تاریخ درج خبر : 1395/11/12
کد خبر : ۵۶۰۱۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

افتتاح 60 پروژه کشاورزی در دهه فجر

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از بهره‌برداری ۶۰ پروژه کشاورزی استان در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم جعفر گوهرگانی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: دهه فجر از مهم‌ترین مناسبت‌های ملی نظام جمهوری اسلامی ایران است که وظیفه داریم درباره برگزاری جشن‌های این دهه نهایت تلاش را داشته باشیم.

وی دهه فجر را فرصت مناسبی برای بیان دستاوردهای دولت دانست و افزود: بخش کشاورزی پیشگام اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی است که با بحث جشن خودکفایی گندم در کشور خود را به منصه ظهور رساند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد به پروژه‌های افتتاحی استان در دهه فجر اشاره داشت و تصریح کرد: در این ایام 60 پروژه کشاورزی با اعتبار بالغ بر 40 میلیارد و 685 میلیون تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

گوهرگانی بیان کرد: از این تعداد، 6 پروژه در بخش صنایع تبدیلی و کشاورزی، هفت پروژه در بخش شیلات، چهار پروژه در بخش دام، سه پروژه در حوزه باغبانی و 40 پروژه در حوزه آب و خاک هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این تعداد پروژه، برای بالغ بر 514 نفر در سطح استان اشتغال ایجاد می‌کنند.

وی همچنین از کلنگ‌زنی هفت پروژه کشاورزی با اعتبار حدود پنج میلیارد و 170 میلیون تومان در دهه فجر امسال خبر داد و عنوان کرد: میزان اشتغال زایی مستقیم این پروژه‌ها کمتر از 100 نفر است که در پایان پروژه به حدود 600 نفر می‌رسد.

گوهرگانی افتتاح حدود یک هزار و 357 هکتار از پروژه سه هزار و 500 هکتاری سیستم‌های نوین آبیاری دشت امامزاده جعفر گچساران را از شاخص‌ترین پروژه‌های افتتاحی دهه فجر عنوان و ابراز کرد: فاز نخست مجتمع پرورش ماهی 100 تنی چنار برم و افتتاح یک واحد بسته بندی صنایع غذایی در شهرک صنعتی فرودگاه از دیگر پروژه‌های شاخص افتتاحی هستند.

وی افزود: از 60 پروژه افتتاحی، 9 پروژه در شهرستان بویراحمد 6 پروژه در شهرستان دنا، 11 پروژه در شهرستان گچساران، 17 پروژه در شهرستان کهگیلویه، 4 پروژه در شهرستان باشت، 5 پروژه در شهرستان چرام، 2 پروژه در شهرستان لنده و 6 پروژه در شهرستان بهمئی هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد