تاریخ درج خبر : 1395/10/09
کد خبر : ۵۵۹۲۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -

خطر در ورودی شهر یاسوج/هر لحظه امکان ریزش پل بشار وجود دارد

مدیر بحران اداره کل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تمام شهرهای این استان روی گسل‌های زلزله خیز قرار دارند گفت: دوره مقاومت پل بشار یاسوج به اتمام رسیده و هر لحظه امکان بوجود آمدن فاجعه وجود دارد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد،بیت الله محرابی اظهار داشت: تمامی شهرهای کهگیلویه وبویراحمد روی گسل‌های زلزله‌خیز قرار گرفته و در سالهای گذشته زلزله را تجربه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه دوره مقاومت پل بشار یاسوج به پایان رسیده است افزود: در صورت وقوع هرگونه زلزله و یا حادثه کوچک در کنار این پول می‌تواند فاجعه به بار بیاورد.

مدیر بحران اداره راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه احداث پل‌های سوم و چهارم بشار یاسوج همچنان نیمه تمام بوده و عزمی برای تکمیل آن‌ها وجود ندارد تصریح کرد: انتظار می‌رود مسئولان و متولیان امر در این زمینه چاره اندیشی کنند.

محرابی ابراز کرد: مدارس غیر انتفاعی این استان به عنوان یکی از کانون‌های بحران باید طی شش ماه برررسی شود و اگر شرایط لازم را نداشته باشند تعطیل شوند.

وی ادامه داد: در روستاهای اقماری چسبیده به شهر کوچه‌هایی وجود دارد که وقتی در عمقشان وارد می‌شویم عرض کمی دارند و با اینکه جمعیت زیادی در آن‌ها ساکن هست برای بحران می‌تواند بحرانی جدید ایجاد کند.

محرابی یادآور شد: ۴۵ هزار واحد روستایی استان نیاز به ایمن سازی دارد و یک زلزله ۵ ریشتری می‌تواند مسکن ۱۶۰ تا ۲۰۰ هزار روستایی  این استان را از بین ببرد.

مدیر بحران اداره راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بار‌ها درباره آمادگی برای رویارویی با بحران‌ها جلساتی برگزار شده اما هیچ کدام از خروجی این جلسات عملی نشده و اگر امشب زلزله بیاید آمادگی رویارویی با آن وجود ندارد.

به گفته وی قرار بوده فقط تا سال ۹۲ از پل اول بشار استفاده شود و مشاور پل اعلام کرده مقاومت پل تمام شده و هیچ گونه مسئولیتی در قبال حوادث احتمالی ندارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد