تاریخ درج خبر : 1395/10/07
کد خبر : ۵۵۹۱۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس حوزه هنری:

اگر ادبیات قوی باشد همه هنرها قوی می شود

 جشنواره ادبی “کوچ ” در یاسوج با تجلیل و معرفی برگزیدگان، پایان یافت.

به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد شریف اسلامی در آئین اختتامیه جشنواره کوچ در یاسوج اظهار داشت: نگاه و سیاست ما در برگزاری این جشنواره رقابت نبوده بلکه هدف ایجاد بستری برای کشف و پرورش استعدادهای جوان در استان است.

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: پیش کسوتان و بزرگان هنر تعریفشان در کلمات نمی‌گنجد و ما امیدواریم که فضا و فرصت استفاده بهتر از این سرمایه‌های فرهنگی ایجاد شود.

اسلامی نگاه حوزه هنری به شعر و داستان را در راستای تعالی و رشد جامعه عنوان و از هنرمندان دعوت کرد تا با ورود به مقوله آسیب‌های اجتماعی از جمله شعر و داستان در راستای رشد جامعه گام بردارند.

وی در پایان شعر و ادبیات را مادر سایر هنر‌ها دانست و تاکید کرد: اگر شعر و داستان قوی و فاخر نداشته باشیم قطعا موسیقی، تئا‌تر و فیلم قوی و فاخر نیز نخواهیم داشت.

در این مراسم از چند تن از چهره‌های پیشکسوت ادبیات استان از جمله سید غفار موسوی، شاهرخ موسویان، موسی عباسی و حسن بهرامی تجلیل شد.

در پایان این مراسم ضمن قرائت بیانیه هیئت داوران از برگزیدگان بخش‌های مختلف جشنواره تقدیر شد.

در این جشنواره و در بخش داستان کوتاه بزرگسال مطابق رای هیئت داوران هیچ اثری حائز رتبه بر‌تر نشد و از سه اثر داستان کوتاه «رقص شال» به نویسندگی مصطفی رامشک، داستان «پسر، پدر، پدر» به نویسندگی سید مسعود پرهیزگاری و «ایستاده در رنج» به نویسندگی سید اکبر سلیمانی بدون اولویت تقدیر شد.

همچنین در بخش قصه کودک و نوجوان نیز هیچ اثری حائز رتبه بر‌تر نشد و هیئت داوران بدون رتبه بندی آثار «قصه ماهی قرمز» به نویسندگی سیده مرضیه نیک عهد، «قصه ابر غمگین» به نویسندگی مهدیه موحدی نیا و «قصه قوقوری هم باز می‌خواد» به نویسندگی نجمه آرام بن را شایسته تقدیر معرفی کرد.

در بخش شعر این جشنواره، جایزه بر‌تر جشنواره به فاطمه صداقتی نیا برای مجموعه آثار تعلق گرفت و از حمید آذرگون، سید اکبر سلیمانی، نجمه آرام بن و بهنام کشاورز تقدیر شد.

اجرای موسیقی زنده محلی و شعرخوانی محلی از دیگر برنامه‌های اختتامیه اولین جشنواره ادبی کوچ در یاسوج بود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد