تاریخ درج خبر : 1395/11/11
کد خبر : ۵۶۰۱۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -

بازگشایی 2700 کیلومتر جاده برفگیر در کهگیلویه و بویراحمد

 مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت که از مجموع بیش از 6 هزار کیلومتر جاده اصلی، فرعی و روستایی در این استان 2 هزار و 700 کیلومتر جاده کوهستانی و برف‌گیر در بارندگی‌های اخیر بازگشایی شد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا علی خوان پایه افزود: با تلاش راهداران 45 گردنه برف‌گیر به طول یک هزار و 550 کیلومتر به‌صورت شبانه روزی در شهرستان‌های سردسیری استان بازگشایی شد.
بویراحمد و دنا شهرستان‌های سردسیری استان هستند.
وی گفت: با تلاش شبانه روزی مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در طول بارندگی چند روز گذشته 43 کیلومتر بزرگراه، 335 کیلومتر راه اصلی و 518 کیلومتر راه فرعی برف‌گیر باز شد.
وی تأکید کرد که باوجود بارش برف در روزهای گذشته راه‌های اصلی و فرعی برف‌گیر استان در طول شبانه روز گذشته، باز و تردد در آنها برقرار بود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت:  در این مدت یک هزار و 805 کیلومتر جاده روستایی برف‌گیر با تلاش راهداران بازگشایی شد و هم اینک تردد در تمام این محورها برقرار است.
تنها راه فرعی مسدود گردنه بیژن به پادنا در شهرستان دنا است که به دلیل حجم بالای برف و برودت هوا هم اکنون امکان بازگشایی ندارد.
200 نیروی راهدار، 150 دستگاه راهداری سنگین، نیمه سنگین و سبک، 23 راهدارخانه ثابت و 8 راهدارخانه سیار وظیفه نگهداری جاده‌های استان کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده دارد.
خوان پایه ادامه داد: 10 دوربین مدار بسته نظارت تصویری در بارندگی اخیر به‌صورت برخط وضعیت جاده‌های استان را به مرکز مدیریت راهها گزارش می داد.
وی بیان کرد: برای اطلاع یافتن از وضعیت جوی و ترافیکی راه‌ها تلفن گویای 141 به‌صورت شبانه روزی و به‌صورت آنلاین آماده پاسخگویی است.
وی به رانندگان توصیه کرد که با توجه به لغزنده بودن سطح جاده‌ها و کاهش دید افقی با رعایت فاصله طولی و سرعت مطمئنه رانندگی کنند.
خوان پایه به رانندگانی که قصد سفرهای برون استانی به‌ویژه از محورهای ارتباطی برف‌گیر را دارند توصیه کرد خودروی خود را به زنجیر چرخ مجهز کنند و تجهیزات کافی از جمله آذوقه خشک و لباس‌های گرم به همراه داشته باشند.
وی به رانندگان توصیه کرد که در صورت ضرورت داشتن مسافرت، قبل از حرکت با تأمین سوخت کافی و اطمینان از سالم بودن سیستم برف پاک‌کن، روشنایی و ترمزهای خود اقدام به حرکت کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد