تاریخ درج خبر : 1395/11/18
کد خبر : ۵۶۰۲۸۲
+ تغییر اندازه نوشته -
در دهه فجر صورت گرفت:

افتتاح کلینیک دندانپزشکی دانش آموزی در یاسوج

پایگاه سلامت دهان و دندان مخصوص دانش آموزان شهرستان بویراحمد در یکی از مدارس شهر یاسوج تجهیز و راه اندازی شد.

مدیر مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد با اعلام این خبر گفت: مرکز کلینیک دندانپزشکی در مدرسه شهید علیپور شهر یاسوج و در فضایی مناسب تجهیز و راه اندازی شده است.

محسن مرادی افزود: این در کلینیک که  با 4 یونیت دندانپزشکی راه اندازی شده،خدمات دندانپزشکی،پیشگیری و بهداشت دهان و دندان به دانش آموزان در همه مقاطع تحصیلی ارایه می شود.

مرادی با اشاره به نقش پیشگیری در سلامت دهان و دندان تصریح کرد: این کلینیک می تواند نقش بسزایی در آینده سلامت دانش آموزان داشته باشد.

وی یادآور شد: تعرفه خدمات سلامت دهان و دندان در این مرکز به نرخ دولتی محاسبه می شود ومراجعه کننده  تنها 30 درصد از تعرفه دولتی را پرداخت می کند.

وی با بیان اینکه بویراحمد جز شهرستانهای پیشرو در احداث کلینیک دانشآموزی دندانپزشکی است گفت:این مرکز تحت نظارت واحد بهداشت دهان و دندان شهرستان بویراحمد اداره می شود و برای دسترسی راحت تردانش آموزان در یک مدرسه راه اندازی شده است.

مرادی اضافه کرد: یکی از اهداف طرح تحول سلامت توسعه خدمات پیشگیری دهان و دندان در مناطق مختلف است که این کلینیک با این هدف و برای پیشگیری از هزینه های دندانپزشکی در بزرگسالی ایجاد شده است.

در ادامه این برنامه مسؤول دندانپزشکی بویراحمد با بیان اینکه راه‌اندازی کلینیک دهان و دندان ویژه دانش‌آموزان در بویراحمد یک ضرورت است گفت:42 دردصد دانش آموزان استان در بویراحمد مستقر هستند که نیازمند توجه بیشتری در حوزه های مختلف هستند.

روایی  ادامه داد: در این کلینیک  فیشوسیلنت، ترمیم و کشیدن دندان به دانش آموزان ارایه می شود و ساعت کار کلینیک از هشت صبح تا 13 عصر و بعدازظهر از 16 تا 18 است.

وی با بیان اینکه  مساحت کلینیک دهان و دندان ویژه دانش‌آموزان را 200 متر است گفت: برای راه اندازی این مرکز بالغ بر 180 میلیون تومان و قریب به 300 میلیون تومان هزینه داخلی ساختمان راه اندازی شده است.

وی یادآور شد: در شهرستان بویراحمد به طور میانگین هر دانشآموز 5و نیم دندان پوسیده دارد که این موضع توجه بیشتر مسئولان و خانواده ها به پیشگیری از پوسیدگی ها و بهداشت دهان و دندان را می طلبد.

این کلینیک در مدرسه شهید علیپور واقع در خیابان معلم،شاهد 26 قرار دارد.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد