تاریخ درج خبر : 1395/10/10
کد خبر : ۵۵۹۲۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

این چهار زن می خواهند نماینده مردم شوند

انتخابات شورای شهر در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد وارد فاز تازه ای شده است و حضور پررنگ بانوان در این عرصه به جذابیت های این انتخابات خواهد افزود.

پیروزی زهرا زمانی با رای چشمگیری در دوره گذشته، برای اولین بار حضور زنان را در پارلمان محلی شهر یاسوج رقم زد و علیرغم اینکه سایر بانوان نتوانستند توفیقی در آن دوره کسب کنند اما اینبار با اعتماد به نفس بیشتری و اینکه مردم پذیرفته اند زنان هم می توانند در این عرصه حضور یابند وارد رقابت های انتخاباتی شده اند.

در همین حال علاوه بر زهرا زمانی که یقینا بازهم در عرصه انتخابات حضور خواهد یافت و قطعا عملکردش ملاک انتخاب مجدد یا عدم انتخاب وی خواهد بود.

از طرفی دیگر پیشتر پریسا راد که هم اکنون مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی است و ارتباط اجتماعی و سیاسی بالایی دارد اعلام کاندیداتوری کرده بود و اگر طیف اصلاح طلب نیز وی را همراهی کنند، حضورش در شورای شهر یاسوج دور از انتظار نخواهد بود.

محبوبه آذرگشسب از بانوان اصلاح طلب و چهره های سیاسی شهرستان که هم اکنون نیز مشاور فرماندار بویراحمد است هم اعلام حضور کرده است و امید زیادی برای کسب رای دارد.

تاکنون که حضور این افراد در انتخابات شورای شهر تقریبا قطعی شده است اما حمیده هدایت خواه هم زمزمه حضورش در انتخابات شورای شهر شنیده می شود هر چند این موضوع را تاکنون تائید نکرده است ولی اگر در صحنه انتخابات حضور پیدا کند بواسطه جایگاه اجتماعی – سیاسی پدرش (ستار هدایت خواه) شانس بالایی برای کسب کرسی دارد.

البته بانوان دیگری هم قطعا در این انتخابات حضور خواهند داشت ولی کمتر شناخته شده هستند و نام هایی چون طیبه نظری و الهه شیروانی نیز به گوش می رسد.

اگر بازهم شاهد حضور چهره های مطرح زن در این انتخابات باشیم که احتمال رای آوری آنها وجود دارد، بعید نیست بخشی قابل ملاحظه ای از کرسی های شورای شهر یاسوج سهم زنان شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • جوان اصلاح طلب گفت:

  سلام
  خانم زهرا نیکبخت فعال فرهنگی و اجتماعی و فعالان زن اصلاح طلب که غریب به نوزده سال در استان فعالیت فرهنگی و اجتماعی انجام داده و دختر مهندس منصور نیکبخت هستش و هم اکنون مسیول روابط عمومی و نماینده حقوقی بنیاد تعاون زندانیان استان هستش و از فعالین تشکلهای غیر دولتی استان هستش و چندین بار جوان نخبه و موفق استان شده .میخوان در انتخابات این دوره شرکت کنن ..این موضوع در خبرتون لحاظ بکنید

 • احمد ارجمند فهلیانی گفت:

  ساز خوبه کوک باشه. مارشال جان چی شده چرا نا امیدی؟ وجود زن در هر جامعه ای موجب لطافت و ظرافت و ملایمت آن مجمع و اجتماع می شود.خوبه خانمهای با دل و جگر ادامه دهید و همچنان که دانشگاهها را از آن خود کردید ، حتی برای مجلس شورای اسلامی هم کاندید شوید.باشد تا تصمیم سازان و تصمیم گیران ما زنها شوند و مردان ما………

 • بوراحمدی گفت:

  باسلام واحترام به نمایندگان محترم من تاجایی که توان داشته باشم برای خانم دکتر زمانی ومهندس اکبری فعالبت میکنم به امید خدا

 • همشهری گفت:

  درود برهرچهارخانم بخصوص خانم زهرازمانی

 • مارشال گفت:

  وقتی کار مفیدی برای این استان وشهرستانهایش صورت نمی گیرد چه فرقی میکند کی شورا باشد

 • همشهری گفت:

  فقط خانم زمانی انشالا باز هم موفق باشید

پربازديد