تاریخ درج خبر : 1395/11/13
کد خبر : ۵۶۰۱۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمدخبرداد:

دستگیری شکارچیان پلنگ در کهگیلویه وبویراحمد

 مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت که 2 شکارچی 2 قلاده توله پلنگ ایرانی در شهرستان لنده در این استان با دستور مقامات قضایی دستگیر و پس از بازجویی‌های اولیه راهی زندان شدند.

شکارچیان این 2 قلاده توله پلنگ که کمتر از یک سال سن داشتند را هفته گذشته در منطقه موگرمون شهرستان لنده کهگیلویه و بویر احمد شکار کردند که لاشه آنان 2 روز قبل توسط مردم منطقه کشف شد.

شهرستان لنده با حدود 22 هزار نفر جمعیت دارای یک شهر و 80 روستاست که با یاسوج مرکز استان 200 کیلومتر فاصله دارد.
اسدالله هاشمی روز سه شنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا با تشریح جزئیات این حادثه اظهار داشت که این 2 توله پلنگ با اسلحه شکاری کشته شده‌اند.
وی تصریح کرد که این حادثه در منطقه موگرمون و حدود 10 کیلومتری شهرستان لنده و 60 کیلومتری منطقه حفاظت شده خاییز شهرستان کهگیلویه رخ داده است.
پلنگ، گربه سانی است که جمعیت اصلی آن در ایران باقی مانده و تقریباً در سراسر کشور زیست می‌کند اما عوامل متعددی مانند شکار، طعمه مسموم و حوادث جاده‌ای زندگی این گونه ارزشمند را تهدید می‌کند.
حدود 13.5 درصد از مساحت 15 هزار و 500 کیلومتر مربعی کهگیلویه و بویراحمد را مناطق حفاظت شده و یا شکار ممنوع تشکیل داده است.
وی از رسانه‌ها خواست تا زمینه فرهنگ سازی، آگاهی بخشی، مشارکت و همراهی بیشتر مردم، جوامع محلی و سازمان‌های مردم نهاد برای حفاظت و صیانت از این منابع حیاتی و زیست محیطی از جمله وحوش را فراهم کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد