تاریخ درج خبر : 1395/10/22
کد خبر : ۵۵۹۶۷۴
+ تغییر اندازه نوشته -

بزرگداشتی بزرگ برای آیت الله هاشمی رفسنجانی/ همه آمده بودند

مراسم ختم و بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی باشکوه هر چه تمام تر در مصلی بزرگ یاسوج برگزار شد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمدبه نقل از ایرنا، این مراسم از حیث حضور مردم، یکی از بی سابقه ترین مراسم های بزرگداشتی بود که تاکنون در یاسوج برگزار شده است. حضور گسترده و پرشور مسئولان و مردم در این مراسم به حدی بود که برای مدت زیادی جا برای نشستن افراد تازه وارد به مصلی نبود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در سطح ملی و بین المللی تاثیرگذار بود

نماینده مردم اهواز در مجلس خبرگان رهبری با تسلیت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی، گفت: این روحانی مجاهد و خدوم، یار دیرین امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب، مدافع نظام و انقلاب و پشتیبان ملت ایران دارای شخصیت تاثیرگذار ملی و بین المللی بود.

 آیت الله محمدحسین احمدی شاهرودی  در آیین بزرگداشت ارتحال آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی در یاسوج اظهار داشت: صحبت در مورد جایگاه ارزنده ایشان دشوار است زیرا شخصیت چند وجهی داشت.

وی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در حوزه علمیه قم شاگرد مراجعی چون آیت الله بروجردی، امام خمینی (ره) و علامه طباطبایی بود.
نماینده مردم اهواز در مجلس خبرگان رهبری افزود: ایشان همراه با امام خمینی (ره) و از سال 1341 وارد میدان مبارزه با رژیم پهلوی شد و در این راه نیز زندان، شکنجه و تبعید را تحمل کرد.
آیت الله احمدی شاهرودی بیان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی عمر، جان و مال خود را در راه پیروزی انقلاب اسلامی گذاشت و پس از انقلاب نیز مسئولیت‌های اجرایی متعددی شامل عضویت در شورای انقلاب، فرمانده جنگ و جانشین فرمانده کل قوا، رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس جمهوری، رئیس مجلس خبرگان رهبری و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام داشت.
وی عنوان کرد: ایشان در دوران مسئولیت‌های اجرایی از کارها و فعالیت‌های فرهنگی کناره گیری نداشت و اقدام به نگارش سه کتاب گران سنگ به نام‌های تفسیر راهنما، تاریخ فلسطین و زندگی امیرکبیر کرد.
آیت الله احمدی شاهرودی ابراز داشت: آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره مورد خشم دشمنان نظام و انقلاب و گروهک‌های تروریستی بود و یک‌بار نیز توسط منافقان مورد سوء قصد قرار گرفت که به لطف الهی نافرجام ماند.
نماینده مردم اهواز در مجلس خبرگان رهبری گفت: ایشان منسوب به گروه و یا جناح سیاسی خاصی نبود بلکه ملی و فراجناحی بوده است.
آیت الله احمدی شاهرودی افزود: ایشان به عنوان فرمانده جنگ با یک تصمیم گیری مهم اقدام به اعلام پایان جنگ در اواخر دوران هشت سال دفاع مقدس کرد و با شجاعت نیز مسئولیت و تبعات آن را بر عهده گرفت.
وی بیان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی پس از ارتحال امام خمینی (ره) نیز نقش تأثیرگذاری در تعیین حضرت آیت الله خامنه‌ای به عنوان رهبر انقلاب توسط مجلس خبرگان رهبری داشت.
آیت الله احمدی شاهرودی عنوان کرد: ایشان التزام ویژه‌ای به پیروی از فرامین امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب داشته و همواره نیز در همه امور و تصمیم گیری‌ها مصلحت نظام و انقلاب را مدنظر داشت.
وی ابراز داشت: سیل پیام‌های تسلیت مراجع تقلید نجف و سران کشورهای مختلف دنیا پس از ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی بیانگر تأثیرگذاری بین‌المللی و محبوبیت ایشان است.
نماینده مردم اهواز در مجلس خبرگان رهبری گفت: سال‌های اخیر ظرفیت‌های وجودی آیت الله هاشمی رفسنجانی چندان در سطح بین‌المللی و در جهان اسلام مورد استفاده قرار نگرفت.
آیت الله احمدی شاهرودی اظهار داشت: حضور چشمگیر قشرهای مختلف ملت ایران در آیین تشییع و تدفین پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی نشان دهنده تأثیرگذاری ملی و بین المللی و خدمات ارزنده ایشان بود و قدردانی و وفاداری مردم کشور را نیز به اثبات رساند.
وی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی با سرافرازی، افتخار، عزت و شرافت زندگی کرد و از دنیا رفت و یاد، نام، فکر و اندیشه ایشان نیز همواره ادامه داشته و هرگز از اذهان ملت ایران فراموش نخواهد شد.

استاندار : آیت الله هاشمی شخصیتی فراجناحی بود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این مراسم سخنرانی جالب و متفاوتی داشت. سیدموسی خادمی به سابقه مبارزاتی هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و دوران ریاست جمهوری آن مرحوم را مرور و بی مهری های سالهای اخیر را نیز در سخنان خود آورد.

 استاندار بابیان اینکه آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی شخصیتی فراجناحی و مورد اعتماد همگان بود، گفت: ایشان به دلیل داشتن اعتدال و اهل مدارا بودن توجه خاصی به‌تمامی گروه‌ها و سلیقه‌های سیاسی کشور داشت.

سید موسی خادمی  اظهار داشت: درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ضایعه‌ای دردناک برای ملت ایران بود و رهبر معظم انقلاب نیز یار دیرین خود را از دست داد.

وی گفت: ایشان به‌عنوان عالمی فاضل، سیاستمدار و مدیری توانمند در طول عمر 82 ساله خود منشا خدمات ارزنده‌ای در عرصه‌های مختلف برای نظام، انقلاب و ملت ایران بود.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد اسلام شناسی، مجاهدت، صبر، اعتدال، امیدواری و معمار سازندگی بودن را از ویژگی‌های شخصیتی برجسته آیت الله هاشمی رفسنجانی اعلام کرد و افزود: ایشان در دوران پیروزی انقلاب، هشت سال دفاع مقدس و سازندگی با تلاش چشمگیر خود الگوی امیدآفرینی برای ملت ایران بود.
خادمی بیان کرد: تشییع پرشکوه پیکر یار دیرین امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب بیانگر قدردانی و علاقه ملت ایران به ایشان بود و مردم نشان دادند که راه این شخصیت تاریخ ساز را ادامه خواهند داد.
پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب و آیت الله سید شرف‌الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در این آیین به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی قرائت شد.
این آیین با حضور چشمگیر مسئولان سیاسی و اجرایی کهگیلویه و بویراحمد و مشارکت پرشور قشرهای مختلف مردم استان برگزار شد.

تصاویر: افتونیوز

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد