تاریخ درج خبر : 1395/10/12
کد خبر : ۵۵۹۳۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون فرهنگی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد:

کهگیلویه و بویراحمد در رشته‌های هنری کمبود نیروی تخصصی دارد

معاون فرهنگی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نوپا بودن هنر در یاسوج گفت: این استان در حوزه مولف برای تمام رشته‌های هنری با کمبود نیروی تخصصی روبه‌رو است.

 به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد به نقل از تسنیم صادق خاک‌نژاد اظهار داشت: این استان کمبود مراکز آموزشی و آکادمیک دارد و از داشتن فضاهای فیزیکی تخصصی و مناسب شامل سالن نمایش، نگارخانه و کارگاه‌های آموزشی محروم است.

معاون فرهنگی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد افزود: حوزه هنری این استان تا پایان سال 209 اثر تولیدی را در دستور کار دارد که از این تعداد 15 اثر در بخش تألیفات در زمینه‌های مختلف است.

وی عنوان کرد: گردآوری و چاپ مجموعه کاریکاتور احسان گنجی در حوزه تجسمی، گردآوری و تولید اثر موسیقی سنتی (قحص و مقوم) در حوزه موسیقی، تولید نمایش آئینی جن در جشنواره رضوی، تولید پرفورمنس در زمینه دفاع مقدس و اجرا در کنگره ملی شهدای استان، تولید 4 اثر خیابانی در زمینه آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی در بخش نمایش از شاخص‌ترین آثار تولیدی حوزه هنری استان است.

خاک‌نژاد ابراز کرد: همچنین شاخص‌ترین آثار تولیدی حوزه هنری یاسوج در حوزه ادبیات پایداری مقاومت خندقیان، آفرینش‌های ادبی مجموعه داستان نویسندگان استان، آموزش و پژوهش مصرف هنری و تجربه زیبا‌شناختی و هنرهای تصویری پایی که جا ماند، کلیپ مدافعان حرم، شیون تیرآبگون است.

وی با تاکید بر اینکه حمایت از هنرمندانی که می‌توانند به وسیله آفرینش هنری و خلاقیت، بخشی از فرهنگ و هویت جامعه بومی و ملی خود را نمایان ساخته و مولف فرهنگی باشند از مهم‌ترین دغدغه‌های حوزه هنری یاسوج است افزود: بنا داریم تولید فرهنگی را بر مبنای اصول و معیارهای منطقی و منطبق بر سیاست‌های فرهنگی و هنری حوزه هنری ساماندهی کنیم تا از هدر رفتن سرمایه انسانی و مادی جلوگیری شود.

خاک‌نژاد خواستار توجه ویژه به فرهنگ سنتی و اسلامی در تولیدات شد و گفت: استفاده از اساتید با تجربه و مشاوره از فعالان فرهنگی و هنری در اولویت برنامه‌های حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد است.

معاون فرهنگی حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تولیدات هم سو با سیاست‌ها در راستای اهداف حوزه هنری در واحدهای فرهنگی و هنری، تشکیل کارگروه کودک و نوجوان با دقت نظر برای تولید بهتر و موثر‌تر در این زمینه، کارگاه‌های آموزشی جهت ارتقاء دانش فرهنگی و هنری در بین هنرمندان و جامعه، اعتمادسازی و استفاده از فعالان و خلاقان حوزه فرهنگ و هنر و توجه ویژه به آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی از طریق برگزاری ورک شاپ‌ها و کارگاه‌های آموزشی در مکان‌های عمومی و ارتباط بیشتر با مردم از محوری‌ترین فعالیت‌های حوزه هنری این استان است.

خاک‌نژاد خاطرنشان کرد: توجه به زیست بوم‌های فرهنگی هر استان و نیازهای فرهنگی و هنری، شناخت بیشتر و بهتر فرهنگ و هنر استان‌ها متناسب با شرایط روز می‌تواند در برنامه ریزی فرهنگی تاثیرات بهتری داشته باشد و فعالیت‌ها را در مسیر بهتری قرار دهد.

وی با بیان اینکه دقت در ظرفیت و پتانسیل فرهنگی و هنری و آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی با توجه به نیاز روز جامعه می‌تواند برنامه‌ها را به مسیر صحیح‌تر هدایت کند اظهار داشت: تمام واحدهای حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد از نظر کیفیت کاری در سطح یکسانی قرار داشته و تفاوت چشمگیری مشاهده نمی‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد