تاریخ درج خبر : 1395/11/09
کد خبر : ۵۶۰۰۸۶
+ تغییر اندازه نوشته -

فرماندار:101 طرح عمرانی در شهرستان بویراحمد افتتاح و کلنگ زنی می شود

 فرماندار بویراحمد گفت: همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر، 101 طرح عمرانی و اقتصادی با اعتباری افزون بر 680 میلیارد ریال در این شهرستان بهره برداری و یا کلنگ زنی می شود.

 بویراحمد با مرکزیت یاسوج حدود 290 هزار نفر جمعیت، بزرگترین شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد است.

یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد هم با بیش از 110هزار نفر پرجمعیت‌ترین شهر استان، در این شهرستان قرار دارد.
سید محمد کاظم نظری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در دهه فجر از 92 طرح عمرانی در شهرستان بویراحمد 69طرح به بهره برداری و 23 طرح نیز کلنگ زنی می شود.
وی تصریح کرد: 13 طرح اقتصادی با بیش از 260 میلیارد ریال اعتبار در دهه فجر سال جاری در مناطق مختلف شهرستان بویراحمد به بهره برداری می رسد و هیچ طرح اقتصادی کلنگ زنی نمی شود.
فرماندار بویراحمد با اشاره به نرخ بالای بیکاری در این شهرستان اظهار داشت: اشتغالزایی طرح های اقتصادی و عمرانی دهه فجرسال جاری در شهرستان بویراحمد سه هزار و 84 نفر است.
نظری تاکید کرد که 2هزار و 700 مورد از این تعداد شغل با احداث باغ دیم در مناطق دم چنار، سرچنار، چشمه سرخ و پازنان دشتروم ایجاد شده است.
وی طرح های مهم و قابل افتتاح در دهه فجر امسال را گاز رسانی به روستای چشمه چنار یاسوج، اجرای زیرسازی و آسفالت و جدول گذاری شهر مادوان، اصلاح و بهینه سازی فاز دوم برق آبشار، پارک چشمه نباتی یاسوج، سالن ورزشی دانش آموزی یاسوج، ساختمان معاونت پژوهشی دانشگاه یاسوج، افتتاح آبرسانی به روستای راهمالی، افتتاح کارخانه ظروف یکبار مصرف گیاهی-کاغذی و آلومینیومی، طرح هادی روستای منصورآباد دشتروم و چمن مصنوعی روستای تنگ خشک ذکر کرد.
شهرستان بویراحمد با داشتن ۱۲۱روستا، بیش از هزار و ۲۳۶ نفر، بیشترین جمعیت روستایی استان را تشکیل داده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد