تاریخ درج خبر : 1395/11/12
کد خبر : ۵۶۰۱۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -

دفاع تمام قد استاندار از عملکرد سازمان مدیریت و برنامه ریزی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت: سازمان مدیریت به عنوان نهاد برنامه ریزی و راهبر توسعه استان دارای شان و جایگاه بالایی است.

حسن نوروزی در نشست خبری استاندار و معاونان به مناسبت دهه فجر در پاسخ به سوال خبرنگاری که از استخدام در سازمان متبوعش گلایه کرده بود تاکید کرد: از 19 ماه پیش سازمان مدیریت را  با 31 نفر نیرو تحویل گرفتیم که در این مدت تنها مجوز بکارگیری 6 نفر نیرو داشتیم که با حساسیت و مصاحبه و آزمون از میان نخبگان این افراد انتخاب شدند.

وی تاکید کرد: برای تشخیص عملکرد سازمان مدیریت باید نگاهی به جذب اعتبارات از اسناد خزانه انداخت که در این استان 92 درصد اسناد خزانه جذب شده و استان رتبه خوبی در این زمینه نسبت به کشور دارد.

وی گفت :61 میلیارد تومان از استناد خزانه جذب شده که 19 بهمن ماه ابلاغ می شود و این در شرایطی است که اوایل هیچ رغبتی در میان پیمانکاران و صاحبان پروژه ها برای استفاده از اسناد خزانه نبود.

نوروزی درباره تناقضات آمارهای نرخ بیکاری استان نیزگفت:در سالهای بین 90 تا 95 آمارها برآوردی است و در سال 94 جهشی غیر منتظره در نرخ جمعیت فعال استان و جمعیت بالای ده سال استان داشتیم که هنوز مبهم است و جای سوال دارد.

معاون استاندار ادامه داد: به دلیل این دو جهش در آمارها، نرخ بیکاری تا 16 درصد هم رسید اما در تابستان 95 نرخ بیکاری به 13.2درصد رسید و این به منزله تلاش سازمان و موفقیت در عملکرد است.

در نهایت او تاکید کرد بحثهای حاشیه ای که رسانه ها مطرح می کنند برای من اهمیتی ندارد چرا که معتقدم باید به دور از حاشیه فعالیت کرد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد در این نشست  از سازمان مدیریت و برنامه ریزی  و رئیس آن به عنوان مجموعه پر کار ،پویا و با نشاط یاد کرد و گفت: برخی مدیران در زمینه همراهی با مجموعه اجرایی استان همکاری نمی کنند که عدم تحرک ها کاملا به چشم می آید و تغییرات در بین این مدیران طبیعی و بدیهی است.

وی تاکید کرد مشکل اشتغال در استان جدی و حدود 28 هزار نفر است و در ماجرای استخدامهایی که در رسانه ها از آن به عنوان فله ای یاد می شود جمعا شاید کمتر از 200 نفر به کار گرفته شده اند که باید به جای حاشیه سازی خدا را شکر کنیم کسانی به کار گرفته شده اند و برای دیگران نیز موقیعت فراهم کنیم.

خادمی ادامه داد: با اینکه در زمینه جذب و بکارگیری نیرو به صورت شرکتی قانون هیچ منعی برای مدیران قرار نداده اما برای کم کردن حساسیت جامعه از همه مدیران خواسته ایم برای همه مشاغل مورد نیاز سازمانهایشان فراخوان عمومی داشته باشند.

وی تعداد پروژه های عمرانی و اقتصادی که قرار است در دهه فجر افتتاح یا کلنگ زنی شود را 334 پروژه عنوان کرد و گفت این پروژه ها 421 میلیارد تومان اعتبار داشته اند.

در نهایت خادمی مهمترین نقطه ضعف دولت را اطلاع رسانی عنوان کرد  و از مدیران خواست در رویدادهای مهم و موضوعات مختلف انفعال را کنار بگذارند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد