تاریخ درج خبر : 1395/10/24
کد خبر : ۵۵۹۸۶۶
+ تغییر اندازه نوشته -
سیدنعمت اله صدوقی

هاشمی ضربان قلب جمهوریت و اسلامیت نظام بود

بسم الله الرحمن الرحیم
اذامات العالم ثلمه فی الاسلام کما ثلمه فی ……………… لا یُسدها شیء.
هرگاه عالمی از دنیا می رود شکافی در دین ایجاد می شود که آن شکاف با هیچ چیزی جبران ‌شدنی نیست .
مردم آگاه و قدر شناس ایران این روزها *امیری با تدبیر، مفسری کبیر و مبارزی خستگی ناپذیر و مخزن الاسراری امین* را از دست داده اند . بدون شک فقدان  ضربان قلب *جمهوریت و اسلامیت* نظام، این ابرمرد تاریخ سیاسی کهن بوم ایران زمین یعنی حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی(ره) تا سالها پر نخواهد شد.  بی گمان هاشمی در عرصه سیاست همان گونه که خودش در ابتدای ریاست جمهوری اش گفته بود کابینه ام را اقتصادی و اجتماعی چیده ام چرا که در عرصه سیاست خود یک تنه می توانم از پس بار سیاست برآیم، الحق والانصاف اینگونه بود .
ظرف مدت 8 سال چنان ویرانی های جنگ هشت ساله را سروسامان داده که دولت اصلاحات برای ادامه کار مشکلی جز مسائل فرهنگی و اجتماعی نداشت. 16 سال طلایی هاشمی و اصلاحات حتی ویرانی های جنگ را از یاد مردم برده بود .به درستی که حضرت آیت الله هاشمی را باید *وزنه تعادل* در سپهرسیاست ایران نام نهاد، چرا که هرجا افراط و تفریط در عرصه سیاسی احساس می شد، ایشان با هوشمندی وعقلانیت  در صحنه حاضر و کشور را از گزند بحران ها و گره های کوری که گروه ها بوجود می آوردند  نجات می داد .اما در این بین هاشمی از اسلافش مظلوم تر بود، اگر مطهری و بهشتی و …. مظلوم دست غیر خودی ها بودند ، هاشمی را خودی های بی انصاف زیر چنان هجمه ای از تعدی و ستم قرار داده بودند که خود به خودش لقب *استخوان خرد شده سنگ زیروبالای آسیاب* بی رحمی و بی انصافی و نامردی داده بود.  مردی که به اعتراف دوست و دشمن هرگز دیگر همتایی برای او نمیتوان یافت. مردم رشید ایران با تشییع بی نظیر نزدیک به چهار میلیون نفری چه منصفانه و قدرشناسانه حق مطلب را ادا نمودند و رسانه ملی چه بد تصویر و حماسه مشایعت پیکر مطهر آن عزیز فقید را به تماشای عموم گذاشت. حماسه حق طلبی مردمی که تا هاشمی زنده بود در زیر سایه او دنبال حقشان بودند و وقتی رحل سفر بست هم با مراسم مشایعتش مطالبات حق طلبانه شان را طلب کردند الحق که هاشمی مردی بود که حیات و مماتش برای مردم خیر و نیکی به همراه داشت و اما دشمنان خیره سر هاشمی مصداق عینی *ختم الله علی قلوبهم و علی سمعم و علی ابصارهم غشاوه* شدند و هرگز هم خداوند رحمان این مهر را از چشمان و لب ها و گوش هایشان برنخواهد داشت، چرا که هاشمی جز ادای حق و خدمت به خلق و رضایت حضرت حق دنبال هیچ چیزی نبود. نه ثروت و نه قدرت. خوشا به حال هاشمی که چنین مردمی او را مشایعت نمودند. اینجانب به نمایندگی از خود و حزب اعتماد ملی شاخه کهگیلویه این ضایعه بزرگ را خدمت ملت قهرمان ایران، مسلمانان ستمدیده جهان، خانوادۀ مکرم و معظم ایشان، حوزه های علمیه، مقام معظم رهبری و همه همفکرانم در اردوگاه اصلاح طلبی تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال خواهانم که همانگونه که در دنیا به ایشان جاه و جلال و شوکت و حکمت و عزت همراه با رحمت عطا فرموده در آخرت بهترین درجات بهشتی را عنایت خاصه عطا فرماید و چشمانشان را به نور پیروزی اصلاح و اعتدال و روح پاکش را با پیروزی گفتمان اعتدال که همیشه به دنبال آن بود آرام نماید و مخالفین بی انصاف و دور از قرب الهی این بزرگوار را به لطف خاصه خود هدایت نماید.
والسلام
سیدنعمت اله صدوقی مسئول حزب اعتماد ملی شاخه کهگیلویه

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • محمد جعفری گفت:

    حاج اقا صدوقی فردی متعبد و دلسوز نظام و حامی رهبری است .قدر این افراد را بدانید.

  • ناشناس گفت:

    هرکس تابع ولی فقیه و حامی اسلام و ارزش های الهی باشد ملت پشتیبان او خواهند بود .مرحوم هاشمی یار دیرین امام و رهبری و مطیع محض ولایت بود .ما هم باید مطیع محض ولایت فقیه باشیم .گروهی از افراد در جناح های سیاسی کشور تلاش میکنند همه را ضدنظام نشان دهند تا به منافع پلیدشان برسند .و همین عامل متاسفانه سبب ایجاد یاس در مردم میشود

پربازديد