تاریخ درج خبر : 1395/10/01
کد خبر : ۵۵۹۰۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -
مشکلات مردم دشتروم در دیدار با مسئولان استانی و شهرستانی :

حکمرانی مرگ بر جاده دشتروم بویراحمد

 حکمرانی مرگ بر جاده دشتروم بویراحمد و نیاز جدی به احداث زیرگذر در این محور مواصلاتی و تهدید سلامت مردم به علت دفن غیراصولی زباله‌های شهر یاسوج در دوپشته دشتروم از مهم‌ترین مشکلاتی بود که در دیدار مسئولان کهگیلویه و بویراحمد با مردم این منطقه مطرح شد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد در بازدید مسئولان استانی و شهرستانی از منطقه دشتروم ،برخی از اهالی به  نمایندگی از سایر مردم منطقه دشتروم به بیان مشکلات این منطقه پرداخته و خواستار رفع این مشکلات توسط مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان شدند.

یکی از اهالی منطقه دشتروم با اشاره به کمبود آب آشامیدنی و فرسودگی لوله‌های آب روستاهای این منطقه، اظهار داشت: قدمت برخی از این لوله‌ها به حدود 50 سال می‌رسد.

امسال دو سوم از زمین‌های کشاورزی دشتروم زیر کشت نرفت

علی جلالی کشاورزی و دامداری را مهم‌ترین منبع درآمد مردم منطقه دشتروم عنوان کرد و افزود: امسال به علت کمبود آب کشاورزی، دو سوم از زمین‌های کشاورزی و زراعی این منطقه زیر کشت نرفت.

وی محور دشتروم را یکی از خطرناک‌ترین محورهای مواصلاتی استان دانست که همواره شاهد تصادفات زیادی بوده است و بیان کرد: در سال‌های گذشته اجرای زیرگذر در این محور تصویب شد اما هنوز عملیاتی نشده است.

جلالی دفن غیراصولی زباله‌های شهر یاسوج در دوپشته دشتروم را از دیگر مشکلات مردم این منطقه عنوان و تصریح کرد: این موضوع آلودگی جدی بهداشتی را در این منطقه در پی داشته است.

وی شبانه روزی کردن درمانگاه منطقه دشتروم به علت مراجعات زیاد را از دیگر مطالبات مردم این منطقه عنوان کرد و از مسئولان خواست این موضوع را نیز پیگیری کنند.

خشکیدگی باغ‌های دشتروم

یکی دیگر از اهالی منطقه دشتروم خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: حضور شما را در جمع مردم این منطقه خوش آمد می‌گوییم اما امیدوار بودیم بسیار زود‌تر از این و در فصل تابستان در این منطقه حضور می‌یافتید تا باغ‌های خشکیده ما را از نزدیک مشاهده می‌کردید و اینکه چه بلایی دامنگیر کشاورزان این منطقه شده است.

قباد نیک پی با بیان اینکه رودخانه‌ای از دشتروم می‌گذرد که در گذشته همه زمین‌های کشاورزی این منطقه را آبیاری می‌کرد، اما به علت رویش نیزار تحلیل رفت، افزود: اعتبار کمی برای لایروبی این رودخانه در نظر گرفته شده بود که محیط زیست با این کار مخالفت کرد.

جان باختن 42 نفر در جاده دشتروم

وی با اشاره به اینکه دو عامل، سلامت مردم این منطقه را تهدید می‌کند، تصریح کرد: یکی از این عوامل کارخانه سیمان و دیگری دفن غیراصولی زباله‌ها در دوپشته دشتروم است.

نیک‌پی در ادامه به محور خطرناک دشتروم اشاره داشت و با بیان اینکه از سال 85 تاکنون حدود 42 نفر در این جاده جان خود را از دست داده‌اند، خواستار پیگیری هر چه سریع‌تر برای احداث زیرگذر در این مکان شد.

پروژه احداث زیرگذر مشکل اعتباری ندارد

در ادامه فرماندار شهرستان بویراحمد هدف از این بازدید و حضور در بین مردم را مشاهده مشکلات از نزدیک و پیگیری برای رفع این مشکلات عنوان کرد و گفت: در سال‌های اخیر خدمات ارزنده‌ای در منطقه دشتروم انجام شده است.

محمد کاظم نظری از احداث پارک بین راهی در این منطقه خبر داد و افزود: اعتبار خوبی برای احداث این پارک قرار داده شده و امیدواریم عملیات اجرایی آن هر چه سریع‌تر آغاز شود.

وی در ارتباط با مشکل احداث زیرگذر نیز عنوان کرد: مشکل اعتباری برای احداث این زیرگذر نداریم و در صورتی که که مشکل زمین و معارضات اجتماعی آن حل شود قول مساعد می‌دهیم کمتر از سه ماه عملیات احداث این پروژه شروع شود.

فرماندار بویراحمد در خصوص مشکل دفن غیراصولی زباله‌ها در دوپشته دشتروم هم گفت: پیگیر بحث ساماندهی پسماند و زباله‌ها در این منطقه هستیم.

وی با بیان اینکه دولت تاکنون با وضعیت اعتبارات و منابعی که در دست داشته کارهای خوبی در این منطقه انجام داده است اظهار کرد: یکی از کارهای ماندگار دولت در این منطقه آسفالت معابر بوده است به طوری که به اندازه ۳۰ سال گذشته در زمینه آسفالت معابر کار کرده است.

نظری گفت: آسفالت‌ریزی ۹۸ هزار مترمربعی کاری بزرگ از سوی دولت بود که با قیر رایگانی که در اختیار استان‌ها گذاشت توانستیم این کار بزرگ را در مناطقی مانند دشت‌روم اجرایی کنیم.

مسئول ارشد اجرایی شهرستان بویراحمد افزود: علاوه بر این زیرسازی ۱۳۸ هزار مترمربعی در این منطقه نشان دهنده عزم دولت برای عمران و آبادانی منطقه دشت‌روم بوده است.

وی بیان کرد: یکی دیگر از کارها و اقدامات ارزنده‌ای که در این دوره صورت گرفته است به روشنایی معابر روستایی برمی‌گردد که به اندازه همه سال‌های گذشته در یکی دو سال اخیر روستاها از این نعمت برخوردار شده‌اند.

نظری در بخش دیگری از اظهارات خود در جمع مردم روستای تنگاری از توابع دهستان جهان‌آباد دشت‌روم افزود: امسال برنامه‌های بسیار خوبی برای احداث جداول آب کشاورزی و همچنین آبیاری نوین در این منطقه داریم که با اجرای آن تحولی در کشاورزی منطقه ایجاد می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد