تاریخ درج خبر : 1395/09/16
کد خبر : ۵۵۹۰۳۱
+ تغییر اندازه نوشته -

روز کم حاشیه دانشگاه آزاد یاسوج/ انتقاد شدید از برنامه های کمدی در روز دانشجو(تصاویر)

به مناسبت روز دانشجو، محمد علی آهنگران محقق دینی، پژوهشگر و نویسنده مهمان انجمن فرهنگ و سیاست دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج بود.
به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، جلسه با یک ساعت تاخیر شروع شد که باعث نارضایتی تعدادی از حاضران در سالن شد. جلسه با عرض خیر مقدم آل بویه رئیس دانشگاه آزاد یاسوج که توسط یکی از دانشجویان قرائت شد حالت رسمی به خود گرفت.
در ادامه، عارف یزدانی دبیر انجمن فرهنگ و سیاست بیانیه ای را قرائت کرد که به شدت از وضعیت روز دانشجو در کشور و استندآپ کمدی های برگزار شده در روز شهادت سه دانشجو اعلام تاسف کرد و گفت: از این برنامه های شادی بخش خنده مان نمی گیرد.
بعد از این بیانیه، ویدئویی پخش شد که روز های ثبت نام و سخنرانی های سید محمد خاتمی رئیس جمهور دولت اصلاحات را چندین بار به تصویر کشید که با تشویق تعداد زیادی از دانشجویان همراه شد.
بعد از پخش فیلم نوبت به سخنران برنامه محمدعلی آهنگران رسید که با یاد شهدای 16 آذر سخنان خود را شروع کرد و جنبش دانشجویی را نماینده قشر متوسط جامعه دانست.
آهنگران گفت:ما از فضای سیاسی دانشگاه راضی نیستیم، ما از استنداپ کمدی های برگزار شده در روز دانشجو راضی نیستیم.حتما که نباید دانشجو را ستاره دار کنند؛برگزاری چنین مراسماتی می تواند دانشجو را منحرف و دچار ابتذال کند.

این محقق دینی افزود: مگر مقام معظم رهبری نگفتند که راه مبارزه با فساد برگزاری همایش و کنفرانس و اجلاسیه نیست؟
چرا بجای تقدیر از نماینده شجاعی همچون دکتر محمود صادقی که صداقت و اخلاصش بر همگان روشن است اورا تحت فشار قرار می دهیم؟ چرا بجای تقدیر از سایتی که فساد در شهرداری را افشا کرده با او برخورد قضایی می کنیم؟ چرا بجای آنکه فضا را برای فاسدان نا امن کنیم ، با برخوردهای قضایی امنیتی با افشاکنندگان فساد آنها را به سکوت و انفعال می کشانیم؟ چرا مفاسد سنگین برخی دولتمردان سابق را که فریاد عدالتمحوری و پاکدستیشان گوش فلک را کر کرده بود لاپوشانی می کنیم.
محمد علی آهنگران در پایان گفت: در مورد حقوق های نجومی مردم آگاه شدند و لازم است در مورد املاک نجوی هم این آگاهی انجام شود. نمی توان بر اساس میل شخصی با کسی برخورد کرد. نمی توان با سلیقه کسی را ممنوع التصویر کرد.
وی همچنین بیانیه ای سید محمد خاتمی را به مناسبت روز دانشجو قرائت کرد.

پس از تمام شدن سخنرانی نوبت به پرسش و پاسخ رسید که همیشه در دانشگاه آزادیاسوج حواشی زیادی به همراه داشت.
اولین دانشجو سوال خاصی نپرسید و درباره رفع حصر و دانشجویان ستاره دار دانشگاه زیرتل یاسوج صحبت هایی عنوان کرد.
دانشجوی دومی که برای سوال بالا رفت از جامعه دانشجویان مسلمان بود که از آهنگران پرسید: نمی دانم چه سوالی از یک پسر مداح بپرسم اما یک بار با شما در تلگرام بحث کردیم که ما را بلاک کردید شما همه را بلاک می کنید؟ که اهنگران در جواب از ادمین داشتن صفحات مجازی اش گفت و از وی معذرت خواهی کرد و اعلام کرد هر کس توهینی کند بلاک می کنم.
توانا مجری برنامه گفت: کاش روزی برسد که دیگر مرگ بر هر چیزی در جامعه نباشد، که سخنران جلسه در پاسخ توانا گفت: انشاءالله؛ که دانشجویی در وسط سالن پرسید:حتی مرگ بر آمریکا؟ و جواب مجری برنامه «مرگ بر هر چیزی» بود.
به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، 16 آذر 1394 در دانشگاه آزاد یاسوج اتفاقاتی افتاد که به هیچ وجه زیبنده روز دانشجو نبود، اما امسال و برخلاف سال قبل جلسه بزرگداشت روز دانشجو بدون هیچگونه حاشیه و درگیری برگزار شد.

گزارش: ایمان اشکوه
عکس: امین صداقتی نیا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد