تاریخ درج خبر : 1395/11/16
کد خبر : ۵۶۰۲۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -
سید رحمان وفانژاد

احتمال عبور از روحانی در استان

احتمال عبور از روحانی در استان

برادر گرامی جناب آقای دکتر خادمی استاندار محترم کهگیلویه و بویراحمد
با سلام

احتراما ” شرحی بر آنچه گذشته و نتیجه ای برای انتخابات آتی بدون از هر گونه ملاحظه کاری برای حضرتعالی در نامه ای سرگشاده ارسال نموده ام و امیدوارم در شرایط کنونی تدبیری بیندیشید.
مدیران دولت قبل برآمده از سیاسی کاری های ناشایست بودند و عمده آنها در جایگاههایی قرار گرفتند که هیچ تشابهی از نظر مدرک و سوابق اجرایی نداشتند و این معضل رواج نمود تا دولت کنونی را دامنگیر و همین بدعت باعث از هم پاشیدن کمیته انتصابات وزارتخانه ها و رواج عادت زشت التماس کردن برای مدیرشدن گردید و خیلی از مدیران هم بهاء آنرا تمام و کمال پرداخت نمودند. دولت تدبیر و امید ویرانه ای را تحویل گرفت که گزارش 100 روزه رئیس جمهور اگر به گزارش 1000 روزه هم برسد بازهم چشم امید باید داشت. مدیران امروزی دولت در استان ما عمدتا و در ظاهر خود را نیروی حامی دولت می دانند و گرچه تعدادی از آنها در ستادهای قالیباف، ولایتی، جلیلی و رضایی فعالیت داشتند ولی امروزه خود را حامی دولت می دانند و مدعی هستند تمام و کمال برای رضایت مردم گام بر می دارند. اینجا ابتدای اختلاف است:
مدیران برای رسیدن به جایگاههای مورد نظرشان صرفنظر از لابی سیاسی و مدیریت کلان استان می بایست نظر نمایندگان را تأمین نمایند و گاها این تأمین نظرهای تحمیلی (قول جایگاههای معاونت به دوستان نماینده، واگذاری پروژه های عمرانی، اشتغال و بکارگیری نیروهای نماینده و…) پای مدیران دولتی را بدلیل تأمین نظر نمایندگان به مراجع نظارتی و بازرسی باز نموده است. این ایراد از وزرای بی کفایت دولت نشأت گرفته و بدلیل عدم تغییر در بدنه معاونین و مدیران ستادی وزاتخانه ها، اعضاء کمیته انتصابات وزارتخانه ها در بهترین شرایط بین دولت قبل و دولت جدید تقسیم شده و مستحضرید دولت حداقلی برای جلب نظر نمایندگان در انتصابات به کرات به استانداران تأکید نموده است. چنین مدیرانی با لابی نماینده در استان ما اکثریت هستند و جالب اینکه مدیران اصلاح طلب شناسنامه دار استان هم در همین بازی نمایندگان قرار گرفته اند و تا کنون هیچ اقدامی (حتی یک مورد اشتغال) برای قشر زحمت کش جریان اصلاحات ایجاد نکرده اند ولی برای نمایندگان و خانواده های خود در قالب نیروهای شرکتی، قراردادی، حجمی و… اقداماتی انجام داده و تعداد بکارگیری های آنان بستگی به قدرتشان در وزارتخانه و سیستم هماهنگی مدیران پائین دستی دارد. این نکته را غافل نشوم اگر استخدامهای بی اساس مدیران دولت را صرفنظر نماییم، عمده مدیران کل در شاخصهای مناسب رقابتی با وزارتخانه متبوع هستند ولی عدم توجه به اشتغال جوانان ستاد روحانی در سال 92 و کمیته استقبال از رئیس جمهور در سال 95 ظلمی مضاعف به پیکره اصلاح طلبان بوده و در شرایطی که باید 8 سال خلاء عدم استفاده از کارشناسان اصلاح طلب را جبران نمود، مدیران دولت در استان اعم از اصلاح طلب شناسنامه ای و تحمیلی هیچ گونه حمایتی در این زمینه نداشته اند و جالب آنکه در بیشتر موارد ردپای آنها برای حذف جوانان حتی در شغلهای غیراستخدامی و وابسته به دولت کاملا مشهود است و ضعف عملکردشان در بحث اشتغال به از دست دادن سن قانونی استخدام جوانان حامی دولت منجر شده است. بعضی از مدیران هم که پایشان می لغزد برای چند روزی بیشتر تکیه دادن بر صندلی مدیریتی تعارفهایی برای جوانان پوسترچسپان پیشنهاد می دهند که جایگاه کارشناسی در مرکز استان برای اقوام مدیر می باشد و نگهبانی فلان شهرستان تازه تأسیس شده را به جوانان جریان حامی دولت پیشنهاد می دهند و صد البته اگر بیکاری و اشتغال این نخبگان سیاسی و اجتماعی استان باعث رسیدن به آخرین مرحله از زندگی (خود کشی) شود باز به مراتب بهتر از حقارتهای تحمیلی مدیران شما خواهد بود.
آقای استاندار:
مراقب باشید کاندیدای ریاست جمهوری در حال آماده سازی و ظرفیت سازی برای تعیین رؤسای ستاد انتخاباتی در استانهاست و احتمال جدایی قشر جوان از جریان دولت علی رغم حضور پر رنگ آنها در انتخابات 92 و استقبال 95 بسیار زیاد است و برای تسویه حساب با مدیران دولت در استان چاره ای بیندیشید تا بی مهری مدیرانتان به جوانان (موتور محرکه انتخابات) در انتخابات آتی جدایی را حاصل نشود.

تقدیم احترام
سید رحمان وفانژاد
عضو ستاد دکتر روحانی انتخابات 92

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • بچه های دشت بلوط (اصلاح طلب) گفت:

  عجب!!!!!!!
  پس یعنی مستقیما میخواهی که استاندار بدون ضابطه عده ای که در ستاد فعال بودند را استخدام کنه؟؟؟؟!!!!!!
  پس شعار قانون مداری و …. که اصلاح طلبان میدهند، چه می شود؟؟؟
  در هر صورتی باید به قانون التزام داشت و بر آرمان ایستاد نه منفعتی و شعاری عمل کرد

 • دوست گفت:

  درود برشما جناب وفانژاد

 • نظری گفت:

  درود بر اندیشه و قلم پرتوان شما.

 • دشتروم۱ گفت:

  جناب وفانژاد این نظریه در تعوری مردود و در عمل و واقعیت بر همگان واضح است متاسفانه .
  دولت اصلاحات بر اثر فراموشکاری یا ملاحضه کاری یا بی کفایتی در موارد ذکر شده کاهلی کرده این قضیه در کل کشور مشهوده و در استان به دلیل نبود اجماع تشکیلاتی اصلاحطلبان هر مدیر و مسعول خود به تنهایی تصمیم گیر نهایی است.

 • روح الله گلابی گفت:

  برای مدیران شناسنامه دار اصلاح طلب واقعا متاسفم که اینجور جوانان را مسخره خویش نمودند

 • جوان اصلاحاتی گفت:

  درود بر سید رحمان که به راستی یه اصلاح طلب ناب هستی .
  اره اونای که 92 با ولایتی بودنند الان برا خودشان ریاست میکنند و بچه های ستاد روحانی هیچ .
  جون نماینده کنونی ولایتی بوده و میگن شاید اعتدال شده باشه شاید
  که اینو من بد میبینم .واین جریان خوبه چون برا اصلاحات ثابت میشه که به همه کس نباید اعتماد کرد.

 • حوان گفت:

  درود بر سید رحمان که به راستی یه اصلاح طلب ناب هستی .
  اره اونای که 92 با ولایتی بودنند الان برا خودشان ریاست میکنند و بچه های ستاد روحانی هیچ .
  جون نماینده کنونی ولایتی بوده و میگن شاید اعتدال شده باشه شاید
  که اینو من بد میبینم .واین جریان خوبه چون برا اصلاحات ثابت میشه که به همه کس نباید اعتماد کرد.

 • رضا شهرام منش گفت:

  روحانی رد صلاحیته و دنبال لابی باشین

 • اهورا احمدی زاده گفت:

  حسین کاظمی دفتر فنی
  علی وفایی مدیریت بحران
  سهمگین رسولی فناوری
  خانم پورعلمی

 • حمید جهان بین گفت:

  درود جناب وفانژاد بسیارجالب، کارشناسی ودلسوزانه مثل همیشه قلم زدی ،احسنت

 • سجاد موسوی نژاد گفت:

  تو تهران همش معامله هس و اینجا هم امثال شماها باید بازی بخورید
  اصولگرایان ثابت قدمند و جریانی ولی شماها با رحم اجاره ای به جایی نمی رسید

 • کیان گفت:

  اینکار باید انجام بگیره تا مشخص بشه چرا از ۶۰۰ نیروی استخدامی حتی یک نفر سهم اصلاح طلبان نشده
  اگه فردا معاون سیاسی استاندار تکذیب نکنه

 • رضا زمانی زاده گفت:

  مطالب خوبی نگاشته ولی ایکاش این تهدید عملی بشه
  هر کس باید حریم و حرمت خویش را بداند

 • ع حیدری گفت:

  درود بر شما

 • فرهنگی گفت:

  باسلام، کاملا موافقم، بعضی مدیران کل استانداری باقیمانده ی دولت قبلند، از ستاد استقبال 95، کسی از این مدیران برای لحظه ای حضور نیافتند. پس همان بهتر که خودشان مسئولیت بعدش رو بپذیرند،

پربازديد