تاریخ درج خبر : 1395/10/05
کد خبر : ۵۵۹۱۳۷
+ تغییر اندازه نوشته -

کهگیلویه و بویراحمد در زمینه تخلفات ساختمانی رتبه اول کشور را دارد

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان با ۹۲ درصد تخلفات ساختمانی رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد ،احمدرضا خورشیدی اظهار داشت: تجهیزات، مصالح ساختمانی، مجریان ساختمانی و سازمان مهندسی همه مشکل دارند و نمی‌توان یک نفر را در ساخت و سازهای غیر اصولی استان مقصر دانست.

وی با بیان اینکه از تعداد 110 کارگاه تولید تیرچه بلوک تنها 15 مورد محصولات استاندارد دارند ابراز کرد: در صورت وقوع حادثه‌ای در این استان ساختمان‌های غیر اصولی قبرستانی می‌شود و مردم را در خود دفن می‌کند.

خورشیدی با بیان اینکه سازمان نظام مهندسی طبق قانون مصوب 1374 به عرصه فنی جامعه وارد شد عنوان کرد: تقویت ارزش‌های معماری و اسلامی، اعتلای جایگاه معماری و شهرسازی، ارتقای کیفیت ساختمان‌ها، افزایش ایمنی با کنترل و نظارت بر فعالیت‌های مهندسی ساخت و ساز و آموزش اعضا و شاغلان در این بخش از جمله مهم‌ترین وظیفه سازمان نظام مهندسی است.

وی با اشاره به ضرورت هماهنگی عوامل ساخت و ساز شامل طراح، ناظر، سرمایه‌گذار، سازنده و مالک افزود: به‌طور حتم در این صورت شاهد احداث ساختمان‌های باکیفیت و ایمن در شهرهای استان هستیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: این سازمان در زمینه انجام وظایف خود به نحو مطلوب از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌کند و هیچ گونه ملاحضه کاری انجام نمی‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد