تاریخ درج خبر : 1395/11/18
کد خبر : ۵۶۰۲۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیر کل بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد:

بیش از 485 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند

مدیر کل بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد  از افتتاح ساختمان اداری لیکک و گچساران در دهه مبارک فجر خبر داد.
سید یدالله حسینی عصر امروز در نشست با خبرنگاران گفت: ساختمان اداری لیکک با اعتباری بالغ بر 150 میلیون تومان و ساختمان اداری گچساران با اعتبار 600 میلیون تومانی در روزهای 19 و 21 بهمن ماه افتتاح می شود.
وی از افتتاح ساختمان اداری یاسوج در سال 96 خبر داد و گفت : با افتتاح این سه ساختمان مشکل فضای فیزیکی بیمه سلامت با جمعیت ۴۸۵ هزار نفری تحت پوشش  تا حدودی مرتفع خواهد شد.
مدیر کل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد در ادامه با بیان اینکه در دو شهرستان کهگیلویه و دنا مشکل فیزیکی داشتیم، یادآور شد: زمین ساختمان بیمه سلامت در شهرستان دنا خریداری شده و در سال ۹۶ کار ساخت این ساختمان آغاز خواهد شد.
وی، خریداری زمین برای احداث ساختمان بیمه سلامت در شهرستان کهگیلویه را از برنامه‌های مهم سال آینده عنوان کرد و بیان داشت: احداث وراه‌اندازی چنین مراکزی برای استان از موارد مهم و قابل توجه است.
به گفته حسینی در حال حاضر در استان ۳۰۴ هزارنفر تحت پوشش بیمه روستایی،۹۹ هزار نفر تحت پوشش بیمه کارمندی،۳۱ هزار نفرسایر اقشار ،و ۴۸ هزار نفر تحت پوشش بیمه همگانی هستند.
حسینی گفت:با ۳۰ دفتر پیشخوان دولت ،در سطح استان برای انجام امورات بیمه ای قرارداد منعقد کرده ایم که بزودی بر تعداد این دفاتر جهت همکاری افزوده می شود.
مدیر کل بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه گفت:۴۱۶ موسسه درمانی،۶۲ مرکز بهداشت درمانی،و ۱۰۱پزشک در سطح استان با ماهمکاری می کنند.
سید یدالله حسینی با اعلام اینکه بخشی از مردم در استان دارای ۲ دفترچه هستند تصریح کرد:از مجموع حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت استان،۴۸۵هزار نفر دفترچه بیمه سلامت،۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار نفر دفترچه تامین اجتماعی،و حدود ۱۰۰هزار نفر از سایر دفترچه ها در دست دارند که با احتساب مجموع آنها به آمار ۱۵ درصدی افراد چند دفترچه ای خواهیم رسید.
حسینی اضافه کرد:به همه این افراد تا پایان سال فرصت داده شده است که یک جلد دفترچه داشته باشند که در غیراینصورت، دفترچه های آنان باطل می شود.
وی تعداد بیماران خاص در استان را ۱۰۲۴ نفر اعلام کرد و اذعان داشت:کلیه خدمات مربوط به درمان بیماران خاص تحت پوشش بیمه سلامت بصورت رایگان است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد