تاریخ درج خبر : 1395/11/16
کد خبر : ۵۶۰۲۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد:

شکایت محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد از شهرداری یاسوج

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: شکایت این اداره از شهرداری یاسوج به دلیل بی‌توجهی به حفظ محیط زیست تحویل مراجع قضایی شد.

سید اسدالله هاشمی اظهار داشت: شهرداری یاسوج نسبت به مصوبات کارگروه پسماند استان توجهی ندارد و هم‌اکنون محل دفن زباله‌های شهرداری به یک معضل تبدیل شده است.

وی با تاکید بر اینکه طبق مصوبه کارگروه پسماند کهگیلویه و بویراحمد شهرداری یاسوج باید نسبت به ساماندهی محل دفن زباله شهر اقدام می‌کرد عنوان کرد: زباله‌ها در محل کنونی رها شده و به محلی امن برای حیوانات وحشی تبدیل شده است.

هاشمی با انتقاد از اعضای شورای شهر یاسوج ادامه داد: بی‌توجهی اعضای شورای شهر و شهرداری یاسوج نسبت به حفظ محیط‌زیست جای تعجب فراوان دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد خواستار استقرار کارخانه بازیافت زباله توسط شهرداری یاسوج شد و گفت: آتش‌زدن زباله‌ها صدمات جبران ناپذیری به محیط زیست وارد می‌کند.

هاشمی عنوان کرد: در کارگروه پسماند استان مقرر شد شهرداری یاسوج نسبت به احداث دیوار یا فنس کشی در زمین 16.5 هکتاری محل دفن زباله‌های شهری یاسوج واقع در دو پشته دشتروم اقدام کند ولی در این زمینه بی‌ توجهی می‌کنند. همچنین در کارگروه پسماند مقرر شد شهرداری یاسوج نسبت به ایجاد کارخانه بازیافت اقدام کند که تاکنون خبری از اجرای این مصوبه نیست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد