تاریخ درج خبر : 1395/11/15
کد خبر : ۵۶۰۱۸۷
+ تغییر اندازه نوشته -
در دهه فجر صورت گرفت

روزی برای شهرستان بویراحمد

در چند روز گذشته دمای هوا به حدی سرد شده که همه را غافلگیر کرده است. با این حال در روستاهای  شهرستان بویراحمد مردم به هزاران امید در سرما به استقبال مسئولانی هستند که قرار است برایشان خبرهای خوشی بیاورند. خبر گاز،آب،جاده ،مسجدو مدرسه.این برنامه ها از این جهت مهم هستند که مردم آمارهایی را که در رسانه ها گفته می شود را ببینند و لمس کنند و بدانند چقدر از وعده هایی که به آنها داده شده محقق شده است.

آبفا تشکیلات خود را گسترش دهد

فرماندار بویراحمد روز گذشته برنامه اش را از شهر یاسوج آغاز کردو 110 پروژه  شهرستان بویراحمد تعدادی را به صورت نمادین افتتاح و یا کلنگ‌زنی کرد.

محمد کاظم نظری در آیین افتتاح و کلنگ زنی شش پروژه آبفای شهری یاسوج اظهار داشت: شهر یاسوج کانون و مرکز ثقل جمعیتی بویراحمد است و نیازمند توجه ویژه است.

فرماندار بویراحمد بیان کرد: مهاجرت در استان به سمت شهرستان بویراحمد است و به همین دلیل باید برای رفاه حال مهاجران ،آبفای شهری تشکیلات خود را گسترش دهد.

سرعت خدمت رسانی متناسب با سرعت رشد جمعیت نیست

پس از آن نوبت به سالن ورزشی چندمنظوره علامه حلی  با زیربنای750 مترمربع رسید.

فرماندار بویراحمد با بیان اینکه این پروژه با 640 میلیون تومان اعتبار یازدهمین سالن ورزشی چند منظوره در دولت تدبیر و امید بوده که افتتاح شده است گفت:یکی از مهم‌ترین خواسته‌های جوانان از مسؤولان توسعه اماکن ورزشی بوده که در دولت کنونی به خوبی در دستور کار قرار گرفته است.

محمد کاظم نظری گفت:سالانه 4 هزار دانش آموز به جمعیت دانش‌آموزان شهرستان بویراحمد اضافه می‌شود که باید برای این دانش آموزان برنامه ریزی ویژه داشته باشیم.

وی تاکید کرد: به رغم اینکه تاکنون کارهای خوبی انجام شده اما باید سرعت خدمات رسانی و برنامه ریزی متناسب با سرعت رشد جمعیت دانش آموزی باشد.

نظری عنوان کرد : نیاز به تلاش بیشتر در همه حوزه‌ها  به ویژه از سوی برنامه ریزان و سازمان مدیریت برنامه ریزی به عنوان  متولی اعتبارات است.

اهدای جهیزیه به 14 زوج

استاندار و فرماندار در ادامه افتتاح پروژه های بویراحمد به مدرسه ای رفتند که چندی پیش بنیاد خیریه وفاق سبز علوی ساخته بود. در این مدرسه 14 فقره جهیزیه به نوعروسان استان اهداشد امیرحسین رستمی مدیرعامل بنیاد خیریه وفاق سبز علوی در این آیین گفت: در زمینه‌های مختلف از جمله مسکن محرومان در نقاط محروم و دورافتاده این استان، نذر کتاب و همچنین مدرسه‌سازی و اهدای جهیزیه کارها و اقدامات بزرگی توسط این بنیاد در استان کهگیلویه و بویراحمد انجام شد.

وی گفت: یکی از نقاط قوت در استان همراهی مسؤولان استانی به خصوص استانداران این استان با بنیاد خیریه وفاق سبز علوی بوده که برای خدمات‌دهی به محرومان همکاری لازم را داشته‌اند.

رستمی در بخش دیگری از اظهارات خود با بیان اینکه تاکنون بنیاد 24 میلیارد ریال در استان هزینه کرده است، افزود: تا یکسال آینده 10 میلیارد ریال دیگر در استان هزینه می‌شود.

وی در ادامه به سایر اقداماتی که این بنیاد در استان در دستور کار قرار داده اشاره کرد و گفت: برای ساخت واحدهای مسکونی نیازمندان در ساخت 60 واحد مسکونی دیگر با کمیته امداد در استان مشارکت می‌کنیم.

رستمی تصریح کرد: همچنین تعداد 10 مدرسه دیگر را در استان برای ساخت در دستور کار قرار داده‌ایم.

طرح گازرسانی به ۱۴ روستای شهرستان بویراحمد با حضور نماینده شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

افتتاح گازرسانی به روستای چشمه چنار

پس از آن هم نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار شهرستان بویراحمد و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی طرح گازرسانی به روستای چشمه چنار شهرستان بویراحمد به نمایندگی از 14 روستای این شهرستان را افتتاح کردند

فرماندار در آیین افتتاح پروژه گازرسانی به چشمه چنار کاکان اظهار کرد: طرح گازرسانی به روستای چشمه چنار بویراحمد با اعتبار دو میلیارد و 800 میلیون ریال  به بهره‌برداری رسید.

فرماندار بویراحمد در ادامه با بیان اینکه پروژه گازرسانی به چشمه چنار به عنوان یکی از پروژه‌های مهم گازرسانی شهرستان است، گفت: این پروژه سه هزار و 400 متر شبکه پلی اتیلن شده است.

نظری زمان اجرای پروژه گازرسانی به چشمه چنار بویراحمد را 120 روز عنوان کرد و گفت: جمعیت تحت پوشش این پروژه 106 نفر در قالب 27 خانوار است.

فرماندار شهرستان بویراحمد در بخش پایانی سخنانی خود از گازرسانی به 14 روستای شهرستان خبر داد و گفت: روستاهایی از جمله چشمه چنار، هفت چشمه، چشمه جیوری، منتنگون، بنستان جلیل، تل دراز، آباده، آب چنداران تل دراز، حیدرآباد سفلی، گردکان، نصرالله جهانبین، اسلام آباد حیدرآباد علیاء، میرزا رحیم و میر عباسعلی گازرسانی می‌شوند.

این مسؤول میزان شبکه روستاهای مذکور را 47 هزار متر با شبکه‌گذاری فولادی و پلی اتیلن عنوان کرد و گفت: هزینه اجرای پروژه قریب به 28 میلیارد ریال با جمعیتی بالغ بر دو هزار و 748 نفر در قالب 683 خانوار است.

کلنگ زنی جایگاه دفن زباله دهستان چنار

فرماندار بویراحمددر آیین کلنگ زنی جایگاه دفن زباله دهستان چنارگفت: این جایگاه با 12 هزار و 460 متر زیربنا  چهار روستای اطراف را تحت پوشش قرار می دهد که جایگاه زباله یکی از مطالبات اصلی مردم این روستاها بوده است.

محمد کاظم نظری افزود: با اتمام پروژه جایگاه دفن زباله چهار روستای هادی‌آباد، گردوه، میان‌تنگان و موگر می توانند از این جایگاه استفاده کنند.

نظری با تاکید بر اینکه نکات بهداشتی دفن زباله باید رعایت شود، گفت: دفن بهداشتی زباله یک روش کاملاً قابل قبول و مطمئن برای دفع زباله‌ها بوده و به عنوان یک جایگزین در مقابل دپو کردن زباله مطرح است.

وی از مسئولان دهستان چنار خواست به منظور جلوگیری از پخش زباله ها در طبیعت تا پیش از افتتاح رسمی جایگاه زباله و آماده کردن مقدمات، اجازه تخلیه زباله ندهند.

وی تاکید کرد: بخش زیادی از هزینه خاکبرداری جایگاه دفن زباله را شرکت مجری تقبل کرده که بر این اساس نیمه دوم اسفند عملیات اجرایی این پروژه آغاز خواهد شد و ظرف یکسال آینده به بهره برداری می رسد.

برخی به خاطر رقابت های سیاسی همه خدمات نظام را زیر سوال می برند

فرماندار آخر سر به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز به مسجد شهر چیتاب رفت.

فرماندار بویراحمد گفت: برخی به خاطر رقابت های سیاسی همه خدماتی را که نظام در 38 سال گذشته ارایه داده زیر سوال می برند در حالی که باید قدردان نظام جمهوری اسلامی باشیم.

محمد کاظم نظری در آیین افتتاح پروژه های بخش کبگیان ادامه داد: در حالی که در رژیم گذشته 70 درصد جمعیت استان بیسواد بودند اما به برکت جمهوری اسلامی بیسوادی کمتر از 10 درصد رسیده است.

وی تاکید کرد: از تعداد 270 مدرسه در اوایل انقلاب به 2800 فضای آموزشی رسیده ایم که خدمات نظام قابل قیاس با گذشته نیست.

فرماندار همچنین یادآور شد در سال 95 برای بخش کبگیان به عنوان کوچکترین بخش بویراحمد 41میلیارد ریال از اعتبارات شهرستانی در نظر گرفته شد که به رغم آنکه سال 94 و 95 به لحاظ اقتصادی سالهای سختی برای دولت بود اما رشد اعتبارات مطلوب بود.

به گفته نظری درسال 94 و 95 در بهسازی جاده های روستایی انقلاب شد چرا که اکثر جاده و راه های روستایی بهسازی و آسفالت شدند و این کار کمی نیست زیرا اولین بخش توسعه ایجاد راه ارتباطی و دسترسی است.

وی تاکید کرد اقدامات خوبی در این دولت در شهرستان بویراحمد و بخش کبگیان انجام شده اما مسئولان همچنان خدمت رسانی به مردم را وظیفه خود می دانند

وی یادآور شد گاهی اوقات صد کوچه آسفالت می شود و برخی فقط یک کوچه آسفالت نشده را می بینند و اینکه سطح توقع مردم بالا رفته ارزشمند است اما نباید به بهانه یک کار انجام نشده همه کارهای مسئولان نظام را نادیده گرفت.

فرماندار یادآور شد آسفالت همه کوچه ها یکی از مطالبات مردم است که در همه برنامه های بازدید مطرح می شود با این حال روستاهای در حال گازرسانی هستیم برای پرهیز از چندباره کاری آسفالت انجام نمی شود. اما پس از تمام شدن عملیات گاز رسانی آسفالت این روستاها در اولویت است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد