تاریخ درج خبر : 1395/10/01
کد خبر : ۵۵۹۰۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

قول استاندار برای تبدیل دهستان سپیداربه بخش

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبارات عمرانی سال جاری حوزه سپیدار شهرستان بویراحمد 32 میلیارد ریال است که می تواند بخشی از مشکلات این دهستان را برطرف کند.

به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد سید موسی خادمی  در جمع مردم حوزه سپیدار مرکزی بویراحمد اظهار داشت: چنانچه موضوع تبدیل حوزه سپیدار به بخش تا قبل از انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری حل نشود این امر در سال 1396 در دستور کار قرار گرفته و انجام می‌شود.

وی گفت: حوزه سپیدار دارای استعدادهای متنوع و چشمگیر در زمینه‌های طبیعی، کشاورزی و آب است که باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد تا استفاده بهینه‌ای از آن شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: خدمات مردم حوزه سپیدار به نظام و انقلاب ملموس است و آنان تعصب، غیرت و مردانگی مثال زدنی خود را در دوران هشت سال دفاع مقدس با تقدیم 108 شهید و افزون بر 500 جانباز و آزاده نشان دادند.

خادمی بیان کرد: مهمترین مشکلات حوزه سپیدار بویراحمد شامل پایین بودن سرعت اینترنت و قطعی شبکه‌های تلویزیونی در بیشتر اوقات شبانه روز است.

وی عنوان کرد: حدود هزار خانوار حوزه سپیدار از مجموع 2 هزار و 800 خانوار آن زیر پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی هستند.

وی ادامه داد: منطقه سپیدار به علت استعداد خوبی که برای گردشگری دارد در آینده یکی از نقاط آباد استان خواهد بود و ترکیب استعداد طبیعی و انسانی روزهای خوبی را برای این منطقه در پی دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بلوار وسط سپیدار یکی از مشکلات این منطقه است که به هیچ عنوان زیبنده نیست و از دستگاه‌های مرتبط می‌خواهیم هر چه سریع‌تر بهسازی این بلوار را انجام دهند.

خادمی با بیان اینکه پیگیر حل مشکل مردم با منابع طبیعی هستیم، گفت: توصیه می‌شود که کمیته پیگیری این مشکل به صورت پایلوت در بخش سپیدار برگزار و تکلیف این اراضی با هدف رفع مشکل مردم تعیین شود.

وی ادامه داد: این جاده تنها یک محور مواصلاتی نیست بلکه با بهره برداری از آن اقتصاد منطقه هم فعال خواهد شد.

خادمی به شهرک صنعتی سپیدار اشاره داشت و گفت: این شهرک از لحاظ آب و برق مشکلی ندارد و از کسانی که بخواهند در این شهرک سرمایه گذاری کنند حمایت می‌کنیم.

آسفالت طرح هادی روستاهای سیوکی و قاسم آباد دهستان جلیل بویراحمد با حضور مسئولان افتتاح شد.

حوزه سپیدار با 9 هزار نفر جمعیت در قالب 2 هزار و 800 خانوار دارای سه بخش جلیل، بابکان و سیوکی است.

دهستان سپیدار در 30 کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

82356671-71267998 139510021332351359517714

 

 

 

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد