تاریخ درج خبر : 1395/10/12
کد خبر : ۵۵۹۳۸۷
+ تغییر اندازه نوشته -

فرماندار بویراحمد:مسئولان فقط ابراز نگرانی می کنند/کار علمی و عملی درباره آسیب های اجتماعی انجام نمی شود

 جلسه‌ی کارگروه آسیبهای اجتماعی شهرستان بویراحمد با حضور فرماندار، مدیرکل بهزیستی استان و اعضای این کارگروه با محوریت طلاق و خودکشی در محل فرمانداری بویراحمد، برگزار شد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد ،فرماندار بویراحمد در این جلسه گفت: دستگاه‌های متولی باید آمار دقیق از مسائل آسیب‌های اجتماعی جهت تبادل نظر وتصمیم گیری بهتر در این کارگروه ارائه کنند.

سید محمد کاظم نظری با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی یکروزه بوجود نیامدند، گفت: نقش روحانیت ورسانه‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر است.

فرماندار بویراحمد تصریح کرد: تا بوده مسئولان با ارائه‌ی آمار آسیب‌های اجتماعی فقط ابراز نگرانی کرده‌اند ولی بصورت علمی وعملی کاری صورت نگرفته بود.

وی ادامه داد: با تشکیل کمیته‌های تخصصی در این کارگروه با هدف شناخت علت‌ها، باید‌ها و نبایدهای آسیب‌های اجتماعی، می‌توان گامهای مثمر ثمری در کاهش آن‌ها برداشت.

نظری ابراز امیدواری کرد آسیب‌های اجتماعی در شهرستان بویراحمد به حداقل برسند و پیشنهاد داد: کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های پزشکی قانونی، دانشگاه علوم پزشکی وسازمان بهزیستی با هدف تسهیل در ارائه خدمات مددکاری و روانکاوی اجتماعی به آسیب دیدگان، تشکیل شود.

فرماندار بویراحمد گفت: در بعضی جوامع غربی مسئله خودکشی به یک معضل اجتماعی تبدیل شده است وخودکشی گروهی که ریشه در اعتقادات و باورهای خرافه پرستی آنهاست، باعث بروز خودکشی‌های گروهی شده است، لذا فاصله گرفتن از آموزه‌های دینی می‌تواند در بحث خودکشی تاثیر گذار باشد.

وی با اشاره به نقش روحانیت ورسانه‌ها در کاهش آسیبهای اجتماعی با پرداختن به این مسئله گفت: عوامل زیادی در بحث آسیبهای اجتماعی دخالت مستقیم دارند ولی در استان ما مسائل عاطفی وعاشقانه، مهم‌ترین عامل خودکشی هاست.

نظری گفت: با کار فرهنگی، پژوهشی و علمی میزان آسیبهای اجتماعی کمتر خواهد شد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد