تاریخ درج خبر : 1395/10/30
کد خبر : ۵۵۹۹۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -
مسئول روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج عنوان کرد

متولیان فرهنگی در حوزه آسیب‌های اجتماعی ضعیف عمل کرده اند

مسوول روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج توجه، بررسی و رفع آسیب‌های اجتماعی را نیازمند اجرای برنامه‌های فرهنگی مناسب دانست و گفت: متولیان فرهنگ در کهگیلویه و بویراحمد در این حوزه ضعیف کار می‌کنند.

 به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد ،خدیجه توفیقیان در همایش تجلیل پلیس و رابطین دستگاه‌های دولتی، اظهار کرد: طبق بررسی‌ها و پژوهش‌هایی که از سال 90 تاکنون انجام داده‌ایم، آسیب‌های اجتماعی از موارد مهم و مورد توجه در استان است.

مسوول روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج، خانواده و محیط را عوامل موثر در آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی بیان کرد و افزود: طبق تحقیقات انجام شده از سال 90 تاکنون بر خلاف گذشته در زمان کنونی محیط بیشتر از خانواده بر این موضوعات موثر است.

وی با اشاره به توسعه و گستردگی شبکه‌ها و فضای مجازی، یادآور شد: باید در حوزه اجتماعی راهکارهای اساسی و بزرگ انجام گیرد تا بتوان جلوی سیر فزاینده آسیب‌های اجتماعی را گرفت.

این مسوول، نیروی انتظامی را یکی از ابزارهای مهم و اثرگذار اجتماعی برای پیشگیری و کاهش آسیب‌ها عنوان کرد و یادآور شد: البته باید دیگر دستگاه‌ها نیز با نیروی انتظامی همکاری کنند چون این نهاد به تنهایی نمی‌تواند از عهده کار بر بیاید.

توفیقیان، مشاوره را از دیگر راهکارهای موثر در پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست و بر توجه و انجام این مورد در استان تاکید کرد.

مسوول روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یاسوج، با بیان اینکه دستگاه‌های متولی فرهنگ نیز از موارد بسیار مهم و مورد توجه در حوزه آسیب‌های اجتماعی است، گفت: متاسفانه متولیان فرهنگ در استان ضعیف کار می‌کنند.

وی با اشاره به انجام پژوهشی در روستاهای حاشیه‌نشین شهر یاسوج، گفت: این تحقیقات را به صورت خانه به خانه انجام داده و مشکلات را بررسی و شناسایی کردیم که حل این مشکلات نیازمند توجه و همکاری مسوولان و دستگاه‌های مختلف است.

این مسوول توجه، بررسی و رفع آسیب‌های اجتماعی را نیازمند عزم همگانی دانست و بر اجرای برنامه‌های فرهنگی مناسب توسط دستگاه‌ها و مسوولان تاکید کرد.

توفیقیان با اشاره به نقش موثر روابط عمومی در ترویج و فرهنگ‌سازی در این حوزه، گفت: اگر هر ماه در یکی از ادارات نشست‌هایی با حضور خانواده‌ها و کارشناسان مجرب اجتماعی برگزار و مسائل، مشکلات و آسیب‌ها بیان و راهکار برای حل آنها ارائه شود می‌تواند در پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد