این نیروها با حقوق معادل یک میلیون و 400 هزار تومان و حتی کمتر در مناطق سخت عشایری مشغول به خدمت هستند و بعد از اتمام طرح با آنها خداحافظی می‌شود.پس ما اجازه نداریم رانندگان را از عسلویه به اینجا بکشانیم و بعد از سه ماه  آنها را به حل خود رها کنیم.

علیپور بیان کرد: پیرامون خبری که با عنوان استخدام در کارخانه دام و طیور منتشر شد باید بدانید که این کارخانه هیچ ارتباطی با امور عشایر ندارد.

علیپور با بیان اینکه بخشی از فعالیت‌های عشایر در قالب شبکه تعاونی است، عنوان کرد:  این شبکه کاملا خصوصی بوده و اعضای هیئت مدیر و مدیرعامل آن نیز از بین خود جامعه عشایر انتخاب می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلات این حوزه این است که ما فقط باید نظارت داشته و حق هیچ‌گونه  دخل و تصرفی پیرامون ارتباط استخدامی نداریم و به طور قطع اگر در مورد رانندگان نیز این اداره کل نسبت به آزمون استخدامی اقدام کند یک تعهدی برای استخدام ایجاد می‌شود که بر‌خلاف قانون است.

 پرداخت ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره به عشایر استان

 علیپور  با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد دومین استان عشایری در کشور است اظهار داشت: استان ما نسبت به جامعه عشایری 9 استان کشور است.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه 85  درصد جمعیت استان در سال 42 عشایر بود، عنوان کرد: یک الگوی مهم برای معرفی استان همین جامعه عشایری است و باید این فرهنگ غنی را به نسل‌های آینده منتقل کنیم.

وی با بیان اینکه از 685 هزارنفر جمعیت استان حدود 12 درصد را جامعه عشایری تشکیل می‌دهند، بیان کرد: برای ایجاد توریسم عشایر تلاش‌های لازم انجام شده است.

علیپور با اشاره به اینکه یک میلیون دام عشایر در استان وجود دارد، افزود: سالانه 7 هزار و 300 تن گوشت و 26 هزار تن شیر توسط عشایر استان تولید می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه 90 درصد جامعه عشایری استان شاغل هستند، اظهار داشت : از کودکان 6 ساله تا افراد بزرگسال بیش از 50 هزار نفر از عشایر استان شاغل هستند.

علیپور با بیان اینکه عشایر استان با متوسط 85 راس دام سالانه حدود 45 میلیون تومان درآمد زایی دارند، افزود: سالانه حدود 38 میلیون تومان متوسط هزینه یک خانوار عشایری می‌شود که نسبت به خانوارهای شهری درآمد بهتری دارند.

وی با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید تدابیر خاصی را برای حمایت از جامعه عشایری داشته است، تصریح کرد: یک درصد از سهمیه صندوق توسعه ملی برای حمایت از جامعه عشایری اختصاص داده شده است.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه وبویراحمد بابیان اینکه در سند برنامه 6 توسعه6 بند مربوط به جامعه عشایری است، عنوان کرد:  راه‌اندازی کارخانه دام و طیور، فعال شدن مجدد بخش شبکه تعاونی، تخصیص اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی و بازسازی سیستم حمل و نقل شبکه تعاونی از جمله خدمات انجام شده در دولت تدبیر و امید در این استان است.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • اشنا گفت:

  اقای علی پور جایگاه شون تو تهران با پست مدیرتی بسیار بالا نه اینجا وعده ای نمک نشناس واقعا که یکی از بهترین مدیران در تاریخ جمهوری اسلامی بوده ایشان چه برسه به استان واقعا باید تاسف خورد به حال کسانی ک به خاطر منافع خودشون بوق کرنا بلند میکنند

 • عشایر گفت:

  درغ محض هست مهندس علی پور کاری بدون رضای خدا انجام نمیده عده ای انگشت شمار دارن به دنبال ایشان حرف میزنند

 • مندنی گفت:

  نه استخدام نکردی راست گفتی واقعا دارید فقط حق افراد بیچاره بی پارتی ضایع کرده ای فقط غیر خدا به داد این مردم برسد والا شماها هیچ کاری غیر از منافع خودتان انجام نمی دهید

 • محقق گفت:

  بنده از نزدیک ایشان را می شناسم، این اخبار کاملا کذب می باشد. مشئولیت ایشان در این اداره کل موجب رشد و شکوفایی در امور عشایر استان گردیده و همین امر بدخواهان را وادار به تخریب و دروغگویی نموده اس.
  همین جا از زحمات جناب آقای علی پور تشکر میکنم و آرزوی موفقیت برایشان دارم.

 • بی پناه گفت:

  باید مردم استان ازمدیر محترم امور عشایر سپاسگزار باشند چون که با خدمت به جوانان استان قدمی در جلوگیری ازخودکشی ونا امیدی جوانان برداشته اند خداوند حفظشان کند

پربازديد