تاریخ درج خبر : 1395/10/07
کد خبر : ۵۵۹۱۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس شورای نظارت بر خوابگاه‌های خودگردان کهگیلویه و بویراحمد :

در خوابگاه های خود گردان هیچ گونه کار فرهنگی انجام نمی شود

رئیس شورای نظارت بر خوابگاه‌های خودگردان کهگیلویه و بویراحمد از ساماندهی خوابگاه‌های خودگردان استان خبر داد و گفت: تاکنون ۸ خوابگاه خودگردان در سطح استان مجوز دریافت کرده‌اند.

به گزارش  سایت استان کهگیلویه وبویراحمد به نقل از تسنیم ،فریبرز نیکدل در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اجرای طرح ساماندهی خوابگاه‌های خودگردان استان اظهار داشت: همه خوابگاه‌ها قبلاً از وزارت علوم مجوز می‌گرفتند که این کار امسال به استان‌ها محول شد. بر این اساس، همه مجوزهای قبلی خوابگاه‌های خودگردان در استان باطل شده و باید مجددا از شورای نظارت بر خوابگاه‌های استان مجوز بگیرند.

رئیس شورای نظارت بر خوابگاه‌های خودگردان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تاکنون تنها 8 خوابگاه خودگردان در سطح استان مجوز دریافت کرده‌اند، گفت: از این تعداد، یک خوابگاه در شهر چرام و 7 خوابگاه دیگر در شهر یاسوج هستند.

نیکدل با اشاره به اینکه در سایر شهرهای استان تاکنون هیچ مجوزی صادر نشده است، تصریح کرد: در شهرستان بویراحمد خوابگاه‌های خودگردان به خوبی ساماندهی شده و وضعیت آنها به صورت مرتب کنترل و رصد می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات اساسی در بحث ساماندهی خوابگاه‌ها، جداکردن کارمندان از دانشجویان بود، ادامه داد: دانشگاه یاسوج هیچ خوابگاه خودگردانی نداشته و دانشجویان در خوابگاه‌های ملکی تحت نظر دانشگاه ساکن هستند.

رئیس شورای نظارت بر خوابگاه‌های خودگردان استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در این راستا، حدود یک‌هزار نفر از دانشجویان پسر دانشگاه یاسوج در خوابگاه‌های تحت نظر دانشگاه ساماندهی شدند.

نیکدل عنوان کرد: تاکنون موارد قابل توجهی از مصرف مواد مخدر در خوابگاه‌های خودگردان استان نداشته‌ایم و تنها تعدادی گزارش جزئی بوده که همه رسیدگی شده است.

وی با بیان اینکه در خوابگاه‌های خودگردان استان هیچگونه کار فرهنگی انجام نمی‌شود که این موضوع به عنوان یک خلأ خودنمایی می‌کند، بیان کرد: شورای نظارت بر خوابگاه‌های خودگردان استان آمادگی لازم برای بحث آموزش در این خوابگاه‌ها را دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    مگه جاهایی که کار فرهنگی میکنند تاثیری داشته . به نظر من کار فرهنگی نکنید و نکنند بهتر است .

پربازديد