تاریخ درج خبر : 1395/10/09
کد خبر : ۵۵۹۲۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -
بالاخره کارگران شهرداری به سر کار بازگشتند

ترس از اخراج؛ تجلیل بازنشستگی

معاون اداره کار، تعاون و رفاه‌ اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد از بازگشت به کار ۶۰ کارگر اخراجی شهرداری یاسوج با حکم اداره کار، تعاون و رفاه‌ اجتماعی استان خبر داد.

به گزارش سایت استان  کهگیلویه وبویراحمد ،برخی از این کارگران چند ماه بیشتر به بازنشستگیشان  نمانده وآخرین روزهای دوران خدمتشان بین اداره کار و شهرداری و شورای شهر گذشت و هیچ کس از زحماتشان تقدیر نکرد .

پروانه نیک‌مرام با اشاره به وضعیت۶۰ کارگر اخراجی شهرداری یاسوج، افزود: با صدور رای هیأت حل اختلاف اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی کارگران اخراجی شهرداری یاسوج که از سوی پیمانکاران از تاریخ یکم شهریورماه ۹۵ تاکنون بلا تکلیف بودند، پس از طی کردن مراحل قانونی بازگشت به کار شدند.

نمابنده دولت در اداره‌کل کار در ادامه با بیان اینکه یکی از اهداف مهم ما حل و فصل مشکلات کارگری، حفظ و صیانت از نیروی کار است، بیان کرد: دقت، مراقبت و کنترل لازم جهت رسیدگی به معوقات و مطالبات حقوقی کارگران در اولویت کاری ما قرار دارد.

نیک‌مرام در ادامه با بیان اینکه طبق قانون در صورتی که بنا به تشخیص هیات حل اختلاف کارفرما موجب تعلیق قرارداد از ناحیه کارگر شناخته شود، کارگر استحقاق دریافت خسارت ناشی ازت علیق را خواهد داشت و کارفرما مکلف است کارگر تعلیقی از کار را به کار سابق وی باز گرداند، افزود: به عنوان نماینده کارگران تلاش خود را خواهیم کرد و راهکارهای قانونی را در جلساتی که برگزار شد، ارائه دادیم و طبق مصوبات کارگران اخراجی شهرداری یاسوج مشغول به کار شدند و هیچ پیمانکاری هم حق ندارد، بدون دلیل کارگران را اخراج کنند.

بیش از ۶۰ کارگر شهرداری یاسوج از سوی پیمانکار اخراج شد که بعد از تجمع‌های اعتراضی این کارگران و پیگیری‌های رسانه‌ها و مسئولان، آنها بر اساس گفته مسئولان اداره‌کل کار به کار خود بازگشتند.

البته هیچ کس درباره فشارهای روحی و روانی  که در چهارماه گذشته به این کارگران و خانواده هایشان وارد شده اظهار نظری نمی کند  خود این کارگران نیز  در شرایط فعلی تنها به بازگشت به کار می اندیشند  اگرچه  قانون هم  در این مورد تنها توانسته حکم به بازگشت به کار این افراد بدهد و اینکه آیا پیمانکار خود را ملزم به اجرای حکم می کند یا نه باید منتظر ماند و دید.

 

کارگرانی که به جای بازنشستگی اخراج شدند

اخراج 60 کارگر خدماتی شهرداری یاسوج/ تجمع اعتراضی برای دومین روز متوالی

شهردار یاسوج: پیگیر ماجرای اخراج کارگران خدماتی شهرداری هستم/ تذکر لازم را به پیمانکار داده‌ام

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • احمد ارجمند فهلیانی گفت:

    خدا جای حق نشسته .هر کس با قشر ضعیف و کارگر این چنین برخورد کند. دیری نمی کشد که خود گرفتار می شود.

  • ناشناس گفت:

    بیچاره این قشر زحمت کش.

پربازديد