تاریخ درج خبر : 1395/11/11
کد خبر : ۵۶۰۱۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -

استانداری بدهکار فرودگاه،ادارات بدهکار آزمایشگاه خاک

مدیر فرودگاه یاسوج با اشاره به اینکه پروژه تطویل باند فرودگاه یاسوج ۲۳۰ میلیارد ریال اعتبار در حال انجام است گفت: طبق تفاهم نامه انجام شده باید نیمی از این اعتبارات توسط استانداری تامین شود که تاکنون ریالی از آن محقق نشده است.

علی محسنیان با اشاره به اینکه فرودگاه یاسوج دارای ویژگی‌های منحصر به فردی از لحاظ موقعیت جغرافیایی بوده که کمتر فرودگاهی در کشور چنین شرایطی دارد اظهار داشت: این فرودگاه در ارتفاع بیش از 6000 پایی، به عنوان دومین فرودگاه مرتفع کشور و محصور در بین کوه‎های زاگرس است.

وی با تاکید بر اینکه وجود جاذبه‌های منحصر به فرد طبیعی و طبیعت بکر و دست نخورده خدادادی کهگیلویه و بویراحمد این استان را به تابلویی بی‌نظیر و بی‌بدیل تبدیل کرده است افزود: پیگیری مستمر و هدفمند کاهش ارتفاع موانع اطراف فرودگاه، بهسازی ورودی، احداث دیوار حفاظتی ضلع شمالی، تقویت و افزایش ارتفاع فنس‌های حفاظتی، بهسازی نما و اجرای نورپردازی برج مراقبت، زیباسازی محوطه فرودگاهی، اجرای سامانه آبیاری بارانی به جای آبیاری غرقابی و تعبیه سامانه هوشمند حرارتی سقف ترمینال از جمله اقدامات انجام شده در فرودگاه یاسوج است.

محسنیان ابراز کرد: بهسازی مسیر آب‌های سطحی، نصب دوربین‌های حفاظتی، نصب سامانه اعلان حریق، ارتقای زیر ساخت‌های فناوری اطلاعات، ایجاد بستر رادیو لینک، ارتقای توان ارتباطی رادیویی بیسیم، نصب سامانه خودکار اطلاعات هواشناسی، نصب سامانه پیشرفته ارتباطات رادیویی سوئیچینگ، خرید و نصب گیت وی و افزایش ضریب حفاظتی پاویون دولت نیز از دیگر فعالیت‌های انجام شده در چند سال اخیر است.

مدیرفرودگاه یاسوج ادامه داد: برنامه‌ریزی و پیگیری امور ساخت‌وساز و توسعه فرودگاه، اثبات مالکیت و اخذ سند تک برگ مالکیت حدود نیمی از اراضی فرودگاهی، بهسازی کلی ساختمان یگان حفاظت هواپیمایی، اجرای اپوکسی تأسیسات فرودگاهی، مدرن سازی سامانه برق اضطراری، ساخت جایگاه سوخت‌گیری نفت گاز و احداث کانال تأسیساتی نیز در دو سال اخیر افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

محسنیان تصریح کرد: برقراری پرواز در تمامی روزهای هفته، افزایش بیش از دو برابری آمار پرواز و مسافر، فراهم آوردن تجهیزات و زیرساخت لازم همکاری و هماهنگی کامل با مسئولان استانداری و امنیتی و تشریفاتی در استقبال از رئیس جمهور، انجام فلایت چک و کالیبراسیون دستگاه های کمک ناوبری فرودگاه از دیگر اقدامات قابل ذکر صورت گرفته در حوزه هوانوردی در فرودگاه یاسوج است.

مدیرفرودگاه یاسوج ابراز کرد: بازنگری طرح جامع (20 ساله) فرودگاه به عنوان نقشه کلان و راهبردی همه جانبه به‌منظور بهره‌برداری در دستور کار است.

بدهکاری 7 میلیاردی ادارات به آزمایشگاه خاک

مدیر سابق آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک کهگیلویه و بویراحمد از بدهی ۷۰ میلیارد ریالی دستگاه‌های اجرایی این استان به آزمایشگاه آب و خاک خبر داد و گفت: بیشترین مطالبات مربوط به راه و شهرسازی است.

حسن شبانی در آیین تودیع و معارفه مدیران جدید و قدیم آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: کهگیلویه وبویراحمد استانی کوهستانی و دارای 217 گردشگاه سیاحتی و زیارتی است.

مدیر سابق آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه پنج هزار کیلومتر راه در این استان وجود دارد، گفت: آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک استان در 20 نقطه مستقر هستند که در زمان نیاز و اراده دستگاه‌های اجرایی وارد عمل می‌شویم.

وی به مشکلات آزمایشگاه آب و خاک استان اشاره کرد و افزود: میزان مطالبات دستگاه‌های اجرایی استان به این آزمایشگاه حدود 7 میلیون تومان است که بیشترین مطالبات مربوط به راه و شهرسازی استان است.

شبانی خاطرنشان کرد: از نظر درآمدی استان 31 کشور بودیم که در دوران خدمتم در استان کهگیلویه و بویراحمد و با تلاش همکاران درآمدها  را به 85 درصد افزایش دادیم و هم اکنون در بحث درآمدها استان‌ بیست و ششم هستیم.

وی تصریح کرد: حساسیت کاری حوزه آزمایشگاه و خدمات صادقانه کارکنان این بخش نیازمند توجه ویژه مسئولان است و انتظار می‌رود برای وصول مطالبات این حوزه چاره‌ای اندیشیده شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد