تاریخ درج خبر : 1395/10/07
کد خبر : ۵۵۹۱۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون فرماندار بویراحمد:

تاکسی بیسیم ها کرایه نامتعارف از مردم می گیرند

معاون فرماندار بویراحمد با بیان اینکه هیچگونه نظارتی بر عملکرد تاکسی بی‌سیم‌ها در شهر یاسوج وجود ندارد، گفت: تاکسی بی‌سیم‌ها خیابان‌های شهر را اشغال کرده و هیچگونه عوارضی نیز به شهرداری پرداخت نمی‌کنند.

به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد کرامت‌ الله فرج زاده در نشست شورای ترافیک استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه تاکسی بی‌سیم‌ها معضلات اجتماعی بسیاری را در شهر یاسوج ایجاد کردند اظهار داشت: تبعات این مشکلات همواره گریبان‌ گیر مردم عادی است و مسافران یا رانندگان این تاکسی‌ها روزانه جلوی فرمانداری بویراحمد تجمع می‌کنند.

معاون فرماندار بویراحمد با بیان اینکه برخی از صاحبان امتیاز تاکسی بی‌سیم‌ها در شهر یاسوج به طور مثال برای 100 تاکسی مجوز دارند ولی اکنون این تعداد را به 200 تاکسی ارتقا داده اند، افزود: این اقدام بدون مطرح شدن در شورای ترافیک استان یک عمل غیرقانونی است.

 تاکسی بی سیم ها و آژانس میادین را اشغال کرده اند

وی با اشاره به اینکه میادین شهر یاسوج مملو از تاکسی  بی‌سیم و آژانس است، بیان کرد: در عمل هیچ تفاوتی در میزان کرایه و خدمات آنها وجود ندارد و جای سوال است که آیا مرکز رادیویی بدون موافقت شورای ترافیک نسبت به اعطای مجوز اقدام می‌کند؟

فرج زاده عنوان کرد: مدیران تاکسی بی سیم‌ها ماهانه مبلغ 180 هزارتومان از هر راننده به عنوان ورودی دریافت می‌کنند در حالی که این تعرفه در سایر شهرهای کشور حدود 90 تا 120 هزارتومان است و این عمل خلاف قانون و ظلم آشکار به این رانندگان است که در صورت انجام کوچک‌ترین اشتباه نیز از سوی مدیران تاکسی بی سیم‌ها اخراج می‌شوند.

معاون فرماندار بویراحمد تصریح کرد: تاکسی بی‌سیم‌ها خیابان‌های شهر را اشغال کرده و هیچگونه عوارضی نیز به شهرداری پرداخت نمی‌کنند و مالیات پرداختی آنها کمتر از 4 میلیون تومان است و عدم استفاده از تابلو و نداشتن اتیکت نیز از جمله مشکلات آنها است.

وی با بیان اینکه رانندگان تاکسی نیز به ازای مبلغ غیرقانونی که به صاحبان امتیاز تاکسی بی‌سیم ها پرداخت می‌کنند کرایه بیشتر و غیرمتعارفی از مردم می‌گیرند، افزود: جا به جایی اتباع بیگانه، سارقان و توزیع مواد مخدر از دیگر اقدامات غیرقانونی است که از سوی برخی از این رانندگان انجام می‌شود.

فرج زاده اظهار داشت: بعضی وقت‌ها راننده و هویت صاحب کارت ماشین هیچگونه همخوانی ندارد و هیچ کسی پاسخگوی این اقدامات غیرقانونی نیست

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به رشد بی‌رویه تاکسی بی سیم‌ها در سطح استان به ویژه شهر یاسوج، گفت: نظارت بر تاکسی بی‌سیم‌ها در کهگیلویه وبویراحمد تشدید می‌شود.

پژمان نیک اقبالی در این  نشست با تذکر و گلایه به مسئولان شورای ترافیک شهرستان‌های مختلف استان، اظهار داشت: شورای ترافیک شهرستان‌ها قبل از تصویب و اجرای مصوبات خود باید آنها را در شورای ترافیک استان به تصویب برسانند.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با تاکید بر اینکه هیچ طرحی بدون مجوز شورا نباید در شهرستان‌ها اجرا شود، افزود: این عمل خلاف قانون و پذیرفتنی نیست و طرح‌های آزمایشی نیز باید با موافقت شورای استان اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه جرائم راهنمایی و رانندگی براساس شاخص‌های جمعیت، محرومیت و اعتبارات نیست، بلکه براساس میزان جرائم سالانه در هر شهر است، افزود:  نحوه تصمیم‌گیری نیز براساس همین میزان جرائم است و برای شهرهایی که سهمیه جریمه ندارند مبلغ ناچیزی از محل اعتبارات شهرداری تخصیص می‌یابد.

نیک اقبالی با بیان اینکه از 3 سال گذشته نظارت بر عملکرد تاکسی تلفنی‌ها انجام می‌شود، تاکید کرد: یک نشستی با مشارکت شهرداری، دفتر فنی استانداری و مسئولان حمل و نقل برگزار و پیرامون نرخ کرایه و نحوه سرویس دهی رانندگان تاکسی با مسافران تصمیم گیری شود.

سرویس مدارس باید ساماندهی شود

وی تصریح کرد: ساماندهی سرویس مدارس نیز در نشست بعدی شورای ترافیک استان توسط دبیرخانه شورا بررسی و نتیجه به این شورا ابلاغ گردد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به مشکلات خیابان‌های شهر یاسوج، گفت: انتظار می‌رود شهرداری نسبت به شناسایی و رفع نقاط حادثه خیز اقدام و گزارش این کار را به شورای ترافیک ارائه دهد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست با اشاره به وجود نقاط حادثه خیز در استان، اظهار داشت: هر ساله 21 نفر از مردم استان در اثر تصادف جان خود را از دست می‌دهند و 60 درصد فوتی‌ها را عابرین پیاده در شهرستان بویراحمد تشکیل می‌دهد.

اسماعیل خوشوقت بیان کرد: خط کشی‌های راهنمایی و رانندگی در شهر یاسوج استاندارد نیست و انتظار می‌رود شهرداری یاسوج نسبت به رفع نقاط حادثه خیز و خط کشی اصول در این شهر اقدام کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محمدی گفت:

    راننده های مجاز بین شهری کمیسیون زور میدن به دفتر ترمینال.
    رانندگی با خطراتش و استهلاک ماشین و راننده به عهده راننده… پول زور گرفتن از مسئول ترمینال و مالیات دولت.
    مجوز تاکسی بیسیم رو چه کسی میده که اینقدر تاکسی بیسیمها زیاد شدن و بدون در نظر گرفتن حقوق دیگران در سطح شهر به طرز خطرناکی رانندگی میکنن. آسایش رو از همه گرفتن. یکبار هم پول اضافه ازم گرفتن زنگ زدم مدیرش توجیهش این بود که ما گفتیم هر چی بتونید بگیرید بهتر…اینبار شکایت نکردم ولی مردم بدونید اگر تعزیرات یا دادگاه شکایت کنید واسه 500تومن کرایه اضافی بشدت جریمه میشن و شاید هم مدتی مجوز اونا رو باطل کنند.

پربازديد